Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

Witam serdecznie,
Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny pod FX regulowany,
jak maksymalnie zoptymalizować system wyndows,


sugerowano mi z różnych żródeł, że aby maksymalnie przyśpieszyć komputer, powinienem budować komputer na płycie głownej MI 2 oraz procesorze o najwyższym takowaniu, słyszałem że z tym może być różnie np. i 3 może mieć lepsze takowanie niż i 5
prosiłbym o wymienienie, które procesory z i 5 i 7 mają najwyższe takowanie wraz z maksymalnym podkręceniem , jaka to będzie wielkość , oraz porównanie tego do i 7 najnowszej generacji, ile można podkręcić i jaka to będzie wielkość w przypadku procesora i 7 najnowszej generacji, chciałem to sobie porównać.
Prosiłbym o namiary na usługi,gdzie można optymalizować maksymalnie pod MT 5 system windows.

Pozdrawiam serdecznie,

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tylko co chciałbyś konkretnie robić na tym MT4/MT5, że chcesz optymalizować komputer/system? :)
Średniej klasy laptop uciągnie obecnie spokojnie kilka, a nawet kilkanaście MT4 uruchomionych jednocześnie z wieloma aktywnymi wykresami i wskaźnikami. Chyba, że masz jakieś mocno ambitniejsze plany?

Co do moich doświadczeń... Nawet najlepiej zoptymalizowany Windows i tak wymięka przy Mac'u... Co prawda, na początku trzeba się przyzwyczaić do paru rzeczy ale po pewnym czasie komfort pracy jest po prostu nie do porównania. Jak mam teraz coś zrobić na Windowsie to dostaję białej gorączki :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

mógłbyś coś więcej napisać o Mac'u?,
to nie są ambitne plany, chodzi mi o maksymalne przyśpieszenie windowsa, liczą się dla mnie milisekundy, pracuję ręcznie na klawiaturze, niestety sam windows w czasie pracy wykonuje sam pod siebie dużo czynności naraz ,nawet do 80=100 wtedy jego opóżnia , czasami o pół sekundy, czasami dużo więcej.
Generalnie chodzi mi o zbudowanie komputera pod windows lub inny system i dodatkowo zoptymalizować system operacyjny tak, aby nie tracić tych niepotrzebnych sekund czy milisekund.
Dlatego prosiłem o te porównania, aby potem koncetrować się tylko na FX.

Pozdrawiam

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Nie wiem co masz tam odpalonego w systemie, że Ci opóźnia, ale jak Raposo pisał tu nie trzeba jakiś cudów na kiju jeśli chodzi o sprzęt.
Co z tego, że będziesz miał super szybki komputer jak MT5 obciąży 5% mocy procesora a realizacja transakcji i tak będzie identyczna jak do tej pory bo to zależy od tego jak daleko masz do serwerów brokera plus tego co one zrobią z Twoją transakcją i ile to potrwa.
Może napisz jaki masz aktualnie sprzęt: procek, dysk, pamięć to będzie wiadomo czy jest sens inwestować w wymianę z powodu meta tradera.
Green
Obrazek
Obrazek

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

nie, rozumiemy się, to co Kolega napisał to prawda, nie o to mi chodzi,
chodzi mi o walkę z samym systemem operacyjnym, windows sam pod siebie wykonuje w czasie pracy 80 czynnościi więcej, w tych momentach ułamki sekund i czasami więcej uciekają, chcę na ile to jest możliwe wyeliminować, ponieważ ping do USA jest wysoki, chcę przynajmniej na systemie te opóżnienia wyeliminować na ile to jest możliwe,
po,prostu, chcę wydusić każdą dodatkową milisekundę na komputerze oraz systemie operacyjnym.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

Gosiu, chodzi Ci konkretnie o to, jakie niepotrzebne usługi wyłączyć w systemie, żeby system szybciej działał?
Nie napisałaś, jaki masz obecnie system.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli przy użyciu MT4 masz takie opóźnienia, przy założeniu, ze nie używasz komputera z przed 5-7 lat, to winny nie jest sprzęt ale burdel jaki masz w systemie i strzelam, że wystarczy go sformatować i nie instalować zbędnego oprogramowania. Potem wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy uruchamiane w tle przy rozruchu systemu i tyle.

Co do Mac'a. Wszystko działa o niebo szybciej, sprawniej i bezproblemowo. I mowię tu zarówno o platformach FX, jak i normalnym użytkowaniu komputera do surfowania po sieci i prac biurowych. I nic nie trzeba optymalizować ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

mam sata 3 i dysk SSD nic nie mam dodatkowo, nie twierdze że jest żle, natomiast jak porównywałem to np. będąc w Norwegi, działa to szybciej niż na moim komputerze, dowiedziałem się że robili to na płycie głównej MI 2 oraz przez forum firmy microsoft com, kontaktowałem się z firmą microsoft Polska, wiedzą o tym , lecz nie potrafią tego zrobić, odesłali mnie do firmowego forum microsoft com, niestety, językowo i technicznie mnie to przerasta, dlatego prosiłbym Was o jakiekolwiek informacje, lub nakierowanie, może ktoś z Was ten problem rozwiązał.

Pozdrawiam serdecznie

-- 03 gru 2016, 15:07 --
kupidyn pisze:Gosiu, chodzi Ci konkretnie o to, jakie niepotrzebne usługi wyłączyć w systemie, żeby system szybciej działał? .
chodzi mi o to, aby zrobić wszystko co jest możliwe, absolutnie wszystko aby to działało szybciej, liczy się dla mnie każda milisekunda.
Pozdrawiam

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

gosiasamosia pisze:mam sata 3 i dysk SSD nic nie mam dodatkowo, nie twierdze że jest żle, natomiast jak porównywałem to np. będąc w Norwegi, działa to szybciej niż na moim komputerze, dowiedziałem się że robili to na płycie głównej MI 2 oraz przez forum firmy microsoft com, kontaktowałem się z firmą microsoft Polska, wiedzą o tym , lecz nie potrafią tego zrobić, odesłali mnie do firmowego forum microsoft com, niestety, językowo i technicznie mnie to przerasta, dlatego prosiłbym Was o jakiekolwiek informacje, lub nakierowanie, może ktoś z Was ten problem rozwiązał.
Sorki ale nikt Ci nie pomoże, zanim nie będziesz potrafił sprecyzować o co Ci chodzi.
Bo moim zdaniem coś Ci się ubzdurało i ogólnie nie bardzo wiesz o czym mówisz.
Ot choćby to "MI 2" - co to jest ? Bo jakoś nie kojarzę czegoś takiego jak "płyta główna MI 2" czy aby np. nie biega Ci o złącze M.2 ?

To, że będąc w Norwegii działa szybciej - a jakiego przepraszam brokera sprawdzałeś ? Tego samego co w kraju ? Bo jak nie to porównania nie mają sensu, a jak tak to zależy z kolei jakie łącze miałeś tam a jakie tu, gdzie są ulokowane serwery brokera, jaki masz typ konta itd.
gosiasamosia pisze: chodzi mi o to, aby zrobić wszystko co jest możliwe, absolutnie wszystko aby to działało szybciej, liczy się dla mnie każda milisekunda.
A zapytam w jaki sposób handlujesz: ręcznie czy automatycznie ? Bo jak ręcznie to te milisekundy nie mają znaczenia. A jak automatycznie - to większy pożytek da Ci wykupienie VPS'a blisko serwerów brokera niż inwestowanie w sprzęt. Bo cobyś tu nie zrobił, jakiej super maszyny nie użył to i tak nie przeskoczysz opóźnień wynikających z czasu transmisji pomiędzy Tobą a serwerem brokera.
Green
Obrazek
Obrazek

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: brg »

Zzz - już chyba 5 lat mija, a Ty nadal tego komputera nie złożyłeś? Może zadzwoń do tego głównego informatyka kraju to coś podpowie :)

ODPOWIEDZ