Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Temat mocno przycichł po tym jak KNF i inni regulatorzy wzięli się za nieetycznie działających pseudo-brokerów. Niestety, przycichł ale nie zniknął. Działanie tego typu podmiotów jest szkodliwe przede wszystkim dla inwestorów ale też i dla całej branży. To między innymi przez nich mogą czekać nas jeszcze surowsze regulacje, ograniczenia, a nawet cenzura w internecie.

Proponuję, aby w tym wątku prowadzić "czarną listę Forex Nawigator", czyli podejrzanych firm, które ewidentnie żerują na nieświadomych traderach, aby jak najszybciej je wyeliminować.

A więc zaczynamy.
  • Nazwa: Tradex ?
    Domena: tradex1.com
    tel. "konsultanta": 737946171
Telefon z dziś.

Pracownik powoływał się na regulacje i posiadanie przez firmę licencji brytyjskiej - FCA. Oczywiście nie umiał podać numeru owej licencji - ani on, ani jego kierownik. Miałem sprawdzić sobie sam :). Więc sprawdziłem:
https://www.fca.org.uk/firms/financial- ... s-register

Brak pasującego podmiotu pod frazą "tradex".

https://www.tradex1.com/files/Terms-and-conditions.pdf

W tym dokumencie widać, że są zarejestrowani na Wyspach Marschalla (o tym pracownik nic nie wiedział) i ich oficjalna nazwa to Black Parrot (czarna papuga - istnie piracki styl :) ). Pod tą nazwą także nie figurują w rejestrze.

-- śr 25-10-2017, 8:40 --

Kolejni nominowani - Rynki.com, czyli marka należąca do cypryjskiego brokera FxNet.

Co prawda, posiadają licencję i działają teoretycznie zgodnie z prawem ale nie do końca etycznie. Nałogowi wydzwaniacze, gdzie obecnie mam poblokowanych z 10 numerów tylko od nich. Tłumaczenia, proszenia i inne środki perswazji nie działają. Namolność, wydzwaniactwo i brak profesjonalizmu ("dzwonię do pana z mojego biura inwestycyjnego") także jest niemile widziana.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Te Black Parrot to (jeżeli się nie mylę) Vortex Assets czyli od "zarządzania środkami z gwarancją zysku" na foreksie :D
Z tego co mi wiadomo pracownicy wszystkich tych firm bez licencji dzwonią aktualnie z innych krajów, tu: Czechy, Cypr, Holandia...

mirek brzezinski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2016, 16:06

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: mirek brzezinski »

GRUPA takowych jest spora : (firm z jednej strony oszukujących klientów i wręcz tracących za nich , z drugiej zas niszczących branżę i podważających dobre imię nie licznych no ale solidnych brokerów ' bez skojarzeć z solid trading IronaFx).np.
1.Vortex
2.KSF trade
3.Sky Fx
4.Wszystkie odnogi markets,fx net ,keystock,etx etc etc oficjalnie z licencją(aczkolwiek poziom rozmowy tych ludzi i sprzedawanie debiutów czy doradztwo inwestycyjne to raj dla KNF).
5.Fx On US

Wystarczy wpisać w google scam oraz obok nazwę takiej firmy ,od razu pojawią się informację .Dla ludzi bardzie uważnych nie jest trudne odnalezienie firmy bez licencji wystarczy wejsc na strone internetowa i sprawdzic czy jest jest numer (nie myslic z adresem korespondencyjnym ktory jest fejkowy i zazwyczaj w UK).

alanFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2015, 14:35

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: alanFX »

Uważajcie na FX imperium wydzwaniają do mnie i do mojego ojca już od tygodnia codziennie z innego numeru. Proponują inwestowanie w debiuty. Obiecują gruszki na wierzbie, opiekunów analityków i takie tam i zyski bajońskie :lol: Licencji oczywiście brak. Zarejestrowani na wyspach marshala. To łowcy frajerów.

Po wygooglowaniu widać że już zbierają żniwa:
http://przezdziecki.eu/fx-imperium-cfd1 ... trzezenie/
https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tres ... 7&strona=1

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

W dzisiejszej "Polityce" jest o tym artykuł - "Wilki z kotłowni" Adama Grzeszaka

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... a-knf.read

Dobrą robotę robicie :564:
Obrazek

Andrzej_A
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2017, 13:10

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: Andrzej_A »

Witam, rutyna mnie zgubiła, zawsze się spotykałem z przedstawicielem przed wysłaniem pieniędzy,
niestety w połowie października skontaktował się ze mną "konsultant" z tradex1.com,
mail: <Polska@tradex1.com>, tel. 797...
zagadał tak, że wpłaciłem 10 tys Euro do banku w niemczech, Nazwa odbiorcy/Beneficjent(Ważne): KAIMO GMBH
są nieźle przygotowani, mam założone konto na https://www.tradex1.com/en/Web-Terminal, ale tylko 2 tys Euro zaksięgowane,
wpłacałem etapami, kontakt się urwał zaraz po wpłaceniu 10 tys Euro.
Niestety przesłałem na maila fotki dowodu osobistego i potwierdzenia przelewów...

Gdzie mogę zgłosić tą sytuację? (wiem, że się sfrajerzyłem) nie chciałbym jednak odpuszczać...
Czy dowód osobisty zastrzec?
pozdrawiam

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Na początku próbuj kontaktować się z samą firmą. Prawdopodobnie to nic nie da ale jak postraszysz ich prawnikiem, nadzorem finansowym i prokuraturą to może się nawrócą... Nie wiadomo - a wtedy przynajmniej problemów mniej. Jeśli nie będzie odzewu to długo bym nie czekał i groźby wprowadził w życie -> w identycznej kolejności.

Teraz organy państwowe są mocno cięte na tego typu 'pseudo-brokerów' i co chwilę słyszymy o zatrzymaniach "łowców" więc nie trać czasu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Andrzej_A
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2017, 13:10

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: Andrzej_A »

raposo pisze:Cześć,

Na początku próbuj kontaktować się z samą firmą. Prawdopodobnie to nic nie da ale jak postraszysz ich prawnikiem, nadzorem finansowym i prokuraturą to może się nawrócą... Nie wiadomo - a wtedy przynajmniej problemów mniej. Jeśli nie będzie odzewu to długo bym nie czekał i groźby wprowadził w życie -> w identycznej kolejności.

Teraz organy państwowe są mocno cięte na tego typu 'pseudo-brokerów' i co chwilę słyszymy o zatrzymaniach "łowców" więc nie trać czasu.
do kogo zgłosić? CBŚ? KNF? prokuratura?
osobiście, czy można mailowo? i tak będę przesłuchiwany ale zgłosić chciałbym jak najszybciej,
jestem z Warszawy, ale czas będę miał dopiero w najbliższą środę,
i ważne dla mnie: czy na zdjęcie smartfonowe dowodu osobistego mogą mi narobić długów? zastrzegać DO?

wpłacałem do banku:
Nazwa banku: POST BANK
Adres Banku: Sandstr. 33, 80335 Munchen, Germany
Nazwa odbiorcy/Beneficjent(Ważne): KAIMO GMBH
Adres beneficjenta: Furtherstr 115c 40549 Dusseldorf
Nr rachunku EUR:
DE30 4401 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Swift/BIC: PBNKDEFF
Tytuł przelewu(Ważne): TXxxxxxx

zrobili mnie metodą "na wnuczka" - zachęcili obniżonymi spredami i dodatnimi swapami...

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak jak pisałem, wg podanej kolejności. Najpierw kontakt z brokerem, tzn "brokerem". Brak rezultatu? No to prawnik - on doradzi co i jak. Papug w stolicy nie brakuje ;). Jest nawet jeden "specjalista w dziedzinie Forex" ale nie będę mu robił darmowej reklamy :).

Później KNF - może już ich namierzają. Na koniec pozostaje prokuratura i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ale w tym pomoże Ci już prawnik.

Długów na Twoje dane raczej Ci nie narobią ale jestem wręcz pewien, że polecą gdzieś dalej i jeszcze inne 'cwaniaki' kiedyś się do Ciebie odezwą.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Łowcy frajerów - Czarna lista Forex Nawigator

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Im prostszy przekręt tym więcej ludzi daje się na niego nabrać, bo nie sądzą, że ktoś może ich złapać na tak banalną i ograną sztuczkę.
Masz 1 na 1000 szansę na odzyskanie forsy. Poszła do banku w Monachium a z stamtąd do banku na Wyspach Marshalla, Niue, Kiribati itp. Zgłoś na policję do KNF i wystarczy. Może za 10 lat dostaniesz list z z krajowej prokuratury, że prokuratura np. Włoch, Brazylii, czy Australii skazała ich za całokształt, dzięki między innymi Twoim zeznaniom. I tyle Twojej satysfakcji.
Ja jestem pesymistą, ale może się wypowie jakiś optymista. :?

Dlaczego nie poszukałeś w internecie? Trafiłbyś na to forum, zadał pytanie w dziale dla początkujących i byś się wszystkiego dowiedział od fachowców całkowicie za darmo :wink:

Na pierwszy rzut oka widać, że to ciosany siekierą przekręt. Nie dość, że piszą bzdury, to jeszcze fatalnie tłumaczą na język polski. :563:
Obrazek

ODPOWIEDZ