Windows8 - wrażenia tradera

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Macie już jakieś doświadczenia z użytkowaniem softu pod tym systemem, zwłaszcza w kontekście tradingu?
Ja już słyszałem, że z Sierra Charts mogą być problemy, jak z innym oprogramowaniem? W ogóle to czekać z upgradem tak na wszelki wypadek? A może nie warto a jak kupujemy nowy sprzęt to może lepiej z windows7?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
alinoe pisze:Macie już jakieś doświadczenia z użytkowaniem softu pod tym systemem, zwłaszcza w kontekście tradingu?
Ja już słyszałem, że z Sierra Charts mogą być problemy, jak z innym oprogramowaniem? W ogóle to czekać z upgradem tak na wszelki wypadek? A może nie warto a jak kupujemy nowy sprzęt to może lepiej z windows7?
Win8 jest jak najbardziej ok. Wszystko działa tak samo jak w Win7 tylko szybciej (jest znacznie lepiej zoptymalizowany).
Do Metro podchodzę bardziej jak do przycisku start w wielkimi ikonami.

Po instalacji będziesz miał jednak uczucie chaosu bo obsługa Metro jest inna, jednak po 1-2 dniach wszystko będzie już ok.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: Jack »

Dla mnie win 8 to tragedia, jednak jest coś w powiedzeniu, że co drugi system Microsoftu to porażka-wróciłem do win 7 i prędko z niego nie zrezygnuje. Dodatkowo ósemka będzie miała jeszcze długo tzw. choroby wieku dziecięcego, czyli niedopracowania, drobne usterki czy błędy, które wychodzą dopiero po jakimś czasie użytkowania. Szkoda mi nerwów i czasu na to.

wojtek36
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2012, 22:30

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: wojtek36 »

Mnie też Win8 nie pasuje, też powróciłem do 7.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

To jeszcze zależy chyba czy masz komputer z monitorem dotykowym.
Nie podoba mi się tabletowanie komputerów i cieszę się że większość tak uważa.
Większość ludzi jest konserwatywna i nie lubi zmian.

Bardzo mnie wqurwiają tablety bo to jest totalne ogłupianie. Niby jest fajnie i przyjemnie, ale robią z Ciebie debila najlepszym przykładem są "malunki" na tabletach (Da vinci i inni się w grobie przewracają").

Tak technicznie rzecz biorąc choć już się tym tak nie interesuję to podejrzewam, iż MArchew na 98% ma rację.
Nowy system pewnie jest lepiej dopracowany, szybszy, ale jednak znany Nam Desktop jest jedną tylko z funkcji systemu operacyjnego.

Podobno to jest ostatni system od M$ o nazwie Windows.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

A mi się podobają ultrabooki z obracanym ekranem. Mamy albo ultrabook, albo tablet, w zależności co potrzebujemy...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Cyb pisze:A mi się podobają ultrabooki z obracanym ekranem. Mamy albo ultrabook, albo tablet, w zależności co potrzebujemy...
Mam zamiar "łyknąć" jakąś hybrydę z Win8. Też mi się podoba taki sprzęcik, tylko kurna tak się z tym reklamują wszędzie, a w sklepach pustki.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

notebook convertible:
- Dell XPS12 <- obrotowy i dotykowy ekran 12,5"
- Toshiba Satellite U920T <- ekran 12,5" można położyć i nasunąć na klawiaturę
- Asus TaiChi21 <- ma w klapie 2 ekrany (13,3" i 10" dotykowy na zewnątrz)

Osobiście polecałbym poczekać do kwietnia/maja 2013 i zakup lapka convertible z procesorem intel IV generacji (Haswell) ze względu na lepsze zarządzanie energią i mocniejszą zintegrowaną kartą graficzną.

A windows 8 to niewypał.

audia66
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2013, 13:36

Re: Windows8 - wrażenia tradera

Nieprzeczytany post autor: audia66 »

Szukam właśnie takiego sprzęciku - ultrabooka - może ktoś coś porządnego polecić? ;)

ODPOWIEDZ