Ostrzeżenia o brokerze Binance

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Marek2525
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:36

Ostrzeżenia o brokerze Binance

Nieprzeczytany post autor: Marek2525 »

broker Binance naciąga klientów i też kradnie w biały dzień założyłem konto u tego brokera wpłaciłem 200 euro i po jakimś czasie zapomniałem że postawiłem transakcję kupna BCT i po pewnym czasie dzwoni do mnie broker że zarobiłem kilkanaście tyś BCT  w przeliczeniu na dolary = 43.000 $  ale żeby wypłacić mówił broker trzeba BCT rozmienić w kantorze co mają u siebie w biurze i żeby do tego doszło muszę zweryfikować konto bankowe więc podałem Nr konta walutowego a broker mówi że jeszcze cchce mieć dostęp do strony bankoweej aby wszystko było weryfikowane jak należy żeby wypłacić kazał mi pobrać aplikację ANYDESK na komputer i chcąc nie chcąć i nie nie będąc tego swiadomym wykradł mi 50.000 zł z konta  po jakimś czasie była podobna sprawa muwiona w telewizji i też o tym samym Brokerze. broker Binance  w internecie wydał oświadczenie że nikdy nie namawiał klientów do  instalacji takich aplikacji jak ANYDESK  UWAŻAJCIE NA TEGO BROKERA  Binance  złodziej i oszust w  biały dzień .    Marek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Ostrzeżenia o brokerze Binance

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Temat ma już jakiś czas (wcześniej go nie zauważyłem) ale myślę, że warto dla przestrogi wyjaśnić trochę ten temat.

Przede wszystkim, Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Żadna legalnie działająca tego typu firma nie dzwoni do swoich klientów, nie zachęca do wpłat, wymian, inwestycji i jakichkolwiek działań. Dodatkowo, nigdy nie prosi o skorzystanie przez klienta z AnyDesk ani innych aplikacji udostępniających pulpity lub dostępy do komputerów swoich klientów.

To co spotkało Marka to typowe oszustwo, którego źródłem najczęściej są scammerzy działający z terytorium Rosji i Ukrainy (poza jurysdykcją UE). Wykorzystują oni zarówno marki istniejących firm, jak i tworzą podmioty wydmuszki. Swego czasu nagraliśmy rozmowę z tego typu oszustami z "firmy blockchain". Można posłuchać tutaj:
https://forexclub.pl/rozmowa-z-oszustem ... ain-audio/

W przypadku Binance problem z oszustwami tego typu był na tyle duży, że utworzono specjalną stronę przez którą można zweryfikować czy źródło kontaktu podające się za giełdę, jest autentyczne.
Tutaj link:
https://www.binance.com/en/official-verification

Tego typu oszustwa to prawdziwa plaga, a służby albo są bezradne, albo działają zbyt wolno, aby skutecznie uchronić potencjalne ofiary przed wyłudzeniami. Dlatego podstawą jest edukacja.

W niektórych przypadkach udaje się odzyskać pieniądze ale nie zawsze jest to możliwe. Zainteresowanych tematem odsyłam tutaj:
https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/

Kluczem jest przede wszystkim edukacja finansowa i świadomość społeczeństwa. Dlatego nagłaśniajmy, edukujmy i tępmy oszustów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ