ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
arik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2018, 15:15

ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: arik »

Mam kolejny raz sytuację gdzie zlecenie zostaje źle zamknięte, oczywiście na moja niekorzyść.
2018.09.18 22:25:38 sell 0.10 euraud 1.61629 1.61752 1.61400 2018.09.19 00:01:29 1.61919 -0.55 0.00 0.47 -20.94 [sl]


Zlecenie zostało otwartę 2018.09.18, 22:25:38, po cenie 1.61629 z S/L 1.61752
a zamknięte z powodu SL dnia 2018.09.19, 00:01:29 na poziomie 1.61919
W tym czasie jak zleceni było otwarte cena nigdy nie osiągła SL a tym bardziej ceny 1.61919 po której zlecenie zostało zamknięte!

Czy w ICM to norma?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na pierwszy rzut oka - nie uwzględniłeś spreadu, który dodatkowo mógł się rozszerzyć i tym samym wywołać poślizg przy realizacji zlecenia. Na MT4 wykresy rysowane są po cenie Bid (niższej), natomiast realizacja zamknięcia zlecenia Sell następuje po cenie Ask (wyższej, która nie jest kreślona na wykresie).

Poziom SL to nie gwarantowany poziom jego realizacji. To poziom jego aktywacji. Po aktywacji następuje przekazanie do realizacji po pierwszej możliwej cenie.

Garść wiedzy:
https://forexclub.pl/stop-loss/
https://forexclub.pl/wszystko-o-zleceni ... ekujacych/
https://forexclub.pl/z-czego-wynikaja-poslizgi-cenowe/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nendo

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

sorrki jak zwykle u mnie coginitive bias, zapatrzony w edka
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 09:52 przez Nendo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nendo pisze:cena EURUSD na poziomie 1,6 były ostatnio w 2008 roku... chodziło zapewne o 1.16?
Transakcja na EUR/AUD - jest w parametrach zlecenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

"Dobrze" ze w ICM takie "kwiatki" są tylko dla zleceń stop. W Tickmill wszystkie zlecenia są MIT (Market If Touch), więc można sobie wyobrazić taką sytuację dla Take Profit - czyli TP ustawiony na spory plus od Open zamknie się ze stratą. W Tickmill brak jest jakiejkolwiek kontroli nad zleceniami Limit. Ja gram jak brak jest newsów i szybkich zmian cen, mimo to w Tickmill udało mi się "zaliczyć" TP na EURUSD o prawie 30 punków (3 pipsy) gorszy - nie było takiego ticka, po której cena zamknęła się, na żadnej platformie.
Określnie "po aktywacji następuje przekazanie do realizacji po pierwszej możliwej cenie" jest najbardziej ulubionym zadaniem brokera, a należy go tłumaczyć: "zlecenie wykona się po dowolnej cenie jaka nam pasuje, a pokazywane notowania bid i ask (spread) nie należy traktować jako rzeczywistych cen, to tylko wskaźnik" :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PavikoFx pisze:" w Tickmill udało mi się "zaliczyć" TP na EURUSD o prawie 30 punków (3 pipsy) gorszy
Ja miałem podobną sytuacją na Gbp/Jpy. Zamknęło mi się na SL, ale mimo, iż spread w ciągu dnia zwykle jest w granicach 14 punktów (1,4 pipsa), to SL zrealizował się tak jakby spread rozszerzył się do 4 pipsów. To było w okolicach południa i bez żadnych danych, na spokojnym rynku. Było to co prawda na koncie demo i ktoś może mówić, że demo, a real to dwa światy, ale ja tego nie kupuję. Gram na real w Vipro i jednocześnie testuje nowe pomysły na demo w Tickmill i wykresy oraz spready zachowują się niemal identycznie, poza oczywiście różnicami w spreadzie, które nieco różnią się między Vipro a Tickmill zarówno na demo jak i na real.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

MarioDM pisze:SL zrealizował się tak jakby spread rozszerzył się do 4 pipsów.
W moim przypadku jestem pewien, że to nie było rozszerzenie spreadów. Identyczne zlecenie Limit było na innym koncie też w Tickmill, a wykonało się prawidłowo, bez ujemnego poślizgu - w tym samym czasie (tak przynajmniej jest w historii). Co to oznacza niech każdy sobie odpowie sam...
Zresztą obecnie 90% zlecen Limit (zarówno open, jak i TP) otwiera i zamyka mi się z negatywnym poślizgiem w TickMill. Bezpośrednio po założeniu konta w Tickmill było dokładnie odwrotnie - prawie wszystkie zlecenia Limit otwierały się po zadanej lub lepszej cenie :lol:
Na szczęście jest wielu brokerów którzy zlecenia Limit obsługują prawidłowo i można kontrolować zlecenia.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

PavikoFx pisze:
MarioDM pisze:SL zrealizował się tak jakby spread rozszerzył się do 4 pipsów.
W moim przypadku jestem pewien, że to nie było rozszerzenie spreadów. Identyczne zlecenie Limit było na innym koncie też w Tickmill, a wykonało się prawidłowo, bez ujemnego poślizgu - w tym samym czasie (tak przynajmniej jest w historii). Co to oznacza niech każdy sobie odpowie sam...
Zresztą obecnie 90% zlecen Limit (zarówno open, jak i TP) otwiera i zamyka mi się z negatywnym poślizgiem w TickMill. Bezpośrednio po założeniu konta w Tickmill było dokładnie odwrotnie - prawie wszystkie zlecenia Limit otwierały się po zadanej lub lepszej cenie :lol:
Na szczęście jest wielu brokerów którzy zlecenia Limit obsługują prawidłowo i można kontrolować zlecenia.
Po prostu grasz u brokera MM czyli wirtualne ceny.
Występują opóźnienia w realizacji zlecenia, bo twoje zlecenie nie trafia na rynek tylko do brokera.

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

1to1 pisze:Po prostu grasz u brokera MM czyli wirtualne ceny.Występują opóźnienia w realizacji zlecenia, bo twoje zlecenie nie trafia na rynek tylko do brokera.
Powiedz to Tickmill, który prężnie rozwija się jako NDD i "prawie" ECN. Jestem na rynku od 10 lat i znam różne technologie egzekucji zleceń, ta u Tickmill jest jedną z gorszych (zaraz po MM)

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: ICM - Błędne zamknięcie zlecenia

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

PavikoFx pisze:
1to1 pisze:Po prostu grasz u brokera MM czyli wirtualne ceny.Występują opóźnienia w realizacji zlecenia, bo twoje zlecenie nie trafia na rynek tylko do brokera.
Powiedz to Tickmill, który prężnie rozwija się jako NDD i "prawie" ECN. Jestem na rynku od 10 lat i znam różne technologie egzekucji zleceń, ta u Tickmill jest jedną z gorszych (zaraz po MM)
W takim wypadku musisz zmienić brokera.

ODPOWIEDZ