Plus500 pytanie

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Diux
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2020, 13:48

Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Diux »

Witam. Czy transakcje cfd na plus500 są terminowe?

Konkretnie chodzi mi o Oil wti.
Otworzyłem 2 miesiące temu transakcje i dzisiaj mi ją zamknęli. (powód:"data ważności wygasła"). Co prawda nic złego się nie stało, bo miało to miejsce na koncie demo, ale jak odwalą mi taki numer na koncie real, a będę akurat na minusie to się zdenerwuje.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Jak to mówią - "wolność Tomku w swoim domku" ;)

Brokerzy stosują albo rolowania, albo wygasanie serii kontraktów. CFD na ropę w Plus500 oparte są na futures z giełdy CME i... mają termin wygasania co miesiąc:
https://www.plus500.pl/Instruments/CL

Handlując np. w XTB nie będzie zamykać Ci pozycji, za to nastąpi rolowanie i naliczenie punktów swap wynikających z różnicy między starą a nową serią kontraktów - tzw. contango.

Jak to konkretnie działa? Pisaliśmy o tym dokładniej tutaj:
https://forexclub.pl/jak-kupic-rope-wsz ... -poradnik/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No i... warto znać specyfikację danego instrumentu.
Broker tych informacji nie ukrywa.
Wynika z tego, że wina jest wyłącznie po stronie tradera, jeżeli niedoczytał.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Diux
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2020, 13:48

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Diux »

Przeniosłem środki na XTB... Będę się musiał przyzwyczaić do nowego interfejsu, bo ostatnie pół roku spędziłem właśnie na plus500.

Na XTB jest przynajmniej taki plus że mi pit przysyłają na koniec roku. =)

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Mam taki komunikat na opcji gazu mimo że opcja jest aktywna i klikam kup.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

Jak u nich z wypłatami?

Po tym jak konto zaczęło zarabiać dostałem od nich zaktualizowane regulaminy oczywiście po angielsku pomimo, że platforma jest po polsku, a rachunek w złotówkach.
Ale do rzeczy w jednym z dużej ilości punktów jest zapis który mówi, że "w przypadku gdy stwierdzą, że ktoś inny zawiera transakcje niż właściciel konta mogą te trady dowolnie skasować".
Tu mi się zapala "czerwona lampka" bo nie jest opisane w jaki sposób to stwierdzą. Zaczyna mi kiełkować myśl, że po zarobieniu i próbie wypłaty mogą mi wyskoczyć z tą procedurą i skasować zyskowne trady.

Ma ktoś jakieś informacje lub może traduje u nich i wypłaca?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Janek Trader pisze:
27 sie 2021, 16:38
Jak u nich z wypłatami?

Po tym jak konto zaczęło zarabiać dostałem od nich zaktualizowane regulaminy oczywiście po angielsku pomimo, że platforma jest po polsku, a rachunek w złotówkach.
Ale do rzeczy w jednym z dużej ilości punktów jest zapis który mówi, że "w przypadku gdy stwierdzą, że ktoś inny zawiera transakcje niż właściciel konta mogą te trady dowolnie skasować".
Tu mi się zapala "czerwona lampka" bo nie jest opisane w jaki sposób to stwierdzą. Zaczyna mi kiełkować myśl, że po zarobieniu i próbie wypłaty mogą mi wyskoczyć z tą procedurą i skasować zyskowne trady.

Ma ktoś jakieś informacje lub może traduje u nich i wypłaca?
Kopiowanie i trading z innych lokalizacji. Mieszkasz w Warszawie a ktos hadluje na Twoim koncie w Gdansku i nie jest to Twoj komputer.

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

Caldeborn pisze:
27 sie 2021, 16:52
Janek Trader pisze:
27 sie 2021, 16:38
Jak u nich z wypłatami?

Po tym jak konto zaczęło zarabiać dostałem od nich zaktualizowane regulaminy oczywiście po angielsku pomimo, że platforma jest po polsku, a rachunek w złotówkach.
Ale do rzeczy w jednym z dużej ilości punktów jest zapis który mówi, że "w przypadku gdy stwierdzą, że ktoś inny zawiera transakcje niż właściciel konta mogą te trady dowolnie skasować".
Tu mi się zapala "czerwona lampka" bo nie jest opisane w jaki sposób to stwierdzą. Zaczyna mi kiełkować myśl, że po zarobieniu i próbie wypłaty mogą mi wyskoczyć z tą procedurą i skasować zyskowne trady.

Ma ktoś jakieś informacje lub może traduje u nich i wypłaca?
Kopiowanie i trading z innych lokalizacji. Mieszkasz w Warszawie a ktos hadluje na Twoim koncie w Gdansku i nie jest to Twoj komputer.
Ale platforma nie jest przypisana do kompa. Jest i na Windows i na Android, przemieszczać się też muszę.
Choćby z domu do pracy i w pracy mogę z tel stawiać zlecenia.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Janek Trader pisze:
27 sie 2021, 17:33
Caldeborn pisze:
27 sie 2021, 16:52
Janek Trader pisze:
27 sie 2021, 16:38
J
Kopiowanie i trading z innych lokalizacji. Mieszkasz w Warszawie a ktos hadluje na Twoim koncie w Gdansku i nie jest to Twoj komputer.
Ale platforma nie jest przypisana do kompa. Jest i na Windows i na Android, przemieszczać się też muszę.
Choćby z domu do pracy i w pracy mogę z tel stawiać zlecenia.
Mieszkasz w Warszawie a pracujesz w Gdansku?

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Plus500 pytanie

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Diux pisze:
30 wrz 2020, 14:20
Witam. Czy transakcje cfd na plus500 są terminowe?

Konkretnie chodzi mi o Oil wti.
Otworzyłem 2 miesiące temu transakcje i dzisiaj mi ją zamknęli. (powód:"data ważności wygasła"). Co prawda nic złego się nie stało, bo miało to miejsce na koncie demo, ale jak odwalą mi taki numer na koncie real, a będę akurat na minusie to się zdenerwuje.
tylko opcje

ODPOWIEDZ