Broker z niskim spreadem na gaz

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Broker z niskim spreadem na gaz

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Witajcie.
Czy mógł by ktoś wskazać brokera który ma niski spread na gaz. Bo to co jest u np. XM to woła o pomstę. Tak samo AxiTrader, niby połowe mniejszy ale nadal wysoki.
Obecnie najniższy jaki widziałem jest w IcMarkets ale może ktoś zna jeszcze tańszych, tylko legitnych, nie jakieś krzaki (krzaki nie robią przelewów zwrotnych:)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker z niskim spreadem na gaz

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie wiem ile dla Ciebie jest ten niski spread. W CMC na kasowym (swapy codzienne) jest 0,8 czyli np 2,146 na 2,154 , na terminowych (brak swapów), które wygasają co miesiąc (choć jest kilka dostępnych od września do grudnia) spread wynosi 1 czyli np 2,14 na 2,15. Problemem jest to, iż gaz mocno spadł. Jeszcze kilka lat temu kurs wynosił 4 i wyżej. Przy kursie 2, to spread jest wyższym kosztem proporcjonalnie. Wtedy 1% ruchu to było 0,04, a teraz 0,02 czyli spread wynosi 0,5%.
CMC ma swoja autorską platformę (moim zdaniem beznadziejna), ale oferuje też MT4. Nie wiem czy na MT4 spread jest taki sam. Sprawdź sam.

https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/platfo ... owac-z-mt4
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Broker z niskim spreadem na gaz

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

dzięki za odpowiedź.
Myślałem o czymś niższym jak w IC markets, czyli dzienny od godziny 13-stej do 22:00 czasu EU spred jest 30pkt, czyli dajmy na to kurs buy; 2.1550 sel; 2.1520
od 22:00 do 12:59 kurs rozszerza się do 80pkt
W takim razie widzę że konkurencji nie mają bo spready na większości instrumentów są niższe niż u innych.

Co do ceny gazu, to masz rację, cena jest bardzo niska, i w zasadzie nie oczekiwał bym że może zejść jeszcze niżej ale z trendem kłucił się nie będę. Spodziewałem się że jeszcze tydzień utrzyma się w kanale wzrostowym więc może po dzisiejszej sesji będzie wiadomo czy góra czy trzeba zamykać pozycję
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Broker z niskim spreadem na gaz

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

w cmc jest podobnie

gaz ziemny kasowy => spread dzienny 0.003 => nocny 0.008 (pobierana opłata za utrzymanie pozycji przez noc)
gaz ziemny (futures miesięczny) => spread dzienny 0.004 => nocny 0.010 (brak pobieranej opłaty za utrzymanie pozycji przez noc)

nie wydaje mi sie by dało gdzieś się dostać lepszy spread na rynku CFD przy minimalnym ruchu ceny 0.001

także ofera icm wydaje się być też ok.

pozdr.

ODPOWIEDZ