Broker, oszust czy nie

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
MarcinSkL
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2022, 15:40

Broker, oszust czy nie

Nieprzeczytany post autor: MarcinSkL »

Tak jak w temacie mam doczynienia z firmą brokerska . Zaproponowali mi pożyczkę w wysokości x$ na lepsze rozwinięcie dochodów (niechcem podawać kwoty ze względu bezpieczeństwa) u tego brokera. Wszystko było na słowo, gdy udzielono mi pożyczki na inwestowanie dowiedziałem się że muszę to spłacić ze swoich pieniędzy jak najszybciej, ( pożyczka u tego brokera tak naprawdę była wymuszona bo nie dałem zgody z uwagi na brak możliwości spłaty), mając analityka giełdowego przy sobie udało mi się w przeciągu tygodnia potroić sumę "pożyczki", ale moje konto jest zablokowane na wypłatę pieniędzy bo nie spłaciłem pożyczki, gdzieś na forum wyczytałem że broker ma prawo do ściągnięcia zadłużenia z konta handlowego jeżeli wyrażę na to zgodę, ale z tego co się dowiedziałem z "działu finansowego" "nie możemy ściągać pieniędzy z pańskiego konta", "musi pan wpłacić pieniądze na konto handlowe żeby uregulować dług który został u nas zaciągnięty". I tutaj mam pytanie: co w tej sytuacji pozostało mi do zrobienia.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker, oszust czy nie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarcinSkL pisze:
30 gru 2022, 16:11
Tak jak w temacie mam doczynienia z firmą brokerska . Zaproponowali mi pożyczkę w wysokości x$ na lepsze rozwinięcie dochodów (niechcem podawać kwoty ze względu bezpieczeństwa) u tego brokera. Wszystko było na słowo, gdy udzielono mi pożyczki na inwestowanie dowiedziałem się że muszę to spłacić ze swoich pieniędzy jak najszybciej, ( pożyczka u tego brokera tak naprawdę była wymuszona bo nie dałem zgody z uwagi na brak możliwości spłaty), mając analityka giełdowego przy sobie udało mi się w przeciągu tygodnia potroić sumę "pożyczki", ale moje konto jest zablokowane na wypłatę pieniędzy bo nie spłaciłem pożyczki, gdzieś na forum wyczytałem że broker ma prawo do ściągnięcia zadłużenia z konta handlowego jeżeli wyrażę na to zgodę, ale z tego co się dowiedziałem z "działu finansowego" "nie możemy ściągać pieniędzy z pańskiego konta", "musi pan wpłacić pieniądze na konto handlowe żeby uregulować dług który został u nas zaciągnięty". I tutaj mam pytanie: co w tej sytuacji pozostało mi do zrobienia.
Oczywisty scam i oszustwo.

Co możesz zrobic?
Czytaj tutaj:
https://forexclub.pl/na-koniec-roku-fca ... -i-crypto/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker, oszust czy nie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarcinSkL pisze:
30 gru 2022, 16:11
Tak jak w temacie mam doczynienia z firmą brokerska . Zaproponowali mi pożyczkę w wysokości x$ na lepsze rozwinięcie dochodów (niechcem podawać kwoty ze względu bezpieczeństwa) u tego brokera. Wszystko było na słowo, gdy udzielono mi pożyczki na inwestowanie dowiedziałem się że muszę to spłacić ze swoich pieniędzy jak najszybciej, ( pożyczka u tego brokera tak naprawdę była wymuszona bo nie dałem zgody z uwagi na brak możliwości spłaty), mając analityka giełdowego przy sobie udało mi się w przeciągu tygodnia potroić sumę "pożyczki", ale moje konto jest zablokowane na wypłatę pieniędzy bo nie spłaciłem pożyczki, gdzieś na forum wyczytałem że broker ma prawo do ściągnięcia zadłużenia z konta handlowego jeżeli wyrażę na to zgodę, ale z tego co się dowiedziałem z "działu finansowego" "nie możemy ściągać pieniędzy z pańskiego konta", "musi pan wpłacić pieniądze na konto handlowe żeby uregulować dług który został u nas zaciągnięty". I tutaj mam pytanie: co w tej sytuacji pozostało mi do zrobienia.
Witaj,

To typowy scam. Co robić? Absolutnie nic nie wpłacać. Podać nazwę firmy do publicznej wiadomości, aby uchronić potencjalne ofiary w przyszłości. Możesz też zgłosić do KNF i na policję ale tu na wiele bym nie liczył. Z czasem, jak ofiar przybędzie, to może KNF wpisze ich na listę ostrzeżeń i wyda oficjalny komunikat. Ale w praktyce zajmuje to trochę, a w międzyczasie scammerzy sobie "zarabiają".

Koniecznie przeczytaj ten artykuł:
https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/
gdzieś na forum wyczytałem że broker ma prawo do ściągnięcia zadłużenia z konta handlowego jeżeli wyrażę na to zgodę
Zapewne trochę tu pomieszałeś i sprawa dotyczyła czego innego. Przede wszystkim - regulowanego podmiotu, który działa legalnie ;).

W skrócie: Zapomnij o tych zyskach, nic nie wpłacaj, nie daj się zastraszyć, a jeśli coś wpłaciłeś, to skorzystaj z rad w artykule powyżej.

Żadna legalnie działająca firma nie stosuje tego typu procedur, które opisałeś.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ