IC Markets - wypłata - prowizje i inne koszty

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Glina
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2022, 15:27

IC Markets - wypłata - prowizje i inne koszty

Nieprzeczytany post autor: Glina »

Witam wszystkich,
Mam pytanie czy mając na IC konto w USD oraz konto walutowe w MBanku też w USD bedzie pobierana jakaś opłata gdzieś po drodze np przez banki pośredniczące? Wiem, że IC już zrezygnował z poboru opłaty 20 dolarów za przelew na konto bankowe ale biorąc pod uwagę, że wypłata jest z konta w Australii pośrednicy mogą pobierać swoje opłaty, jak to wygląda u Was? Ewentualnie jak zrobić aby te opłaty były jak najmniejsze?
Proszę o info od osób które realnie używają IC.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets - wypłata - prowizje i inne koszty

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Dopiero zauważyłem Twój post... Ale może się przyda to, co napiszę ;)

Takie koszty mogą wystąpić ale nie muszą - kwestia podpisanych umów między bankami. Osobiście wypłacam z ICM przelewem ale na konto w Kantorze walutowym Alior Banku i nie ma tu dodatkowych opłat. Wcześniej korzystałem z Santandera, gdzie opłat również nie było ale to było dawno i wtedy realizowali wypłaty bodajże przez inny bank. Jak jest aktualnie w mBanku nie wiem - możesz spróbować 2 sposobów:
- wypłacić jakąś małą kwotę w ramach eksperymentu;
- zadzwonić do mBanku, dobijając się do odpowiedniego działu (nie zawsze jest to takie proste) i dopytać czy z takim i takim bankiem mają podpisaną umowę, a jeśli nie, jakiego banku pośredniczącego najlepiej użyć.

Szczerze mogę polecić Kantor Aliora, bo:
- prowadzenie konta jest bezpłatne;
- karty są bezpłatne (bez żadnych warunków w postaci wpłaty, dokonania transakcji itd.);
- kursy przewalutowań w kantorze są całkiem niezłe, zdecydowanie lepsze niż w mBanku. Przykładowo: obecnie dla USDPLN spread wynosi 2 grosze (kurs 4,85 wobec rynkowego 4,83).

W przypadku Aliora bardzo ważne jest wskazanie banku pośredniczącego - dzięki temu przelew dochodzi bez problemu (inaczej często transakcje są cofane), jest bez dodatkowych kosztów i zajmuje to 2 dni robocze :). Jak będziesz potrzebować szczegółów, pisz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ