Broker do akcji cfd?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
cedrus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2020, 23:12

Broker do akcji cfd?

Nieprzeczytany post autor: cedrus »

Witam,

Z uwagi na to, że Admiral Markets wprowadziło ponownie prowizje za CFD na akcje, rozglądam się za innym brokerem, który nie pobiera prowizji.
Głównie interesuje mnie rynek USA.
Na razie znalazłem FXCM, ale ich spready są tak duże, że prowizja na AM wydaje się lepszym rozwiązaniem
i NAGA - tam spready wyglądają na dobre, brak info o prowizjach, ale wypłata z konta kosztuje 10 euro...

Jest też XTB, wygląda całkiem dobrze, ale jakoś podchodzę do nich z dystansem. Spready są ok, reszta też i jak nie ma nic lepszego to chyba ich wybiorę.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do akcji cfd?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sprawa jest bardziej złożona, bo zależy na czym chcesz konkretnie trejdować i jakim wolumenem. Czasem prowizja jest na wybranych instrumentach, czasem istnieje min. wartość transakcji itd.

Tutaj masz zestawienie CFD kilku brokerów:
https://forexclub.pl/brokerzy-forex-ofe ... stawienie/

Nie ma ideałów, zawsze jest konieczny mniejszy lub większy kompromis ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker do akcji cfd?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cedrus pisze:
14 mar 2021, 18:49
Witam,

Z uwagi na to, że Admiral Markets wprowadziło ponownie prowizje za CFD na akcje,
A to musi być CFD na akcje? Nie moga byc same akcje? Lewar na CFD w wielu przypadkach nie powala a swap naliczany jest za każdy dzień.

cedrus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2020, 23:12

Re: Broker do akcji cfd?

Nieprzeczytany post autor: cedrus »

W XTB są zwykłe akcje tylko bez prowizji.
Interesuje mnie w tym przypadku daytrading, kwoty małe rzędu 1 tyś przy dźwigni 1:5 lub 5 tyś bez dźwigni. Interesuje mnie rynek amerykański ze względu na dużą płynność, niskie spready oraz to, że jest czynny wieczorem.
Mogą być jak najbardziej same akcje, nie cfd - aczkolwiek nie zamierzam ich trzymać na noc, więc swap nie za bardzo mnie dotyczy.

Jak patrzyłem po ofertach to spready bez prowizji potrafią przekraczać 0,5 - 1%, jakaś masakra. Na admiralu było fajnie, ale się skończyło niestety.

ODPOWIEDZ