GI-Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
glos1029
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2018, 12:56

GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: glos1029 »

Ostrzegam, wszystkich przed GI-Broker, nieuczciwa firma, wprowadza w błąd inwestorów, nie informują o ryzyku.

schwanz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2018, 20:54

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: schwanz »

Witam

Niestety ja także utraciłem u nich sporą sumę i wszystko wskazuje na to że zostałem oszukany

A było to tak, że najpierw dzwonili do mnie z propozycją 10 transakcji chronionych tj że cokolwiek się stanie oni pokrywają stratę

No i wszystko niby fajnie, grałem te 10 transakcji zgodnie z tym co mi opiekun sugerował i wszystkie były zyskowne. Problem w tym ze miałem wtedy małe depo wiec i nie mozna było za bardzo zarobić. To i opiekun do mnie ze trzeba wiecej kasy przelac to bedziemy wiecej zarabiac. Po kilku namowach opiekuna zogdzielem sie. Przelałem znaczeniejsze środki i gramy dalej.

I co i po paru transakcjach w których poprowadził mnie o opiekun wszystko szlag wzial. Konto wyzerowane i koniec :(:

Czy tak działa uczciwy borker? Pisalem reklamacje ale dupa zbita twierdza ze rynek sie zalamal i nie ich wina. Czy idzie w jakiś sposób odzyskać kase od nich???

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No raczej słabo. Jak im udowodnisz, że celowo wprowadzili Cię na minę żebyś stracił i wydawali rekomendacje bez odpowiednich uprawnień to moooże... Ale formalnie transakcje zawierałeś sam, więc łatwo nie będzie.

GI Broker należy do HighSky Brokers z rejestracją w Czechach. 2 lata temu dostali sporą karę. Ale ogólnie trochę o nich cicho ostatnio.

highsky-brokers-nowa-konkurencyjna-oferta-t23223.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

A jak w lotto przegrasz to też masz pretensje,że nie poinformowali cię o ryzyku?

schwanz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2018, 20:54

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: schwanz »

Kurczę niby broker porządny regulowany i wszystko cacy a tu taki numer mi zrobili! Teraz bezczelnie twierdzą, że wszystko moja wina. Po części może i tak że dałem się na to namówić. Ale moim zdaniem ich postępowanie mocno mi śmierdzi i jakoś trudno mi uwierzyć, że w ciągu raptem kilku dni można stracić cały kapitał na paru transakcjach a opiekun znika.

Jeśli macie jakiś pomysł jak to ugryźć to prośba o kontak. Może ktoś z was miał z nimi podobne historie, bo podejrzewam że nie tylko ja miałem z nimi taką sytuację.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Mój mail: schwanzkarl@tutanota.com

karina767
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2018, 19:20

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: karina767 »

Obawiam się, że to nie oni ukradli twoje pieniądze tylko rynek, a ryzyko jest wpisane w tę grę.
Szczerze mówiąc mam u nich konto i nie lubię strasznie jak ten broker wydzwania. Dzwoni i pogania do wpłaty większych pieniędzy. Niestety im bardziej naciska tym bardziej czuję, że się duszę i myśleć nie mogę samodzielnie, bo on cały czas sugeruje coś swojego. Doradzał mi ropę, bo mieli podać dane na temat zapasów i sugerował ruch w górę, a ruch był w dół. Sam raczej nie wie co będzie tylko udaje. Gdyby wiedział to zagrałby, wygrał i nie musiał pracować w tej firmie.
Ogólnie granie krótkoterminowe na walutach to czysty hazard. Musiałby jakiś ruch być, który można jakoś uzasadnić, czy przewidzieć. Do tego wysoka dźwignia. Nie ma rachunku demo. Można inwestować w surowce i indeksy, ale dopóki mam 200$ to mam większość instrumentów zablokowane. Nie wiem czy się w to pchać, a poganiacz pewnie nie spocznie i dalej będzie wydzwaniał, byle zarobić na prowizji. A o prowizji ani słowa nie wspomniał, ile procent zabiera od transakcji.
Ja wolę inwestycje na kilka miesięcy, które rosną powoli, ale są pewne. Obawiam się jednak, że będą mnie poganiać do jakichkolwiek ruchów byle prowizja wpadała. Na koniec pewnie stracę a nie wygram, bo jak się człowiek zapędzi i zaryzykuje o raz za dużo pod wpływem głupich rad to w końcu straci.
Poradźcie coś. Grał ktoś jeszcze u nich?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

karina767 pisze:Obawiam się, że to nie oni ukradli twoje pieniądze tylko rynek, a ryzyko jest wpisane w tę grę.
Obiecywanie gwarantowanych zysków, wydawanie rekomendacji bez odpowiednich uprawnień, świadome wabienie klienta i nakręcanie na dokonywanie coraz większych wpłat to nie ryzyko wpisane w grę, tylko oszustwo. W dodatku, to również łamanie obecnie obowiązujących regulacji. Problem może być tylko z udowodnieniem. Ale jeśli będą kontynuować tę strategię, to tylko kwestia czasu, aż wpadną.
karina767 pisze:Szczerze mówiąc mam u nich konto i nie lubię strasznie jak ten broker wydzwania. Dzwoni i pogania do wpłaty większych pieniędzy. Niestety im bardziej naciska tym bardziej czuję, że się duszę i myśleć nie mogę samodzielnie, bo on cały czas sugeruje coś swojego. Doradzał mi ropę, bo mieli podać dane na temat zapasów i sugerował ruch w górę, a ruch był w dół. Sam raczej nie wie co będzie tylko udaje. Gdyby wiedział to zagrałby, wygrał i nie musiał pracować w tej firmie.
To bardziej strategia bazująca na "wywoływaniu" akcji na rachunku. Pod presją, w bliższej lub dalszej perspektywie to pewne wyczyszczenie rachunku. Jest też duża szansa, że transakcje nie są zabezpieczane, a całe ryzyko ew. zysku klienta broker bierze na siebie, licząc, że w długim terminie straci i zgarnie cały jego depozyt.
karina767 pisze:Ogólnie granie krótkoterminowe na walutach to czysty hazard. Musiałby jakiś ruch być, który można jakoś uzasadnić, czy przewidzieć. Do tego wysoka dźwignia. Nie ma rachunku demo. Można inwestować w surowce i indeksy, ale dopóki mam 200$ to mam większość instrumentów zablokowane. Nie wiem czy się w to pchać, a poganiacz pewnie nie spocznie i dalej będzie wydzwaniał, byle zarobić na prowizji. A o prowizji ani słowa nie wspomniał, ile procent zabiera od transakcji.
Hazardem jest brak strategii i zarządzania kapitałem. Jest nim też ślepe wierzenie w umiejętności zupełnie obcej osoby przy jednoczesnym konflikcie interesów.
Dźwignia już z reguły "wysoka" nie jest. Konta demo są. Depozyt 200$ to zabawa, nie inwestowanie.
karina767 pisze:Ja wolę inwestycje na kilka miesięcy, które rosną powoli, ale są pewne. Obawiam się jednak, że będą mnie poganiać do jakichkolwiek ruchów byle prowizja wpadała. Na koniec pewnie stracę a nie wygram, bo jak się człowiek zapędzi i zaryzykuje o raz za dużo pod wpływem głupich rad to w końcu straci.
Poradźcie coś. Grał ktoś jeszcze u nich?
Kompletnie nie rozumiem co Cię tam trzyma? Widzisz, że naciskają, aby zgarnąć prowizję/depozyt. Przyznajesz, że prawdopodobnie na inwestycjach się nie znają. Masz wątpliwości co do samej firmy, jak i inwestycji krótkoterminowych do których Cię nakłaniają...

Ja tu widzę tylko jedno wyjście ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nendo

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

karina767 pisze: Ogólnie granie krótkoterminowe na walutach to czysty hazard.
Ogólnie granie na rynkach granie na każdej perspektywie czasowej jeżeli nie ma się do tego przygotowania jest hazardem.
Rodzaj rynku czy horyzont czasowy nie ma tu nic do rzeczy...

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Przy boilerach to wielu szemranych brokerów działa, bo to najlepsza maszyna przynosząca jeleni ;) Natomiast mówić, że broker, który z nazwy kojarzy się z G.I. JOE jest porządny bo regulowany? ;-) IronFX też miał tyle licencji, że mógł sypać nimi z rękawa :D Nie rozumiem tych ciągot do zagranicznych brokerów, zwłaszcza z po za Europy. Jeśli to pieniądze, które wrzucam na maszyny, żeby sobie pograć mając świadomość że najpewniej stracę to ok ale cokolwiek więcej to dla mnie idiotyzm.

schwanz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2018, 20:54

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: schwanz »

Dziękuje za wasze opinie i informacje. Chyba rozwialiście moje wątpliwości na temat tego "regulowanego i porządnego" brokera.

Aldona, napisałem już do TJS żeby wzięli pod lupe tego brokera.

Skontaktuję się też z tą kancelarią i dowiem co i jak i czy można jakieś działania przeciwko nim podjąć, bo w moim przypadku to wszystko bardzo mocno śmierdzi.

ODPOWIEDZ