Broker do long-term

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Broker do long-term

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

Witam,
chciałbym zmienić brokera. Już od prawie roku siędzę na FxPro, coś tam zarobiłem ale problem jest taki, że swap zjada mi łącznie połowę zysku. Dlatego mam do Was pytanie jakiego brokera wybrać, aby było jak najopłacalniej. Moja średnia otwarta pozycja to około 3 tygodnie. Niezbyt interesuja mnie jakieś bonusy, raczej patrze aby broker posiadał dość tanie opłaty/prowizje/rollover i minimalną pozycję 0,01 lota.
Myślałem nad Dukascopy ale może jest jakiś lepszy broker.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do long-term

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Jak słusznie zauważyłeś, przy long-term jednym z najistotniejszych czynników jest swap (inne to np. bezpieczeństwo środków). Tyle, że o swapach u brokerów FX całą książkę można napisać. Ogólnie rzecz ujmując każdy broker prowadzi swoją własną politykę swapową, która niekoniecznie dla nas może mieć jakikolwiek sens lub konsekwentność. To oznacza, że są brokerzy którzy prowadzą politykę wysokich swapów, niskich swapów, a także tacy, którzy różnicują je sobie w zależności od własnego widzi-mi-się. Ba, często brokerzy zmieniają swapy kiedy im się chce, bez jakiegokolwiek uzasadnienia w warunkach rynkowych.

Zatem kluczowe pytanie brzmi... Na jakich instrumentach handlujesz? ;)

Trzeba szukać brokera, który ma najniższe swapy właśnie na konkretnym instrumencie lub określonej grupie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Re: Broker do long-term

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

Forex główne pary i trochę crossów. Żadnych egzotyków.

A jak wygląda sprawa z kontem swap-free, warto czy nie? Z tego co sprawdziłem to np. w dukascopy zwiększają prowizję o 5$ na 1mln i wtedy nie ma swapa. Tylko czy mimo wszystko wyjdzie to opłacalniej od normalnego konta ze swapem, i czy wogole mogę takie konto otworzyć?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do long-term

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Slalas pisze:Forex główne pary i trochę crossów. Żadnych egzotyków.
Skoro chodzi o więcej niż 1-3 instrumenty to musisz się mocniej zaangażować w poszukiwania. Czyli arkusz w excelu, wypisanie interesujących Cię par i żmudnych poszukiwań na stronach brokera. I tutaj rada - nie patrz na wartości z platform na kontach demo - często brokerzy olewają to, co tam jest i wartości te są mocno nieaktualne i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Na pewno spotkasz się z sytuacjami, gdzie na parze X jeden broker będzie miał lepszą ofertę, a na parze Y drugi. Dlatego przy wielu instrumentach będzie trzeba wyciągnąć sobie średnią.

No ale zawsze istnieć będzie ryzyko, że "jutro" swapy zostaną zmienione. I na to nic nie poradzisz.
Slalas pisze: A jak wygląda sprawa z kontem swap-free, warto czy nie? Z tego co sprawdziłem to np. w dukascopy zwiększają prowizję o 5$ na 1mln i wtedy nie ma swapa. Tylko czy mimo wszystko wyjdzie to opłacalniej od normalnego konta ze swapem, i czy wogole mogę takie konto otworzyć?
Doczytaj do końca. Ta część oferty Dukascopy skierowana jest do wyznawców Islamu. Jeśli masz na imię Mohammed to jest szansa. W innym przypadku radzę od razu przestać zagłębiać się w temat, bo to strata czasu. Temat poruszany przez traderów od wielu lat - nie znam przypadku, aby osobie z Europy udało się takie konto otworzyć ;).

Konta "swap free" może uda się założyć u jakiegoś krzaka z "wysp wiecznego szczęścia" czy Belize. Ale czy uda się cokolwiek wypłacić...? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Broker do long-term

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

też staram się grać długoterminowo.
Próbowałem otworzyć konto swap-free w dukascopy, ale jest tak jak napisał raposo - nie udało się.
mimo wszystko pozostałem w dukasie gdyż nigdzie, absolutnie nigdzie nie mogłem znaleźć lepszych swapów.
Opiekun z konkurencji zasugerował, że dopłacają do swapów z własnej kasy, jednak póki jest na moją korzyść, nie wnikam w to.

Jeśli coś ciekawszego znajdziesz - pisz :)

A zna ktoś ofertę FXCM pod względem kosztów?

pozdrawiam

ODPOWIEDZ