Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
pirx1988
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 21:38

Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Nieprzeczytany post autor: pirx1988 »

Witam, interesuje się od pewnego czasu rynkiem Forex. Badam australijskiego brokera AxiTrader przez którego chciałbym zacząć zakładać pozycję na realnym rachunku w dolarach. Mam w związku z tym parę wątpliwości o które chciałbym zapytać.

Czy to prawda, że jeżeli rozliczam się u brokera za granicą, to wówczas nie ma on obowiązku przesłania mi czegoś takiego jak PIT-8c? Czy prawdą jest, że wysyła tylko informację do urzędu skarbowego w kraju, którym funkcjonuje? W moim przypadku jest to broker Australijski. Czy macie z tym jakieś doświadczenia?
Z tego co się dowiaduje to brokerzy australijscy tacy jak właśnie AxiTrader, u którego chcę założyć realny rachunek umożliwiają inwestowanie z dźwignią 1:100 na Forexie. W Europie jest to zakazane i maksymalna dźwignia to 1:30. Czy wówczas inwestując na takiej dźwigni nie łamię żadnych przepisów?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

pit 8c dostaniesz tylko od polskiego brokera dlatego trzeba sie rozliczac samemu. to troche problematyczne ale jest do tego fajny programik: https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
no ale z ta dzwignia to juz wyobraznia :D przepisy obejmuja brokerow i nie ma paragrafu ktory zakazywalby skorzystania z uslug brokera poza ue. korzystam od wielu lat i nikt mi slowa nie moze powiedziec

pirx1988
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 21:38

Re: Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Nieprzeczytany post autor: pirx1988 »

Hej, Forex-trader, dzięki za odpowiedź ;) Używałeś tego programiku może ;) ? Chodzi mi o to, żeby mieć pewność, że dobrze złożę ten PIT wstawiając na podstawie raportu z Meta Tradera 4 dane i nie będzie oszustwa podatkowego ;)

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

korzystalem i sam trejduje u australijczyka
nawet jak bys zatrudnil najlepszego ksiegowego w kraju to nasze prawo jest takie ze na koncu i tak ty bedziesz winny jak sie pomyli wiec gwarancje mozesz sobie dac tylko ty sam :D
i ten program nie wypelnia ci pita tylko oblicza to co potrzebne zeby go wypelnic. rozliczalem trejdy z mt4 i nie bylo problemu. sprawdzalem wyrywkowo na przyklad transakcje z tygodnia i recznie i sie zgadzalo

pirx1988
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 21:38

Re: Rozliczanie przychodów u brokera australijskiego

Nieprzeczytany post autor: pirx1988 »

Super, dzięki za upewnienie się ;) Już sciągnąłęm sobie programik ;)

-- 09 mar 2019, 19:21 --

Forex-trader - chciałbym o jeszcze jedną rzecz spytać ;)
Ogólnie to jestem początkującym traderem na forexie. Interesują mnie jedna sprawa. Kolega z pracy, który jest na forexie bardziej doświadczony opowiadał mi, że są dwa rodzaje brokerów: Tacy, co robią Twoją transakcję na prawdziwym rynku oraz tacy, którzy grają Twoimi pieniędzmi na jakimś wirtualnym rynku. Ci drudzy o ile nie są dostatecznie zaufanie potrafią na złość tak regulować cenę, żeby nam wyczyścić portfel. Czy jest jakaś możliwość rozpoznania tego jak to jest w przypadku konkretnego brokera? Jak to spradzić? Byłbym wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ