Broker bez swap na pary walutowe

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
uzin2(remake)
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2023, 23:17

Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: uzin2(remake) »

Witam, jak w temacie, czy istnieją tacy brokerzy (z grupy tych solidniejszych) Przeglądałem stronę Tickmill, w opisach kont mają swap free, ale jak liczę cokolwiek na ich kalkulatorze to zawsze jakiś swap nalicza, jak to dokładnie jest u nich? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Konta swap free są przeznaczone dla Muzułmanów, ponieważ odsetki (a tak poniekąd mogą być traktowane swapy) zabronione są przez prawo szariatu. O ile na niektórych instrumentach jak np. indeksy, da się znaleźć brokera bez swapu, to na parach walutowych na to nie licz. Chyba, że przejdziesz na islam ale tu też chyba jakaś weryfikacja następuje... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

uzin2(remake)
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2023, 23:17

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: uzin2(remake) »

Nie no jednak wolę te swapy 😉, dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

W CMC Markets są kontrakty na pary walutowe. rolowanie raz na 3 miesiące po koszcie spreadu. Ale są minusy: spread na Kablu spot -1,4 kontrakty - 2. Na danych potrafi się rozszerzyć na 20 pipsów i przez 10 minut, ale to kabel tak robi, na edku jest o niebo lepiej.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
05 maja 2023, 13:16
Cześć,

Chyba, że przejdziesz na islam ale tu też chyba jakaś weryfikacja następuje... ;)
Kiedys liczyłem na takie konto w XM i nawet złożyłem deklaracje, że jestem muzułmaninem. Niestety nie za bardzo mi uwierzyli i kazali dosłać skan od mułły poświadczającego o tym na piśmie :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
07 maja 2023, 19:19
raposo pisze:
05 maja 2023, 13:16
Cześć,

Chyba, że przejdziesz na islam ale tu też chyba jakaś weryfikacja następuje... ;)
Kiedys liczyłem na takie konto w XM i nawet złożyłem deklaracje, że jestem muzułmaninem. Niestety nie za bardzo mi uwierzyli i kazali dosłać skan od mułły poświadczającego o tym na piśmie :)
No widzisz, złożyłeś deklarację wiary nie tej osobie, co trzeba było.
Trzeba było złożyć taką deklarację do takiego mułły.
On by szybciej uwierzył, że chcesz przejść na Islam.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Jak chcesz się levarowąć to swap musisz płacić ja nie chcesz to masz ETFy bez lewara a jak już to max 1:20 nie ma darmowych obiadków za kredytowanie musisz płacić ,tym jest lewar

Arek_VI
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 14 lip 2023, 00:48

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: Arek_VI »

Tickmill UK na głównych parach nie ma swapa. Prowizja za lot to standard 4 euro. Obniżona 2 euro.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker bez swap na pary walutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arek_VI pisze:
05 sie 2023, 15:02
Tickmill UK na głównych parach nie ma swapa. Prowizja za lot to standard 4 euro. Obniżona 2 euro.
Chyba coś nie teges ;).

Tickmill UK ma swapy na walutach, zarówno na głównych, jak i wszystkich innych. Prowizja natomiast liczona jest od wartości transakcji i wynosi 2 USD za 1 lot USD = równowartość 100k USD i jest to prowizja za tzw. stronę (czyli za samo otwarcie pozycji; za zamknięcie płacimy ponownie tyle samo).

To oznacza, że dla 1.0 lot USDCHF będzie to 2 USD za otwarcie i drugie tyle za zamknięcie ale dla EURUSD będzie to 2 USD * kurs EURUSD (na ten moment 1,10) = 2,1 USD (za stronę). Można obniżyć koszt prowizji z Forex Club o -10%.

Jeszcze pozostając w temacie swapów, bo być może to miałeś na myśli - Tickmill posiada konta islamskie (swap free) ale nie będąc Muzułmaninem, nie otworzą Ci go. Dodatkowo, to też nie tak, że nie ma tam innych kosztów, bo są. Brak swapu jest przez 3 doby, potem naliczana jest prowizja zgodna z cennikiem brokera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ