Alior Trader 2 - działanie, opłaty i pytanie

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
An224
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:19

Alior Trader 2 - działanie, opłaty i pytanie

Nieprzeczytany post autor: An224 »

Cześć,

Loguje się do Alior Trader 2 na komputerze; Windows oraz macOS i na żadnym nie mogę złożyć zlecenia kupna. Za każdym razem wyskakuje błąd lub informacja, że nie mam wystarczającej kwoty by zająć pozycję (mam 900 zł) Także na 0.2 wystarczy na walutach podstawowych.

Na telefonie, aplikacja Alior Trader 2 działa bez problemów mogę zajmować pozycję na dowolnej parze walutowej.

Miał ktoś kiedyś taki problem?

Jeszcze dwa pytania dot. oferty Aliora.
1. Czy każde biuro oferuje sprzedaż wyższą (aż o 12-15 pipsów) niż jest oferta na giełdzie?
2. Prowizja 5 zł za sprzedaż 12-15 pipsów to dużo czy mało? Jak jest w innych biurach?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Alior Trader 2 - działanie, opłaty i pytanie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Słyszysz, że dzwony biją, ale nie wiesz w jakim kościele ;).

Ad.0) Skoro platforma mówi Ci, że nie masz wystarczających środków to znaczy, że prawdopodobnie ich nie masz. Wątpię, żeby to był błąd po ich stronie (chociaż z Aliorem różnie bywa :D ). Dla pewności - pokaż screen co dokładnie próbujesz zrobić, to wszystko wyjdzie. Jeden obrazek mówi więcej niż 1000 słów.

Ad.1) Ta różnica w kursach to spread. Spready u jednych brokerów są rynkowe, u drugich ustalane odgórnie przez nich. Będą się też różnić (nawet znacząco) między instrumentami, a co dopiero między brokerami.

Ad.2) Pipsów nie sprzedajemy. Pips to miara zmiany ceny instrumentu finansowego/pochodnego. Wartość pipsa dla Twojej pozycji wynika z wartości tego instrumentu (konkretniej w przypadku walut, z waluty bazowej) oraz wolumenu transakcji. Dlatego nie można wprost ocenić czy to dużo, czy mało.

Ponadto, prowizja pobierana przez brokera ECN (jakim jest Alior Bank) pobierana jest dodatkowo, niezależnie od spreadu, i zależy od wartości transakcji.

Poczytaj dział dla początkujących.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ