XTB vs. Trading 212

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
blua24
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:39

XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: blua24 »

Hej,

którego brokera osobiscie polecacie?

XTB+ mt4..
Trading 212 jakieś plusy?

Obecnie handluje na trading 212, ale kusi mnie żeby przejść do xtb. Jakie są Wasze opinie? Są tematy na forum, ale są One przestarzałe, interesują mnie co się obecnie dzieje u tych brokerów. Z tego co czytam w necie to jedyni mają spready złodziejskie ;) drugi broker "inne ceny"

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Na pewno Trading212 ma jedną z najlepszych platform do gry np. można stopa ustawić jako odległość w cyfrach i widzisz ile cię to będzie kosztowało, gdzie w Dukascopy mi to przeszkadza i musze posiłkować się Trading212.Platforma prosta ,szybko możesz się zalogować,u mnie bez problemowa,i na wykresie możesz sprawdzić cene kupna i sprzedaży.Mają też stopa gwarantowanego,który mnie jeszcze nie zawiódł przy szybkich ruchach.Do tego koszty prowizji w spreadzie.Gram tylko na walutach.Trading212 to STP,XTB to MM.Raczej zostałbym na twoim miejscu przy Trading212 ,bo możesz się rozczarować.Daj znać co wybrałeś.Mt4 to żaden plus.

blua24
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:39

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: blua24 »

Co do tej dźwigni od 1 sierpnia, Trading 212 oferuje przejście na konto PRO (spełniając dwa kryteria). Co o tym myślicie? Co tracimy przechodząc na PRO?

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Przechodząc na PRO w Trading212 tracisz gwarancję kapitału z funduszu w razie upadłości brokera.

blua24
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:39

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: blua24 »

Kurcze, niby fajnie dźwignia nie ulegnie zmiany ale ta gwarancja kapitału troche średnio.. chociaż widząc jak działa Trading 212 to średnio można tu mówić o upadłości brokera :D

Oprócz dźwigni i utraty gwarancji nic się nie zmienia, warto zaryzykować i przejść na PRO?

Awatar użytkownika
spekulantnajlepszy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 08:13

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: spekulantnajlepszy »

blua24 pisze:Kurcze, niby fajnie dźwignia nie ulegnie zmiany ale ta gwarancja kapitału troche średnio.. chociaż widząc jak działa Trading 212 to średnio można tu mówić o upadłości brokera :D

Oprócz dźwigni i utraty gwarancji nic się nie zmienia, warto zaryzykować i przejść na PRO?
warto. bedziesz mogl powiedziec ze jestes pro!

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Ja osobiście mam pełne gacie, bo mam u brokerów kilkaset tysiaków,ale jeśli ty masz wielką kase to lepiej jak zostaniesz Pro w Trading 212.Mając np. 200 tysięcy złotych grając dzwignią 1:30 masz gwarancje tam jakieś 80 tysięcy złotych.Teraz zostajac Pro tracisz gwarancje ,ale wtedy wpłacasz do brokera tylko ok 70 tysięcy,bo masz wiekszą dzwignie.Czyli z gwarancją przy bankructwie brokera tracisz ok 120 tysięcy,a bez gwarancji tracisz tylko ok 70 tysięcy.Jaja jak berety.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Adasko2012, to nie do końca tak.
Gwarancją depozytu objęci będą klienci detaliczni, profesjonalni już nie. Ale... Tylko na Cyprze (mowa o ICF i gwarancji do 20 000 EUR). W przypadku innych krajów z tego co słyszałem wspomniana gwarancja ma zostać utrzymana.

Co innego ochrona przed debetem - ona będzie obowiązkowa tylko dla traderów detalicznych. Dla profesjonalnych nie. Ale i tutaj nie jest źle, bo część brokerów, mimo wszystko, zapowiedziała, iż utrzyma ową ochronę także dla pro.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Zgadza się tak prawdopodobnie jest, gdyż trzymają kase na osobnych kontach.Podpisując PRO w Trading212 tracisz gwarancje z funduszu,ale Trading212 mówi,że jak trzymają kase na osobnych kontach to dalej zapewniają gwarancje.Tak trochę pogmatwane.Polscy traderzy podlegają w Trading212 pod ICF Bułgaria.

blua24
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:39

Re: XTB vs. Trading 212

Nieprzeczytany post autor: blua24 »

Czyli w sumie mało już z tego rozumiem. Czyli jak należymy do ICF to nalezy nam się ta gwarancja (jako profesjonalni traderzy) czy nie?

Jak z tą ochrona przed debetem?

ODPOWIEDZ