Broker z niskimi kosztami

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Broker z niskimi kosztami

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Cześć!

Od wielu lat mam konto w Dukascopy Bank (Swiss, nie EU, z uwagi na dźwignię x200).
Pasuje mi ten broker, natomiast prowizje, które płacę, wydają mi się dość spore. Przykładowo transakcja o wielkości 1 lota na UJ kosztuje mnie ok $3.5 w spreadzie (o ile dobrze liczę) a dodatkowo płacę aż $6 prowizji. Otwierając kilkadziesiąt pozycji w miesiącu trochę się tych kosztów zbiera...

Zupełnie nie jestem na czasie jeśli chodzi o rynek brokerów.
Czy jesteście w stanie polecić brokera, który byłby sprawdzony i spełniał poniższe kryteria?
- nie-bananowa jurysdykcja;
- dźwignia min x200;
- jak najniższe koszty handlu na parach z JPY;
- intuicyjna platforma umożliwiająca zlecenia z warunkiem ceny zarówno po bid jak i po ask (obecnie korzystam z jForex).

Z góry dziękuję za propozycje.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker z niskimi kosztami

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Yankee pisze:
10 lut 2022, 21:01
Cześć!

Od wielu lat mam konto w Dukascopy Bank (Swiss, nie EU, z uwagi na dźwignię x200).
Pasuje mi ten broker, natomiast prowizje, które płacę, wydają mi się dość spore. Przykładowo transakcja o wielkości 1 lota na UJ kosztuje mnie ok $3.5 w spreadzie (o ile dobrze liczę) a dodatkowo płacę aż $6 prowizji. Otwierając kilkadziesiąt pozycji w miesiącu trochę się tych kosztów zbiera...

Zupełnie nie jestem na czasie jeśli chodzi o rynek brokerów.
Czy jesteście w stanie polecić brokera, który byłby sprawdzony i spełniał poniższe kryteria?
- nie-bananowa jurysdykcja;
- dźwignia min x200;
- jak najniższe koszty handlu na parach z JPY;
- intuicyjna platforma umożliwiająca zlecenia z warunkiem ceny zarówno po bid jak i po ask (obecnie korzystam z jForex).

Z góry dziękuję za propozycje.
Jeżeli dźwignia ma być 200, to jest tylko dostępne w bananowej jurysdykcji, niestety.
Albo w szwajcarskiej, pozaunijnej.
Większość brokerów ma swoje filie na wyspach bananowych.
Spróbuj popularny IC Markets.
Tylko skorzystaj z pośrednictwa IB (Introducing Broker np. zgłoś się do @raposo), bo wtedy są mniejsze prowizje.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

maniek101411
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2022, 10:09

Re: Broker z niskimi kosztami

Nieprzeczytany post autor: maniek101411 »

Co sądzicie o brokerze CrystalInvestCorporation i jego kosztach?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi kosztami

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hm, przegapiłem ten wątek. To tylko na szybko, co było wcześniej - fakt, Dukascopy jest względnie drogie ale za to otrzymujemy naprawdę ciekawą platformę, bardzo konserwatywne podejście do klienta (mi to odpowiada) i wysoki poziom bezpieczeństwa (+ możemy otworzyć sobie konto bankowe w szwajcarskim banku ;) ).

Obecnie w IC Markets, jeśli jeszcze nie otworzyłeś tam konta, szykowane są jakieś zmiany - zobaczymy co z tego wyjdzie. Informacje powinny być na dniach. Pod kątem kosztów jest lepiej, ale w przypadku walut najtaniej jest obecnie w Tickmill (https://forexclub.pl/tickmill/). Tyle, że jeśli chcesz wyższy lewar to trzeba przejść na klienta profesjonalnego. Ale znów - MT4 i MT5, czyli coś za coś.
maniek101411 pisze:
21 lut 2022, 05:50
Co sądzicie o brokerze CrystalInvestCorporation i jego kosztach?
Nigdy o nich nie słyszałem więc nie wiem czy trafiłem na dobrą stronę ale Google sugeruje, że to scam, a nie legalnie działająca firma...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker z niskimi kosztami

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

maniek101411 pisze:
21 lut 2022, 05:50
Co sądzicie o brokerze CrystalInvestCorporation i jego kosztach?
Próbowałem znaleźć tę firmę według danych podanych w stopce na ich stronie internetowej, i w żadnym rejestrze firm na St. Vincent and the Grenadines taka firma nie występuje...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ