Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
arekmalarz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2018, 15:29

Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: arekmalarz »

Cześć,
witam wszystkich po raz pierwszy.Chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze brokera i platformy.

Na czym mi zależy:
BROKER
- w miarę renomowany ;)
- niekoniecznie najniższe spready, jakość egzekucji i solidność są dla mnie najważniejsze
- może mieć dość spore minimalne wymagania co do depozytów, planuję ulokować minimum 20000$
- bez znaczenia są bonusy, dodatki etc.
- fajnie gdyby dało się doładować konto z karty kredytowej od czasu do czasu ale to nie jest wymagany warunek
- musi dysponować albo ŚWIETNĄ platformą (patrz niżej) albo bardzo dobrą aplikacją na mac-os

Wymagania co do platformy:
- bardzo płynna i łatwa w użyciu.
Z tych które testowałem genialne są dla mnie webowa: IG.com albo trading view
- mająca wbudowany kalkulator wielkości pozycji w stosunku do ryzyka w $
- podstawowe rzeczy jak scroll to zoom, łatwość dodawania linii, prostych wskaźników
- stabilność i szybkość działania

Z testowanych przeze mnie:
- Meta Trader kompletnie odpada, to nie moja bajka
- cTrader jest lepszy ale nadal mało wygodny
- bardzo fajnie działa MAC OS-owa wersja JForex (ducascopy), ale tam z kolei nie mają wbudowanego kalkulatora pozycji, nie mam ochoty wszystkiego przepuszczać przez zewnętrzne kalkulatory i wklepywać manualnie każdą trasakcję
- wspomniany już TradingView i IG bardzo fajne

Moje aktualne typy to FOREX.COM, ale nie widzę żeby tu ktoś u nich trejdował - można prosić o Wasze opinie? Ewentualnie ducascopy, ale brak kalkulatora pozycji jest dla mnie dość mało komfortowy, poza tym ok.

Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe sugestie!

Pozdrowienia!
Arek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Super, rzadko zdarza się, żeby ktoś miał aż tak jasno sprecyzowane własne oczekiwania :). Ale z drugiej strony, ideałów na próżno szukać i im więcej wymagań, tym więcej potrzebnych kompromisów :D.

Odrzuciłeś najbardziej popularne platformy, co mocno ogranicza wybór.
Z tych które testowałem genialne są dla mnie webowa: IG.com albo trading view
IG.com będzie miał chyba tylko IG, a TV oferuje niewielu... Hmm Oanda? Więcej nie znam.

Forex.com jest w Polsce wyjątkowo mało popularny z uwagi na dwie rzeczy - 1) nie reklamują się u nas w ogóle, ani nie wychodzą na przeciw potrzebom polskich traderów, 2) są stosunkowo drodzy. Osobiście miałem tam konto z 11 lat temu, dlatego co do egzekucji itd. wolę się nie wypowiadać - dużo mogło się zmienić.

Jeśli chodzi o Dukascopy... Kalkulator to nie przeszkoda. Do JForex możesz "dobudować" sobie automat, który zrobi za Ciebie wszystko, lub też uruchomić niestandardowe narzędzie, które będzie Ci w tym pomagać, np.:
https://forexclub.pl/jforex-manual-trader/

Zapewne jest tego dużo więcej w sieci ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

z tak dużym kapitałem proponuje Tobie Lmaxa albo Oande bo to angole, gdzie masz gwarancje zabezpieczenia depo do 50tys. funtów.

ja osobiscie rozlozylem caly moj "majatek" pod spekulacje w 5 renomowanych brokach. pod nadzorami polskim oraz brytyjskim wlasnie. nigdzie nie trzymam pieniedzy wiekszych jak ochrona gwarancyjna.

oto moje podejscie.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

arekmalarz pisze:Cześć,
witam wszystkich po raz pierwszy.Chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze brokera i platformy.
Jezeli odpowiada Ci platforma TV to Trading Station u FXCM przejdzie Twoje oczekiwania. Oczywiscie TV to tak jak lizanie lizaka przez papierek. Orginal jest duzo lepszy. Powodzenia.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Oanda i trochę lepsza Oanda czyli CMC Markets. Obaj mają kalkulatory w okienku transakcji oraz możliwość automatyzacji tradigu.
dobryfxplayer pisze: Lmaxa albo Oande bo to angole
Oanda to jednak broker kanadyjski :p
Obrazek

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

sardo nunspa pisze:Oanda i trochę lepsza Oanda czyli CMC Markets. Obaj mają kalkulatory w okienku transakcji oraz możliwość automatyzacji tradigu.
[
Sardo, CMC z tego co sie orientuje nie ma mozliwosci automatuzacji handlu "out of box".
Chyba ze jest cos o czyms nie wiem.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

mayburn pisze:
Sardo, CMC z tego co sie orientuje nie ma mozliwosci automatuzacji handlu "out of box".
Chyba ze jest cos o czyms nie wiem.
Niezręcznie to ująłem. :? Chodzi o to, że można ustawić: wartość zlecenia, SL,TP,TS, Default Bounds. I gdy ma się to ustawione, robimy trade i te wartości od razu wskakują, nie trzeba nic wpisywać w okienku transakcji.
Obrazek

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

sardo nunspa pisze: Niezręcznie to ująłem. :? Chodzi o to, że można ustawić: wartość zlecenia, SL,TP,TS, Default Bounds. I gdy ma się to ustawione, robimy trade i te wartości od razu wskakują, nie trzeba nic wpisywać w okienku transakcji.
No trochę dwuznacznie, moje myśli grawitowały wokól automatów ;).
Co do reszty to zgoda, ułatwiają manualny handel na swojej platformie.

pozdro.

arekmalarz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2018, 15:29

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: arekmalarz »

Hej,

ogromnie wszystkim dziękuję za odzew, nie spodziewałem się tylu odpowiedzi!

@raposo:
tak, zdaję sobie sprawę, że ideałów próżno szukać, po prostu chciałem jak najbardziej sprecyzować jak taka idealna platforma by dla mnie wyglądała :)

Właśnie strasznie mnie zdziwiło ZERO informacji na temat forex.com w Polskiej sieci. Sam mieszkam za granicą, więc rozpocząłem poszukiwania "globalnie" i była to jedna z pierwszych ofert na jakie trafiłem.

A propos IG.com - czy Ty, bądź inny forumowicz miał natomiast okazję trejdować u nich? Platforma jest fantastyczna, spready niskie, renomowany broker obecny od bodaj lat 7-tych na rynku - wygląda aż zbyt pięknie, żeby było prawdziwe?

Dzięki za link do dodatków JForex, nie miałem pojęcia że są takie rzeczy!

Na koniec jeszcze pytanie odnośnie SAXO: wiem, że nie są najtańsi, ale wybór instrumentów jest kosmiczny, do tego mam informację że niedługo ma ruszyć jakaś nowa platforma (również na mac os), ciekawie to wszystko wygląda i... na pewno bezpiecznie. Jakieś opinie z Waszej strony?

@dobryfxplayer:
sprawdzę LMAX, przyznam że się z ich ofertą nie zapoznałem póki co. A co do Oandy, jaka jest Twoja opinia?

@Caldeborn:
taak ostrzyłem sobie zęby na FXCM ale... ich platforma chodzi na flashu, od kilku lat nie mam już nawet plugina zainstalowanego, ta technologia to przeszłość, a szkoda bo to byłby naprawdę ciekawy trop. No, chyba że jakiś oddział poza UK (tam sprawdzałem na demo) ma wersje HTML o której nie wiem?

Raz jeszcze dziękuję, że chciało Wam się odpisać :)
Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wybór platformy oraz brokera pod konkretne wymagania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sardo nunspa pisze:
mayburn pisze:
Sardo, CMC z tego co sie orientuje nie ma mozliwosci automatuzacji handlu "out of box".
Chyba ze jest cos o czyms nie wiem.
Niezręcznie to ująłem. :? Chodzi o to, że można ustawić: wartość zlecenia, SL,TP,TS, Default Bounds. I gdy ma się to ustawione, robimy trade i te wartości od razu wskakują, nie trzeba nic wpisywać w okienku transakcji.
Tak ma też JForex Dukascopy. Automatyczne dodawanie SL/TP/slippage do nowych zleceń, jak i zleceń oczekujących. Ale to nadal nie funkcja "kalkulatora".

Oanda wywodzi się z Kanady, ale mają też oddział UK.
A propos IG.com - czy Ty, bądź inny forumowicz miał natomiast okazję trejdować u nich? Platforma jest fantastyczna, spready niskie, renomowany broker obecny od bodaj lat 7-tych na rynku - wygląda aż zbyt pięknie, żeby było prawdziwe?
Jest wątek na forum o IG, ale ostatnie wpisy bodajże sprzed 3-4 lat więc niewiele to da :). Jeśli odpowiada Ci platforma i sama oferta to spróbuj. Załóż konto, a jak będzie coś nie tak to środki wypłacisz i zmienisz na innego. Broker to nie żona - można się z nim rozstać szybko i bez konsekwencji :).

Regulacje UK, a za firmą stoi duży kapitał więc teoretycznie nie ma się czego bać.
Na koniec jeszcze pytanie odnośnie SAXO: wiem, że nie są najtańsi, ale wybór instrumentów jest kosmiczny, do tego mam informację że niedługo ma ruszyć jakaś nowa platforma (również na mac os), ciekawie to wszystko wygląda i... na pewno bezpiecznie. Jakieś opinie z Waszej strony?
Platformy to bardzo subiektywny element wymagań. Jak widać, 80% jest cały czas "zakochana" w MT4, a Tobie totalnie nie pasuje.
Jak ich nowa platforma ruszy, to będzie można ocenić na ile jest atrakcyjna :)

Co do instrumentów... Jeśli sama świadomość dostępu do nich ma być argumentem ZA, to zastanów się czy na pewno będziesz zainteresowany handlem na nich. Im bardziej niszowe instrumenty, tym mniej opłacalna gra na nich (wyższe opłaty, prowizje minimalne, niska płynność, specyficzne zachowanie rynku itd. itp.).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ