konto w UK dla mieszkańców UE

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: rem »

Szukam rzetelnego brokera pozywającego założyć konto w UK mieszkańcom UE (w tym Polakom).

Niestety w Tickmill UK, gdzie chciałem założyć konto, od kilku dni dla mieszkańców UE dostępne tylko cypryjskie konto Tickmill EU :(

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10049
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rem pisze:
20 cze 2024, 14:49
Szukam rzetelnego brokera pozywającego założyć konto w UK mieszkańcom UE (w tym Polakom).

Niestety w Tickmill UK, gdzie chciałem założyć konto, od kilku dni dla mieszkańców UE dostępne tylko cypryjskie konto Tickmill EU :(
Cześć,

Obawiam się, że nic z tego. Mimo, że Brexit był już kilka dobrych lat temu, to okres przejściowy właśnie dobiegł końca i praktycznie brokerzy przestali przyjmować klientów z UE pod regulacjami UK.

Powiedz czego konkretnie potrzebujesz, to pomyślimy nad realnymi alternatywami.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: rem »

rem pisze:
20 cze 2024, 14:49
okres przejściowy właśnie dobiegł końca i praktycznie brokerzy przestali przyjmować klientów z UE pod regulacjami UK.

Powiedz czego konkretnie potrzebujesz, to pomyślimy nad realnymi alternatywami.
1. Wiarygodny broker mt4 i konto w EUR
2. Wiarygodny nadzór - najlepiej FCA

Testowo sprawdziłem Pepperstone i tu także Polak nie ma możliwości zarejestrować się w oddziale UK :evil: Na siłę wciskają Cypr.
Komunikat: Sorry, our FCA licensed entity can't accept residents of Poland. Instead, we're redirecting you to our CYSEC licensed entity where you can choose to continue your application.

Podobnie przy próbie rejestracji w Niemczech
Komunikat: Sorry, our BAFIN licensed entity can't accept residents of Poland. Instead, we're redirecting you to our CYSEC licensed entity ..

Czyżby to była jakaś orwellowska zmowa skarbówek ?

Czy znacie jakiegoś brokera z nadzorem FCA, dostępnego dla Polaków?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10049
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Admiral Markets także ostatnio "zamknął się" na klientów z UE pod brytyjskimi regulacjami. Tak jak pisałem, to nie kwestia wyboru brokerów ale wytycznych FCA i Brexitu, który wreszcie pokazuje swoje konsekwencje dla traderów.
Wiarygodny nadzór - najlepiej FCA
Musisz doprecyzować "wiarygodny nadzór" ;)

A z tym BaFIN to ciekawe i akurat w tym przypadku obstawiam, że to już wewnętrzne wytyczne samego brokera. Są brokerzy niemieccy, którzy akceptują klientów z PL. Ale czy BaFIN jest wiarygodny? Nie widzę tu żadnych 'przewag' nad CySEC. Z Wirecard się nie popisali ;)
Czyżby to była jakaś orwellowska zmowa skarbówek ?
To nie ma nic do rzeczy. Od 2016 r. funkcjonuje Common Reporting Standard więc polski US i tak wie o Twoich transakcjach u brokera w Wielkiej Brytanii, na Cyprze, Vanuatu czy Seszelach. A podatek i tak płacisz w kraju swojej rezydencji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: rem »

raposo pisze:
24 cze 2024, 08:38
Są brokerzy niemieccy, którzy akceptują klientów z PL
Możesz napisać którzy? (Z góry wielkie dzięki.)
raposo pisze:
24 cze 2024, 08:38
Ale czy BaFIN jest wiarygodny? Nie widzę tu żadnych 'przewag' nad CySEC.
To jest być może tylko moja subiektywna opinia, ale generalnie mam zaufanie do niemieckich instytucji (a także brytyjskich) i ograniczone zaufanie do nadzoru z Cypru czy też z Seszeli.
raposo pisze:
24 cze 2024, 08:38
Od 2016 r. funkcjonuje Common Reporting Standard więc polski US i tak wie o Twoich transakcjach u brokera w Wielkiej Brytanii, na Cyprze,...
Chyba wie tylko o saldzie konta na koniec roku, a nie o poszczególnych transakcjach, wykonywanych w trakcie roku.
Proszę, sprostuj, jeśli się tu mylę.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10049
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: konto w UK dla mieszkańców UE

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Możesz napisać którzy? (Z góry wielkie dzięki.)
FxFlat. Ale sam broker nie jest niczym rewelacyjnym (no i chyba, że coś się zmieniło i już nie przyjmują klientów spoza Niemiec? Ale wątpię).
To jest być może tylko moja subiektywna opinia, ale generalnie mam zaufanie do niemieckich instytucji (a także brytyjskich) i ograniczone zaufanie do nadzoru z Cypru czy też z Seszeli.
Gdybyś miał akcje Wirecard, to nie miałbyś tego zaufania. Brytyjczycy tak, pod względem regulacji to wzór do naśladowania, podobnie jak Amerykanie ale obie te furtki są dla nas zamknięte. Reszty bym nie przeceniał... ;)
Chyba wie tylko o saldzie konta na koniec roku, a nie o poszczególnych transakcjach, wykonywanych w trakcie roku.
Proszę, sprostuj, jeśli się tu mylę.
Wie o saldzie i przychodzie (bez kosztów uzyskania przychodów) więc finalnie jak trafi na Ciebie, to i tak musisz się tłumaczyć, pokazując wszystkie transakcje (przerabiałem to kilka lat temu).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ