Reklama - Droga Żółwia

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
GZ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 27 kwie 2011, 23:13

Reklama - Droga Żółwia

Nieprzeczytany post autor: GZ »

nie czuje sie zrecznie, bo przez lata jak jeszcze bywalem aktywny na roznych forach draznily mnie proby przemycania roznego rodzaju reklam w postach w stylu "hej, znacie XXX" od osob, ktore sie wczesniej nie udzielały
Wiec wprost pisze,ze to reklama. Ksiazki o eksperymencie/metodzie i zastosowaniu.
Ciekawej. Sam wybierałem przez lata obserwując róznego rodzaju pozycje wydawane i polecane. Jeszcze jako komentator/dziennikarz/analityk pozwalałem sobie na recenzje ksiazek (do dzis to robie) bo uwazam, ze warto czytac (to taki moj fetysz)
Wiec postanowilem sie przelamac i poinformowac, o polskim wydaniu Drogi Żółwia, Curtisa Faitha
Wiecej znajdziecie na stronach wydawnictwa:
http://rihile.webd.pl/index.php?option= ... &Itemid=54

W ramach rekompensaty za czytanie reklamy moge zaproponowac rabat 10 PLN do zamowienia po wpisaniu w polu
"Jeśli posiadasz kod bonu, wprowadź go poniżej:"

kodu NAWIGATOR

z pozdrowieniami
Grzegorz Zalewski

(ps. czekam na propozycje ksiazke, ktore widzielibyscie chetnie po polsku)

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Ja chciabym przeczytac po polsku to:
Munehisa Homma "San-en Kinsen Hiroku"="The fountain of Gold - The Three Monkey Record of Money", a nastepnie:
tego samego autora? "Sakata Senjyutsu Syokai" oraz "Sokyu Soba Zanmai Den, Honma Sokyu" pomozecie?
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

RX
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:44

Nieprzeczytany post autor: RX »

A ja bym z chęcią przeczytał po polsku:
Stock Market Wizards: Interviews with America's Top Stock Traders - Jack D. Schwager
How I Became a Quant: Insights from 25 of Wall Street's Elite - Richard R. Lindsey, Barry Schachter
Ciekawi mnie też, czy są plany "spolszczenia" książek lub książki drugiego żółwia - M. Covela ? :wink:
Pozdrawiam

GZ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 27 kwie 2011, 23:13

Nieprzeczytany post autor: GZ »

Są plany ;)
Z tym, że jesli chodzi o quantów przegrywam z polskim czytelnictwem.
Na taką książkę znajdzie sie garstka chętnych.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

"Sztuka spekulacji po latach"! no pięknie. Co to w ogóle będzie. Bo widzę dwa tomy po 440 stron, a pierwotna wersja (jedna z moich ulubionych pozycji) to przecież króciutka książeczka. Ta nowa pozycja to dla mnie coś co po prostu muszę mieć.

Co do tego co spolszczacie. Przyłączam się do prośby kolegi o Market Wizards.
W ogóle widziałbym więcej książek wywiadów, rzeczywistych opisów tradingu, historii spółek etc. Ile razy można czytać o tych samych wskaźnikach i zasadach.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

GZ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 27 kwie 2011, 23:13

Nieprzeczytany post autor: GZ »

No przez dwadzieścia lat dużo się wydarzyło, więc i Pan Zenon ma więcej do powiedzenia :)
A powaznie. Dawna sztuka spekulacji powstała w specyficznym momencie - nie było nic, z czego mozna byloby korzystać. Nowa pozycja to takie kompendium wiedzy o rynkach - rodzajach, metodach, ludziach.

Co do pozycji. Rozmawiam o niektóych tytułach więc nie mogę jeszcze ujawniać szczegółów, ale na bieżąco będę starał się o tym pisać.

Co do rodzajów ksiażek - zanim nie "zbuduje marki" musze pilnować finansów (chyba ze wejde na NewConnect i zrobie sto emisji :) ), co oznacza ze na razie bedą to raczej narzędziówki. Choć też chciałbym wydać pare rzeczy fenomenalnych o rozwoju rynków, o ostatnim kryzysie choćby, ale one się w Polsce sprzedają tak sobie - więc byłoby to hobby (pomijajac juz fakt zasilenia w krótkim czasie różnych torrentów).

No i mój cel główny - poszukiwanie i promowanie polskich autorów.
Udało mi się kilku odkryć dziesięć lat temu - przy wydawaniu Profesjonalnego Inwestora, więc jestem dobrej myśli.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

GZ jakbyś spolszczył starą Market Wizards to piszę się w ciemno.
GZ pisze:Z tym, że jesli chodzi o quantów przegrywam z polskim czytelnictwem.
to może zrobić coś na styl zapisów? podejrzewam, że PB czy maklerska by mogli pomóc. Jeśli to nie tajemnica jaki jest Break even (podany w czytelnikach) dla tego typu pozycji?

Pozdrawiam ;)

GZ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 27 kwie 2011, 23:13

Nieprzeczytany post autor: GZ »

Ciekawy pisze:Jeśli to nie tajemnica jaki jest Break even (podany w czytelnikach) dla tego typu pozycji?
To zanim odpowiem - jak Wam sie wydaje, ile średnio sprzedaje się ksiazki o inwestowaniu w Polsce (nowego tytułu - przeciętnego, nie klasyki typu Analiza Techniczna - Murphyego) ?

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Wydaje mi się, że max kilkanaście tys

Awatar użytkownika
Tweester
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2007, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Tweester »

Strzelam, że nie więcej niż 1000?

Co do polskich przekładów to tak jak koledzy wyżej widziałbym Market Wizards i jeszcze kilka np.

Trading in the zone lub/i The Disciplined Trader Marka Douglasa,
Trading in the Zone lub/i Trading to win, autorstwa Kiev Ari

ODPOWIEDZ