2 monitory

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
htk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2011, 18:47

2 monitory

Nieprzeczytany post autor: htk »

Aktualnie posiadam monitor 22" 16:10, ale postanowiłem dokupic jeszcze jeden coby wygodniej korzystało się z komputera i mam tu pytanie do tych, którzy podłączali już 2 monitory do 1 pieca.
Mam dostęp do tanich monitorów, ale o formacie 4:3. Czy można podłączyć do jednej karty dwa monitory, z tym, że każdy będzie miał inną rozdzielczość i "aspect ratio"?
Jaki program najlepiej użyć żeby wszystko ładnie działało na 2 monitorach - jeśli takowy jest niezbędny.
Moja karta: ATI Radeon HD 5570

Awatar użytkownika
micjat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:58

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: micjat »

Z doświadczenia wiem że to sterowniki karty załatwią wszystko za Ciebie. Ewentualnie uaktualnij je do najnowszego ze strony producenta i pamiętaj o tym że jak różna wielkości/rozdzielczości monitorów to się trochę zmienia perspektywa widzenia tego co jest na jednym, a co na drugim monitorze. Wiesz np. na jednym pochyłość MA nie będzie tak duża jak na drugim ;)
Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon!

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Można bez problemu. Sam Windows sobie poradzi.

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

a jak zrobić zeby na jednym monitorze był wykres złota, a na drugim panel zleceń?
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

pllus
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2009, 00:46

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: pllus »

Poczytaj o tym www.displayfusion.com

Awatar użytkownika
htk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2011, 18:47

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: htk »

Dzięki.
Co do różnic w postrzeganiu np. tych samych średnich na różnych monitorach, to mnie nie będzie to dotyczyło, bo zamierzam przeznaczyć 1 monitor na wykresy, a drugi na www i inne aplikacje.

MasterBlaster
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2012, 10:32

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: MasterBlaster »

Zobacz jakie masz złącza na karcie. Jak masz wolne dvi to bierz monitor z dvi żeby przypadkiem nie kupić na vga.
Ati jest dobra. Sam mam 1 monitor szeroki a drugi normalny. Mają różne rozdzielczości i też jest okey.

Awatar użytkownika
htk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2011, 18:47

Re: 2 monitory

Nieprzeczytany post autor: htk »

Karta ma 1 złącze DVI i 1 VGA więc powinno być OK.
Monitor, który zamówiłem ma oba złącza, więc teraz pozostaje dokupienie odpowiedniego kabla, ale dzięki za radę ;)

ODPOWIEDZ