Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Od kilku lat korzystam z ICM i wypadłem z tematu, ale tak się zastanawiam, który z brokerów jest jeszcze bezpieczny, tak jakbyście mieli załadować 100 tys USD. Z dostępnym lewarem 1/100

Który z tych jest bezproblemowy i bezpieczny? Z tymi miałem do czynienia 5-10 lat temu, ale nie wiem czy coś nie zmieniło.

1. ICM
2. Tickmill
3. Ducascopy
4. FxPro
5. XM
6. Pepperstone
7. BDSwiss

Coś poza nimi warte polecenia i bezpieczne ? Czy któryś z tych obecnie już się nie nadaje do większej kasy ?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

DupnySystem pisze:
01 paź 2022, 21:52
Od kilku lat korzystam z ICM i wypadłem z tematu, ale tak się zastanawiam, który z brokerów jest jeszcze bezpieczny, tak jakbyście mieli załadować 100 tys USD. Z dostępnym lewarem 1/100

Który z tych jest bezproblemowy i bezpieczny? Z tymi miałem do czynienia 5-10 lat temu, ale nie wiem czy coś nie zmieniło.

1. ICM
2. Tickmill
3. Ducascopy
4. FxPro
5. XM
6. Pepperstone
7. BDSwiss

Coś poza nimi warte polecenia i bezpieczne ? Czy któryś z tych obecnie już się nie nadaje do większej kasy ?
Zdefiniuj o co Ci chodzi
"If music is dying musicians are killing it" - MP

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: brg »

Tickmill UK lub Dukas, w zależności od preferencji platformy.

W Tickmill UK dźwignie będziesz miał 1:30, ale przy odrobinie kreatywności da się uzyskać 1:500 (klient profesjonalny).

W Dukasie dźwignia na start chyba wyższa, ale mnie osobiście ta platforma w ogóle nie leży.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

no tam, chyba Tickmill jest w miarę ok. Dukas ma MT4 więc mi też odpowiada. Byle dali lewar większy. Czekam tylko do jutra, zobaczę spready, bo zależy mi na w miarę niskich.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: brg »

To przy koncie VIP Tickmill będzie bezkonkurencyjny

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

brg pisze:
02 paź 2022, 11:11
To przy koncie VIP Tickmill będzie bezkonkurencyjny
Chyba najważniejszym elementem jest na jaką kwotę maksymalną broker gwarantuje zwrot środków, bo przy kapitale 100K USD, to nie każdy broker ma taką gwarancję.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No właśnie, dlatego trzeba rozbić kasę przynajmniej na dwóch, trzech. Ale jednocześnie nie dowierzam w to, że w razie zawinięcia się brokera ktoś te gwarancje zrealizuje :D pewnie wyjdzie, że jest jeszcze 100 innych warunków z których dwa nie zostały spełnione, hahaha.

Przy rachunku 1000 USD człowiek sie zbytnio nie zastanawia, ale przy większych kwotach jest to naprawdę duży problem. Grając wiele lat w ICM nigdy nie miałem większych problemów, a i tak dla większej kwoty mam obawy :)
OK, to ICM, Tickmill, Dukas, jest ktoś jeszcze pewny?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie, no to są takie same gwarancje jak gwarancje bankowe, czyli są to ubezpieczenia.
Owszem, może być jakaś sytuacja w kategorii "Force de majeure", czyli tzw. "Siły wyższe", kiedy ubezpieczalnia umywa ręce, ale to raczej wypadki skrajne. Z większym kapitałem szukamy stabilnego i sprawdzonego partnera, tak samo jak i w wypadku banku. Nie powierzysz bankowi kwoty, na którą ten bank nie da ci gwarancji.
Osobiście, moja opinia, nie zwracałbym uwagi na innych brokerów, jak tylko na tych bankowych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: brg »

ninjaproject pisze:
02 paź 2022, 14:57
brg pisze:
02 paź 2022, 11:11
To przy koncie VIP Tickmill będzie bezkonkurencyjny
Chyba najważniejszym elementem jest na jaką kwotę maksymalną broker gwarantuje zwrot środków, bo przy kapitale 100K USD, to nie każdy broker ma taką gwarancję.
Brytyjscy brokerzy mają ochronę kapitału do 85k GBP, czyli mniej więcej do 100k USD.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Który z tych jest najbezpieczniejszy ?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

ninjaproject pisze:
02 paź 2022, 17:14
Osobiście, moja opinia, nie zwracałbym uwagi na innych brokerów, jak tylko na tych bankowych.
Ale to co, polskich typu mforex czy Alior? Ewentualnie dukas? Poza tymi to jacy są "bankowi"?
Jeśli chodzi o polskich to odpada bo aktualnie polskie banki mają dla mnie prawie zerową wiarygodność. Komunistyczne kraje typu Polska gdzie władza może mi zablokowac środki na 3 miesiące ot tak odpadają :)

ODPOWIEDZ