Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Tak jak wspomniałem w czasówkach zakładam wątek odnośnie szkoleń.

Każda dyskusja musi mieć jakieś ramy tak więc kilka uwag dotyczących samego wątku:

1. Wątek nie jest do reklamowania szkoleń
2. Wątek nie jest poświęcony konkretnym szkoleniom u konkretnie określonych traderów
3. Wątek nie dotyczy osobistych przeżyć po szkoleniach wypowiadających się.

Jestem początkującym na rynku Forex, rozważam (nadal :D ) skorzystanie ze szkoleń

i nurtują mnie do dziś pytania:

- Czy szkolenie jest drogą na skróty ?

- Czy jestem w stanie po nich zarobić - czy ta inwestycja się zwróci - w przypadku tego pytania nigdy nie pozbędę się wątpliwości, bo nie wiem do końca czy pojmę odpowiednio to co będzie na szkoleniu.

- Jaka jest najlepsza forma szkolenia - skype czy live ?

- Czego się powinienem spodziewać po szkoleniu

- czy szkolenie nauczy mnie rozumieć rynek - bo klepać setupy to mogę sobie na kartce

- Jak weryfikować trenera ? Po wynikach - jeśli tak to jakich ? Po opiniach uczestników ?

A także nurtuje mnie zakres materiału

- Jakie ramy powinno mieć szkolenie dla poczatkujących, zaawanasowanych, i bardzo zaawansowanych



Zapewne wśród was znajdą się przeciwnicy szkoleń i ich gorliwi zwolennicy.


Zapraszam do dyskusji,
:wink:
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

moim zdaniem, zarabiać Cie nie nauczą, bo na zarabianie skłąda sie duzo czynników, ale wychodzac z szkolenia napewno bedziesz wiedział wiecej niz przed wiec są warte, bo zawsze mogą poszerzyć horyzont.
No i pewnie szkolenia dobrze motywują.
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

siersciuch pisze:moim zdaniem, zarabiać Cie nie nauczą, bo na zarabianie skłąda sie duzo czynników.
Racja nie nauczą nie dadzą Ci takiej gwarancji bo to by była głupota. Na zarabianie składa się dużo czynników czyli ?
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Re: Szkolenia - Czy warto ?

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Mavratus pisze:Tak jak wspomniałem w czasówkach zakładam wątek odnośnie szkoleń.

Każda dyskusja musi mieć jakieś ramy tak więc kilka uwag dotyczących samego wątku:

1. Wątek nie jest do reklamowania szkoleń
2. Wątek nie jest poświęcony konkretnym szkoleniom u konkretnie określonych traderów
3. Wątek nie dotyczy osobistych przeżyć po szkoleniach wypowiadających się.

Jestem początkującym na rynku Forex, rozważam (nadal :D ) skorzystanie ze szkoleń

i nurtują mnie do dziś pytania:

- Czy szkolenie jest drogą na skróty ?

- Czy jestem w stanie po nich zarobić - czy ta inwestycja się zwróci - w przypadku tego pytania nigdy nie pozbędę się wątpliwości, bo nie wiem do końca czy pojmę odpowiednio to co będzie na szkoleniu.

- Jaka jest najlepsza forma szkolenia - skype czy live ?

- Czego się powinienem spodziewać po szkoleniu

- czy szkolenie nauczy mnie rozumieć rynek - bo klepać setupy to mogę sobie na kartce

- Jak weryfikować trenera ? Po wynikach - jeśli tak to jakich ? Po opiniach uczestników ?

A także nurtuje mnie zakres materiału

- Jakie ramy powinno mieć szkolenie dla poczatkujących, zaawanasowanych, i bardzo zaawansowanych



Zapewne wśród was znajdą się przeciwnicy szkoleń i ich gorliwi zwolennicy.


Zapraszam do dyskusji,
:wink:
Uwazam, ze nie warto. Nie dowiesz sie z nich niczego do czego nie dojdziesz sam lub czego nie znajdziesz w podstawowych pozycjach ksiazkowych. Podstawa to zdrowy rozsadek i doswiadczenie. Zastanow sie, jezeli ktos zyje ze szkolen to nie potrafi zyc z trejdingu. Obojetnie czego nie robisz w zyciu, jesli jestes naprawde dobry nie musisz sie reklamowac. Inna sprawa jest oczywiscie posiadanie mentora, np. pracujac w jakiejs instytucji.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Twoim zdaniem powinno się je robić za darmo skoro ma się kasę z FX ?
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Moim zdaniem, ktos kto jest dobrym trejderem, nie bedzie sie rozmienial na drobne.Pomysl, kto udziela szkolen?Dlaczego to robi? Co jest jej zrodlem utrzymania? Czy ten najcenniejszy czas wolny nie woli spedzic, robiac cos innego?
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

No wszystko logiczne tylko w takim razie wszystkie szkolenia oferowane przez wszystkich są naciągane.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

NicDoStracenia pisze:Moim zdaniem, ktos kto jest dobrym trejderem, nie bedzie sie rozmienial na drobne.Pomysl, kto udziela szkolen?Dlaczego to robi? Co jest jej zrodlem utrzymania? Czy ten najcenniejszy czas wolny nie woli spedzic, robiac cos innego?
Tu się nie zgodzę. Znam osoby które są już ustawione, otrzymują stałe pensje itd ale mimo to udzielają korepetycji z matematyki za 20 PLN /h. Tu chodzi o to że niektórzy mają dar nauczania i lubią to robić. Ale nie będzie robił tego za darmo żeby przynajmniej zmusić potencjalnych chętnych do tegoaby przemyśleli czy w ogóle chcą iść na takie szkolenie.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Zgadzam się z tym że ceny szkoleń mają odstraszyć leszczy...
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Mavratus pisze:Zgadzam się z tym że ceny szkoleń mają odstraszyć leszczy...
Dlaczego? Zobacz na taki forex. Same leszcze, a jakie zniwa.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

ODPOWIEDZ