Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

:shock: No co te gały tak wytrzeszczanie? To idzie w hiperbole. Ostatnią fazą hiperboli jest podwojenie wartości w krótkim czasie, następnie jest powrót do fazy początkowej, czasami to jest błyskawiczne, a czasami są przeszkody w spadkach, ale finalnie kurs ląduje tam gdzie zaczął. Tak wynika z moich obserwacji hiperbol na giełdach akcji. Na niektórych grałem, do niektórych tylko się śliniłem. Sony (SNE) i optimus 1999-2000, Taser(TASR)2004, KGHM 2006, United States Steel Corp.(X)2008. No i Brent nasz powszedni na FX.

Tak jak na franku. Skoro jedna waluta zastała na sztywno "przywiązana" do drugiej, oznacza to, że jej kurs jest przewartościowany lub niedowartościowany i w momencie uwolnienia kursu nastąpi ... bum. Prosta chłopska logika, a tu się okazało, że tabuny Januszów tym grały, a Inni Janusze umożliwiali tę grę. A potem było wielkie zaskoczenie i BBWR (Bedzies Bucou Wielkim Rykiem). A co ja wtedy robiłem - bo pewnie ktoś zapyta- nic, gdy frank został przywiązany, wywaliłem wszystkie wykresy z frankiem z MT4 i nie interesowałem się nim.

Dantejskie sceny:
Po dojściu na szczyt ( domyślam się ile ale nie powiem :p Doswiadczony " hiperbolista" potrafiłby to dosyć dokładnie obliczyć) nastąpi "zadyszka", Kiedy to rozmaici ANAL-itycy będą prognozować kurs nawet 10krotnie wyższy, a media będą podgrzewać atmosferę.
Potem nastąpi wielka zwała, ok 50% W czasie tej zwały grożą spready po 5000 tys USD, utrata płynności, a co za tym idzie, brak możliwości wykonania stop loss, masowe olbrzymie debety na kontach i bankructwa niektórych brokerów. Ci, którzy obstawią dobrze spadki, niech się nie jarają, bo przy braku płynności nie zobaczą żadnej kasy.
W mediach będzie wycie i szukanie winnych, Spiskowe teorie w natarciu - za wszystkim stoi międzynarodowa finansjera, banksterzy, spisek elit Bilderbeg, Tusk, reptilianie, Żydzi, masoni, cykliści ( tak, to ja, lubię jeździć na rowerze, ale nie w kożuchu :wink: ), inteligentne jaszczury z Marsa (tłumaczy to moje sukcesy na forex, tak jestem jednym z nich :p ) Hiszpańska inkwizycja i wojownicze żółwie ninja.
Następnie będzie korekta i dalsze spadki do punktu wyjścia czyli ok 1000usd za btc.
Na koniec pod presją mediów, opinii publicznej i polityków, wejdą regulatorzy z cięciami lewarów :(

To co opisuję, dotyczy tylko rynku forex i brokerów

Drodzy traderzy może zamiast jarać się brokerami, którzy wprowadzają krypto do oferty, zacznijmy się cieszyć tymi którzy tego nie robią.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Eee... No spokojnie :) Brokerzy to akurat na tym powinni wyjść całkiem nieźle. 90% traderów kupuje (np. https://www.xtb.com/pl/oferta/dostepne- ... oin-btcusd ), a nikt nie wie kiedy walnie. Z racji, że to CFD, więc brokerzy są stroną transakcji to w wielu przypadkach po prostu nieźle się na tym dorobią. Jeśli zabezpieczają transakcje to pytanie na ile skutecznie, gdzie itd. itp.

Zresztą, krypto- to taki rynek, że wszyscy o tym gadają, ale mało kto gra. Zainteresowaniem (ilość transakcji, wolumen) nie dorasta do pięt FX. Opłaty skutecznie odstraszają więc tylko nieliczni traderzy, głównie ci z żyłką hazardzisty, na tym grają, a lewar i tak jest z reguły max. 1:20, a często dużo niższy rzędu 1:2, 1:5. To stosunkowo małe zagrożenie dla samego brokera, nawet dla małego kalibru.

Dla tradera większe, no ale to już nasz wybór :). Ale jak ktoś już chce się babrać w krypto-tradingu to zdecydowanie polecałbym zastanowić się nad brokerem z godziwymi regulacjami, gwarancją depozytu i ochroną przed ujemnym saldem.

Ja bardziej martwiłbym się o dalsze zaufanie wobec rynku kryptowalutowego po owym "walnięciu". Już teraz giełdy krypto- mają średnią opinię i tworzy się wokół nich spory szum. Kilka słów na ten temat:
https://independenttrader.pl/pulapki-na ... walut.html
(ostatni akapit)

Do tego dochodzą kwestie regulacyjne, które nadchodzą coraz większymi krokami. Co z tego wyniknie? Można tylko spekulować ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

raposo pisze:Eee... No spokojnie :) Brokerzy to akurat na tym powinni wyjść całkiem nieźle. 90% traderów kupuje (np. https://www.xtb.com/pl/oferta/dostepne- ... oin-btcusd ), a nikt nie wie kiedy walnie. Z racji, że to CFD, więc brokerzy są stroną transakcji to w wielu przypadkach po prostu nieźle się na tym dorobią. Jeśli zabezpieczają transakcje to pytanie na ile skutecznie, gdzie itd. itp.

Zresztą, krypto- to taki rynek, że wszyscy o tym gadają, ale mało kto gra. Zainteresowaniem (ilość transakcji, wolumen) nie dorasta do pięt FX. Opłaty skutecznie odstraszają więc tylko nieliczni traderzy, głównie ci z żyłką hazardzisty, na tym grają, a lewar i tak jest z reguły max. 1:20, a często dużo niższy rzędu 1:2, 1:5. To stosunkowo małe zagrożenie dla samego brokera, nawet dla małego kalibru.

Dla tradera większe, no ale to już nasz wybór :). Ale jak ktoś już chce się babrać w krypto-tradingu to zdecydowanie polecałbym zastanowić się nad brokerem z godziwymi regulacjami, gwarancją depozytu i ochroną przed ujemnym saldem.

Ja bardziej martwiłbym się o dalsze zaufanie wobec rynku kryptowalutowego po owym "walnięciu". Już teraz giełdy krypto- mają średnią opinię i tworzy się wokół nich spory szum. Kilka słów na ten temat:
https://independenttrader.pl/pulapki-na ... walut.html
(ostatni akapit)

Do tego dochodzą kwestie regulacyjne, które nadchodzą coraz większymi krokami. Co z tego wyniknie? Można tylko spekulować ;)
XTB nie ma chyba krypto na MT4 ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, ma krypto- tylko na xStation.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Szczepan1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:05

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Szczepan1234 »

A czy ktoś się orientuje w ogóle, czy planują wprowadzać na MT4, bo szukałem tu https://www.xtb.com/pl/kryptowaluty-kb , ale albo nie ma oficjalnej informacji, albo jestem ślepy.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: brg »

Raczej na razie nie planują, bo wygląda na to, że wyłączają całkiem. Taki mail dostałem dziś od nich:

Drodzy Klienci,
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. informuje, że od godziny 16:00 w dniu 19 grudnia 2017 r. handel na instrumentach CFD opartych o kryptowaluty zostanie ograniczony do trybu "close only".

Pragniemy również podkreślić, że obecnie pracujemy nad wprowadzeniem nowej oferty kryptowalut z lepszymi warunkami cenowymi i transakcyjnymi.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

raposo pisze:
Ja bardziej martwiłbym się o dalsze zaufanie wobec rynku kryptowalutowego po owym "walnięciu". Już teraz giełdy krypto- mają średnią opinię i tworzy się wokół nich spory szum. Kilka słów na ten temat:
https://independenttrader.pl/pulapki-na ... walut.html
(ostatni akapit)
Ja przeczytałem ten artykuł w wątku o Tickmillu. Zgroza! nic dodać nic ująć. Dzisiaj przeczytałem Business Insider, że w USA zostały zastawione pierwsze domy pod zakup krypto.
Obrazek

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Admiral zablokował możliwość otwierania pozycji na cfd krypto już 11 grudnia i do teraz tak zostało.

Jaki może być powód takiego blokowania nowych pozycji?
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

riddle pisze:Admiral zablokował możliwość otwierania pozycji na cfd krypto już 11 grudnia i do teraz tak zostało.

Jaki może być powód takiego blokowania nowych pozycji?
Mają problem z zabezpieczeniem transakcji. Wystarczy, że kilku Kowalskich się skrzyknie, zacznie walić longi, których broker nie będzie miał jak skutecznie zabezpieczyć. 90% traderów kupuje, więc kto ma sprzedawać? Rynek płytki i ryzyko robi się coraz większe. Jesteśmy przyzwyczajeni do tradingu na walutach, które są całkowicie innym typem instrumentu i który ma wielokrotnie wyższą płynność. Ale nieraz już zdarzały się tego typu sytuacje (przejście w tryb "only close") na rynkach towarowych.

TMS też zawiesił otwieranie nowych pozycji na krypto- już tydzień temu.

https://forexclub.pl/bitcoin-forex-plynnosc/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Krach na krypto-walutach, a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Zdaje się, że bitcoin nie jednemu zepsuł święta. Zwała 30% circa about od szczytu.
Dzisiejszy spadek to 20% .
BTC trochę zasuwa. Niestety nie da się na razie pozarabiać na tych spadkach, bo chyba mało, który broker pozwala teraz otwierać pozycje.
Swoją drogą to potwierdziły się przepowiednie, że po wejściu na giełdy kontraktów na BTC nastąpi spadek BTC.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ