Najmniejszy spread dla AUDNZD

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

mam pytanie który broker oferuję stały spread lub bardzo mały dla pary AUD/NZD. Punktem odniesienia jest ICM markets, ale szukam i zastanawiam sie czy jest jakis atrakcyjniejszy broker?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

oiro pisze:mam pytanie który broker oferuję stały spread lub bardzo mały dla pary AUD/NZD. Punktem odniesienia jest ICM markets, ale szukam i zastanawiam sie czy jest jakis atrakcyjniejszy broker?
No to masz dwie skrajności. Albo bardzo mały, albo stały :). Stałe spready masz np. w easyMarkets. Tyle, że nie są one małe. Niskie ale zmienne spready na egzotykach znajdziesz w CMC Markets.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Dzięki ale tam jest stały spread 7 pipsów, ja szukam max 2-3 pips, czy jest coś takiego? (moga byc jakieś commision itd. jesli wyjdzie podobnie

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Commission oznacza, że będziesz miał automatycznie spread rynkowy (zmienny). Wydaje mi się, że masz nierealne oczekiwania.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

raposo pisze:Commission oznacza, że będziesz miał automatycznie spread rynkowy (zmienny). Wydaje mi się, że masz nierealne oczekiwania.
W ICM jest zminny spread zwykle około 2 pipsów więc to wcale nie nierealne ja szukam odpowiednika z podobnym spreadem tylko stałym, czy taki jest nie wiem dlatego pytam (mam ea który gra na łych zmianach i spread ma pewne znaczenie, a w niektórych momentach muszę rezygnować z trans przy zmiennym spreadzie stąd moje poszukiwania)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

oiro pisze:
raposo pisze:Commission oznacza, że będziesz miał automatycznie spread rynkowy (zmienny). Wydaje mi się, że masz nierealne oczekiwania.
W ICM jest zminny spread zwykle około 2 pipsów więc to wcale nie nierealne ja szukam odpowiednika z podobnym spreadem tylko stałym, czy taki jest nie wiem dlatego pytam (mam ea który gra na łych zmianach i spread ma pewne znaczenie, a w niektórych momentach muszę rezygnować z trans przy zmiennym spreadzie stąd moje poszukiwania)
No o tym mówię. Zmienny spread OK, ale nie będziesz miał stałego na tym poziomie z gwarancją braku rozszerzenia. Czemu? Otóż, broker STP/ECN może Ci zaoferować niski spread rynkowy + commission, bo spread tak naprawdę go gila - i tak zarobi na prowizji. W przypadku jeśli zarabia na samym zmiennym spreadzie to będzie go odpowiednio rozszerzał w momencie, gdy płynność będzie spadać (szczególnie w okresie publikacji danych makro i na otwarciu/zamknięciu rynku).

Natomiast stały spread uwzględnia już owe możliwe rozszerzenia i jest skalkulowany na takim poziomie, aby móc zarobić przy spokojnym rynku, jak i nie tracić w momencie, gdy płynność spada (czyli jest to spread rynkowy + marża brokera). Pojawia się też drugi problem -> stały spread = broker MM. Skuteczny trading z wykorzystaniem EA, zapewne też w połączeniu z krótkimi transakcjami -> wręcz gwarantowane kłopoty w dłuższym terminie.

Wg mnie najlepszą opcją jest poszukanie brokera z najniższymi kosztami średnimi (rynkowy spread + niska prowizja lub względnie niski spread).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Dziekuje za info, w takim razie zastanawiam się czy zawierając po 3-4 trans dziennie (TP/SL oddalone o około15 pipsów) bardziej opłaca się Standard Account czy True ECN w ICMarkets. No i czy jest jakiś lepszy (tańszy:)) broker do takiej gry?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przy kontach STP/ECN teoretycznie wychodzi taniej ale trzeba wziąć pod uwagę koszty ukryte w postaci poślizgów przy realizacji zleceń. I to potrafi zdiagnozować tylko praktyka.

Od 2 lat nie handlowałem juz w ICM ale skoro chcesz korzystać z EA to zdecydowanie trzeba wyposażyć sie w VPS blisko ich serwerów. Handlując z Polski duzy Ping jest gwarantowany ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

tak, wiem o VPS itd. jesli można wiedieć dlaczego nie grasz w ICM?,
czy dla moich wymagań znajdę lepszego brokera?
czyli końcowo według Ciebie lepiej wyjdę na koncie Standard (dobrze zrozumiałem?)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najmniejszy spread dla AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

oiro pisze:tak, wiem o VPS itd. jesli można wiedieć dlaczego nie grasz w ICM?,
czy dla moich wymagań znajdę lepszego brokera?
Nie będę pisał "głośno" dlaczego... :)

AUD/NZD to mało popularna para i sam chyba nigdy nie zawarłem na niej żadnej transakcji więc niestety nie jestem biegły w warunkach. Sprawdziłem na szybko kilku brokerów, których mam akurat pod ręką i wiem, że u STP/ECN można oczekiwać spreadu rzędu 0,8-2,0 pips + prowizja, a u Market Makerów 2.5-5.0 pips.
oiro pisze: czyli końcowo według Ciebie lepiej wyjdę na koncie Standard (dobrze zrozumiałem?)
Nie, wg mnie nie można tego wprost określić patrząc na papierowe dane ale jest większa szansa, że lepiej wyjdziesz na tym na koncie True ECN. Musisz sprawdzić średni spread na tym koncie, potem doliczyć prowizję i porównać ze spreadem na koncie Standard. Wtedy masz wstępny wynik. Potem kwestia egzekucji zleceń... :)

Jak chcesz to podeślę Ci wskaźnik do mierzenia średniego spreadu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ