Alpari - dzwignia 1:1000

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

wchodzisz na kaprysne wody.... :D alpari na rynku jest dlugo
ale alpari uk tez bylo a juz nie ma
zarejestrowani na grenadynie wiec moga wszystko. jest jeszcez jeden brok z duzym lewarem, chyba nawet 1:3000

FBS.com

ale zlecenia wchodza marnie i wiecej niz kilkaset dolcow bym tam nie wplacil. twoj wybor. ja bym wolal dziwgnie 1:500 i jakiegos cenionego australijczyka

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

carinka77 pisze:jedyny broker jaki obecnie daja taka dzwignie to alpari, tylko ze pobieraja oplaty za wplate na konto co mnie troche zdziwilo... :roll:
a moze ktos zna jeszcze jakiegos brokera z duza dzwignia po esma?
(dla tych co beda sie czepiac po co mi duza dzwignia, mam strategie hedingowa co tego wymaga)
Jest więcej brokerów, którzy dają taką dźwignię.
Inna sprawa to uczciwość takiego brokera, spready, prowizje, platformy, egzekucja zleceń itp. , to już sama musisz szukać info na ten temat.

Kilku przykładowych:
https://www.fortfs.com/pl/clients/account_types
http://www.fwfxasia.com/account-types/
https://www.forex4you.com/en/compare-accounts/
https://freshforex.com/traders/trading/
https://www.aafxtrading.com/open-an-account

Cała lista, do wyboru do koloru :mrgreen: :
https://www.100forexbrokers.com/high-leverage-brokers

U żadnego z nich nie handlowałem i nic ci na ich temat nie powiem. To już twój wybór. Mam nadzieję, że nie trafisz na oszutów :)
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

forexforum86
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:09

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: forexforum86 »

carinka77 pisze:jedyny broker jaki obecnie daja taka dzwignie to alpari, tylko ze pobieraja oplaty za wplate na konto co mnie troche zdziwilo... :roll:
Alpari od początku grudnia zlikwidowało metody wpłacania/wypłacania dla europy poprzez bezpośrednią wpłatę na konto bankowe jak i poprzez skrill. Obie formy płatności zostały zastąpione płatnościami w krypto walutach. Szkoda bo handel w Alpari był całkiem ok - zero problemów z wypłatami, zlecenia można było otwierać jak i zamykać z palca bez poślizgów.

Awatar użytkownika
artek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2019, 18:38

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: artek »

Mało kto jeszcze pamięta co się stało w 2015 i ile osób zostało oszukanych przez Alpari. Na szczęście są jeszcze strony na których można wyszukać informację o tym co się stało. Alpari przez te kilka lat zdołało usunąć większość złych wpisów, ale są jeszcze miejsca do których nie dotarli.

https://www.forexprotect.com/forex-brok ... alpari.com

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: raposo »

artek pisze:Mało kto jeszcze pamięta co się stało w 2015 i ile osób zostało oszukanych przez Alpari. Na szczęście są jeszcze strony na których można wyszukać informację o tym co się stało. Alpari przez te kilka lat zdołało usunąć większość złych wpisów, ale są jeszcze miejsca do których nie dotarli.

https://www.forexprotect.com/forex-brok ... alpari.com
Czy to faktycznie oszustwo?
Według moich informacji równie mocno popłynęli, co część ich klientów załadowanych na franku.
Alpari UK, bo o nich tu mowa, to z tego co mi wiadomo działało na zasadzie White Label, czyli a'la franczyzy. Swego czasu pojawiło się nawet Alpari Poland działające na tej samej zasadzie, ale był to tylko krótki epizod ;). Co ciekawe, nie było to takie kosztowne, ale wymagało uregulowania prawnego i to stanowiło największe przeszkody.

Sam miałem konto realne w Alpari UK w tym czasie i z tego co wiem to... W związku z dużą ekspozycją części klientów, głównie na franku, na skutek interwencji SNB, powstały duże debety. Z racji niewielkich rozmiarów tejże firmy debety okazały się destrukcyjne. Dostawcy płynności domagali się uregulowania należności niemalże natychmiast, a klienci z debetami, którzy być może byli, a być może nie byli świadomi ryzyka handlu na CHF w tym czasie, niespecjalnie spieszyli się do ich spłaty (a według umowy mieli taki obowiązek). Alpari UK zostało z ręką w nocniku.

Kula śniegowa szybko się potoczyła i sprawiła, że Alpari UK rach-ciach padło. Bez dostawców płynności zostali na lodzie z debetami XX klientów i brakiem możliwości zrealizowania wypłat dla pozostałych. Czy to była wina brokera? Jestem gotów stwierdzić, że bardziej SNB, niż Alpari :).

Problemów było kilka:
- mały rozmiar brokera w stosunku do ekspozycji klientów,
- dostęp do dużej dźwigni (1:500 bodajże),
- sytuacja rynkowa, której 99,99998% traderów się nie spodziewała,
- brak odpowiednich zabezpieczeń na tego typu sytuacje,
- prawdopodobnie też fakt, że Alpari faktycznie zabezpieczało pozycje klientów zamiast brać wszystko na klatę... :) -> dlatego też typowi MM na całym zamieszaniu z SNB albo nie stracili, albo stracili nieznacznie, albo wręcz zarobili ;)

No i wracając do zarzutu oszustwa... Brytyjski regulator FCA całkiem sprawnie podszedł do tematu. Fundusz gwarancyjny został uruchomiony i sprawa ruszyła swoim tempem już na przełomie lata/jesieni tego samego roku. Klienci mieli różne opcje, w tym możliwość otrzymania zwrotu do kwoty 50 000 GBP. Fakt, zajęło to ostatecznie do 2 lat, ale udało się. Do mnie pisano w tej sprawie conajmniej kilka razy na bieżąco informując na czym stoimy.
Co jeśli ktoś miał więcej? Cóż, trzeba było czekać na likwidację firmy, a następnie z masy upadłościowej zaspokajano resztę kwoty. Było to mniej, niż 100%, ale o oszustwie trudno mówić.

O szczegółach pisałem na bieżąco na naszej stronie:
https://forexclub.pl/klienci-alpari-uk- ... ie-2015-r/

Artykuł z lutego 2017 r..
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
artek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2019, 18:38

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: artek »

Ja pamiętam dokładnie co się stało kilka lat temu i nie chciałbym przez to wszystko przechodzić. Który szanowany broker oferuje dzwignia 1:1000?

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

artek pisze:Ja pamiętam dokładnie co się stało kilka lat temu i nie chciałbym przez to wszystko przechodzić. Który szanowany broker oferuje dzwignia 1:1000?
chyba jedno - "szanowany broker "
wyklucza drugie " oferuje dzwignię 1:1000 "

ale może się mylę :)
masz FBS nawet 1:3000 , ale nie zaryzykowałbym twierdzenia "szanowany" choć dużo ludzi korzysta

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Zwróćcie uwagę że taka dźwignia (1:1000) jest najczęściej oferowana do pewnej wysokości rachunku (equity), najczęściej ok. 1000USD. Później 1:500, 1:100, etc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: raposo »

artek pisze:Ja pamiętam dokładnie co się stało kilka lat temu i nie chciałbym przez to wszystko przechodzić. Który szanowany broker oferuje dzwignia 1:1000?
Widzisz, a mimo, że ja przez to wszystko jednak przechodziłem, to uważam, ze dużym nadużyciem jest nazywanie Alpari UK oszustami. Tym bardziej, że do tego momentu nie było z brokerem żadnych problemów pod kątem handlu, jak i wypłat.

Większy lewar niż 1:500 jest/był dostępny w innych Alpari. Mimo, że ta sama marka to często kto inny nią zarządzał i był zupełnie gdzie indziej zarejestrowany (były Alpari: PL, UK, U.S., RU, NZ i jeszcze kilka innych na egzotycznych wysepkach). Regulacje mają znaczenie i to prawda znana nie od wczoraj.

W UK był max 1:500, jak i zresztą w tych czasach był to standard u większości brokerów z EU.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Alpari - dzwignia 1:1000

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

artek pisze:Ja pamiętam dokładnie co się stało kilka lat temu i nie chciałbym przez to wszystko przechodzić. Który szanowany broker oferuje dzwignia 1:1000?
Nikt Ci nie zagwarantuje, że kiedyś podobna sytuacja się nie powtórzy, a wtedy za całe zamieszanie odpowiedzialny był bank centralny Szwajcarii, to jego niespodziewana decyzja uruchomiła całą tą lawinę.

ODPOWIEDZ