Tablet do tradingu

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Co sadzicie o tablecie do tradingu? Czy da sie grac tak jak na laptopie?
Moje potrzeby sa nastepujace:
1. 7-10 cali
2. MT4 w pelnej wersji (nie na urzadzenia mobilne) poniewaz korzystam z wlasnych wskaznikow
3. Modem 3G bo nie mam dostepu do otwartego hot spota.
4. Najlepiej w Windows bo chyba tak bedzie najprosciej zainstalowac MT4
5. Tablet bedzie tylko do tradingu i internetu bo na gierki nie mam czasu.

Podobny temat załozyłem wiosna tego roku. Konkluza jaka powstala po ozywionej dyskusji byla nastepujaca:
poczekaj do jesieni bo pojawi sie duzo urządzeń z Win8
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

wojtek36
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2012, 22:30

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: wojtek36 »

Obecnie też szukam tableta - sprawdzanie poczty, notowań, trading itd. Kumpel ma dosyć porządny tablet, a normalnie grać nie można, często zacina się przy bardziej wymagających grach.

optimus128
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:49

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: optimus128 »

Odpowiedz brzmi - nie da się grać jak na lapku bo nie ma platform nawet pod win8 (mobilny). Można korzystać z wirtualnego pulpitu, podobnie jak na tel. kom. tylko z większym ekranem. (teamviewer). Ogólnie to netbook jest dużo lepszym rozwiązaniem w używce można kupić za 500zł w nówce za 1000zł, wygoda dużo większa i pełna funkcjonalność.

klakier33
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:36

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: klakier33 »

A zaproponowałbyś coś dobrego? Też się nie znam, a szukam. ;)

optimus128
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:49

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: optimus128 »

Ja korzystam z tego:
http://allegro.pl/notebook-samsung-n-13 ... 09821.html

Ale to kupiłem jakieś 3 lata temu, teraz to lepiej brać coś z dwurdzeniowym prockiem np. taki już powinien spokojnie wystarczyć:
http://allegro.pl/netbook-samsung-nc110 ... 92202.html

I lepiej wgrywać XP zamiast win7, to sprzęt będzie szybciej chodził.

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Netbook jest lepszy.
Komputer to komputer, Tablet = zabawka.

Nowe komputery z Windows8 to już prawie tablety bo mają dotykowy ekran z tą różnicą, że jeszcze dołączają klawiatury no i mają większą moc (+ możliwość rozszerzenia - do czasu :!: )
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

audia66
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2013, 13:36

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: audia66 »

Laptopa już mam, tablet też bym z chęcią kupił. ;)

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

ja od ponad roku korzystam z iPad-a i sie da :) wczesniej caly czas z ajfona i bylo ok, ale na ipadzie lepiej. Do tego mam caly czas wlaczony bloomberg w tle, netdania z biezacymi newsami i danymi, nie moge narzekac.

Wiadomo, ze nie da sie tego wszystkiego zrobic co na laptopie, ale ... jesli ktos gra czysto technicznie PA i nie potrzebuje danych z Blooma czy Reutersa i pierdylion wskaznikow robotow itd to tak naprawde ma wiecej niz trzeba.


Duzo jeszcze zalezy od brokera czy udostepnia natywna aplikacje czy nie, bo nie oszukujmy sie ale wszystko co jest "web-owe" to jest do niczego.

Prawdziwego MT4 nie ma, jest wersja mobilna ale daje rade. Mega platforme mial admiral markets na ipada ale neistety wycofali sie z supportowania :(
kupuj POLSKIE produkty

Awatar użytkownika
altmer
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 05 gru 2010, 00:04

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: altmer »

Jeśli ktoś chce coś mocniejszego i ciekawszego, to na grouponie jest obecnie promocja na ultrabook Della XPS Duo 12 - cena niższa o ponad 1200 zł. Już miałem kupić, bo takie duo to fajna rzecz i praktyczna, jednak dla mnie akurat ten tableto-laptop nie pasuje, bo:
- czas pracy (~5h) to trochę za mało
- mało gniazd (nawet nie ma czytnika kart pamięci, nie ma modemu itp.)
- chłodzenie czasem potrafi znacznie zwiększyć hałas podczas pracy urządzenia (choć nie wiem jakie chłodzenie mają takie tablety - wiatraczki? :mrgreen: )
- otwory do chłodzenia są od spodu (mi to całkowicie nie odpowiada)
- dosyć duża waga (1,5 kg)

Plusy to między innymi mocna budowa, dosyć dobry procek, ponoć bardzo ładny obraz, no i jest to ultrabook duo (tablet przekształcany w laptop i vice versa).

Ostatecznie stwierdziłem że na razie kupię o ponad połowę tańszy Asus VivoTab z wbudowanym modemem 4G LTE. Bardzo lekki (ok. 600g), procek Atom ponoć nie taki zły jak niektórzy go malują, długi czas pracy po naładowaniu baterii (9h), ma sporo gniazd (choć tylko 1 micro USB - żeby używać USB, trzeba podłączyć przejściówkę - jest w zestawie)... Na początek wg mnie to najlepszy wybór, do tradingu też powinien idealnie się nadać. Musiałem tylko dokupić pokrowiec (etui), klawiaturę i kartę 32MB, bo sam tablet ma dysk tylko z 64MB (z czego połowę zajmuje win8 i recovery). Jeszcze nie używałem go, ale już niedługo :)

Za rok może będzie lepszy i większy wybór spośród tabletów z win8, na razie już coś się kręci w temacie tabletów i ultrabooków, ale jak ktoś ma zdefiniowane ścisłe wymagania, to wybór na ogół jest malutki.

Aha, systemy iOS i Android omijam szerokim łukiem, to nie dla mnie. "Win8 RT" również. Jak tablet, to tylko z win8.

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Re: Tablet do tradingu

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

Asus Padfone 2, dzieki polaczeniu smarfona z tabletem mamy nieograniczona ilosc danych 8)
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

ODPOWIEDZ