OPŁATY BROKERÓW !

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Mateuszg250
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:15

OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: Mateuszg250 »

Witam serdecznie, jakieś dwa lata temu albo więcej dużo siedziałem na EASY FOREX głównie, ale wcześniej zanim trafiłem na tego brokera zarejestrowałem się u różnych brokerów. tak samo jak później z chęcią "gry" opcji binarnych również "odwiedziłem" kilku brokerów.

i dziś po dłuuugiej przerwie chciałem się zalogować na topoption sprawdzić co tam ciekawego, noi nie znając hasła wchodze na maila i szukam i przeczytałem jednego maila i tam taka informacja:




"Szanowny Kliencie,
Niniejszym pragniemy poinformować, że od dnia 1 marca 2017 r. przystępujemy do zmiany opłat mających zastosowanie do nieaktywnych kont (zgodnie z definicją w warunkach użytkowania). Opłata za utrzymanie nieaktywnego konta wyniesie 25 USD (dwadzieścia pięć dolarów amerykańskich) miesięcznie, począwszy od tej daty.
W przypadku decyzji o zamknięciu konta na stronie TopOption.com, prosimy o zlecenie wypłaty i przekazanie stosownej informacji.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub komentarzy jesteśmy gotowi do pomocy.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
"


tak więc co mam rozumieć że mam płacić 25usd?



Z tego co pamiętam to rejestrowałem się na : 500plus, easy forex, topoption, iqoption, noi napewno na innych.

i chciałbym się was zapytać czy są jakieś koszta "utrzymania" konta itd?? bo aż się wystraszyłem

pozdrawiam

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Spokojnie. Coraz więcej brokerów wprowadza tego typu opłaty. Ale jak zostało napisane, dotyczy to "nieaktywnych" kont, czyli takich na których nie są zawierane transakcje. Broker ustala sobie dowolnie wysokość opłaty oraz harmonogram jej pobierania (np. co 3 miesiące, co pół roku itd.).

Nie spotkałem się z sytuacją, aby broker pobierał opłaty z konta na którym nie ma środków, czyli tworzył, a następnie powiększał debet, który trzeba by później uregulować. Zazwyczaj celem wprowadzenia owych opłat za brak aktywności jest ich wyzerowanie, aby księgowość nie miała dodatkowych, regularnych obowiązków rozliczenia rachunków na których zaległy grosze, których trader nie zamierza wypłacać. Bez takiego zapisu broker nie może ruszyć środków tradera.

Co z tym zrobić:
1) wycofać środki jeśli nie planujemy handlować:
a) zapominamy o koncie (sami je dezaktywują po jakimś czasie)
b) zamykamy konto
2) co jakiś czas zawrzeć transakcję o minimalnym wolumenie. Nawet jeśli zamkniemy ją po sekundzie to już nie będzie to konto "nieaktywne".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rsw
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:48

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: rsw »

Najczęściej działa jeszcze opcja trzecia: postawienie lub modyfikacja zlecenia oczekującego, może być na nierealnym poziomie :)

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rsw pisze:Najczęściej działa jeszcze opcja trzecia: postawienie lub modyfikacja zlecenia oczekującego, może być na nierealnym poziomie :)
Nie jestem pewien czy to zadziała u wszystkich brokerów...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

takie rzeczy to moim zdaniem strzał w stopę wizerunkowo, bo tylko naprawdę niepełnosprytni ludzie prześlą im jakiekolwiek pieniądze. Równie dobrze mogli naliczać miliony monet XD kisnę...

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:takie rzeczy to moim zdaniem strzał w stopę wizerunkowo, bo tylko naprawdę niepełnosprytni ludzie prześlą im jakiekolwiek pieniądze. Równie dobrze mogli naliczać miliony monet XD kisnę...
"Prześlą im dodatkowe pieniądze" ? Przeczytaj mój post ;). Te opłaty nie powodują debetu, tylko wyzerowanie konta. Zazwyczaj też naliczane są kwartalnie lub nawet co pół roku i ich głównym celem jest pozbycie się kont na których został 1,23 USD, którego klient nigdy nie wypłaci.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

mhm... faktycznie. tak czy siak złodziejskie opłaty :P to tak jakby mój operator naliczał mi kary za niewykonywanie połączeń telefonicznych i niewysyłanie esemesów IKS DE

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:mhm... faktycznie. tak czy siak złodziejskie opłaty :P to tak jakby mój operator naliczał mi kary za niewykonywanie połączeń telefonicznych i niewysyłanie esemesów IKS DE
Nietrafione porównanie. Operator komórkowy utrzymuje Twój nieaktywny numer (na kartę) przez X czasu, po czym może Ci go bezpowrotnie wyłączyć. A jeśli masz abonament to jesteś zobligowany do jego zapłaty. Nieważne czy używasz numeru, czy też nie.

Broker FX może dezaktywować konto na którym są środki ale cały czas musi je rozliczać. Dopiero w przypadku, gdy jego stan jest zerowy odchodzi mu ta robota.
Bardziej odpowiednim porównaniem byłoby konto w banku lub utrzymywanie karty kredytowej/debetowej. Tylko, że akurat w tym przypadku opłata będzie powodować regularny debet.

Tak naprawdę samo występowanie wspomnianej opłaty uderzy jedynie w zapominalskich, którzy nie pamiętają, że zostawili minimum kilkuset zł na rachunku na co najmniej pół roku lub nawet rok (jest jeden broker, który uznaje nieaktywne konto dopiero po 365 dniach od ostatniej transakcji). Ilu takich jest? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Po 1 to abonament mam w nju i dzięki Panu żółtemu ograniczenia i limity nie interesują mnie :D

porównanie może i nie w pełni adekwatne, bo to inne branże ale... chodzi o samą zasadę czyszczenia klientom rachunku za karę tego, że nie wchodzą w ryzyko. Jakby to nie ubierać w piękne eufemizmy to jest to nic innego jak oszustwo i złodziejstwo.
Skoro brokerowi nie podoba się klient, który nic nie robi to może mu przecież odesłać hajs i zamknąć rachunek. Ale jednak pogodzenie się z myślą, ze nie wypier... klienta jest dla tfu cypryjczków zbyt bolesna, aby zdobyć się na taki gest, prawda?

pokaż mi polski Dom Maklerski, który stosuję taką praktykę...

Dokładnie! I rest my case...

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: OPŁATY BROKERÓW !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Też mam abonament w nju ale co by nie było - 9 zł miesięcznie musisz zapłacić -> czy korzystasz, czy nie. Dlatego nadal uważam, że porównanie jest nietrafione ;). Nie płacisz = debet/dług. Koniec umowy = koniec numeru.
Jakby to nie ubierać w piękne eufemizmy to jest to nic innego jak oszustwo i złodziejstwo.
pokaż mi polski Dom Maklerski, który stosuję taką praktykę...
Wiem, że pijesz do tego, że broker u którego pracujesz jest NAJ. No ale trochę Cię poniosło i gdzieś się zawieruszył obiektywizm :D. Skoro opłata jest wyraźnie zaznaczona w cenniku to w czym problem? Bo polscy brokerzy nie mają takich opłat? A co to za wyznacznik rynku światowego skoro jest ich obecnie jak na lekarstwo? 6-ciu jeśli dobrze liczę z tendencją malejącą...

Równie dobrze można napisać, że złodziejstwem jest pobieranie opłaty za realizację wypłaty w obrębie przelewu krajowego, co akurat kilku polskich brokerów robi, a czego znani mi brokerzy (którzy pobierają opłaty za brak aktywności) zagraniczni NIE robią.

Prawdą jest, że takie opłaty to rzadkość ale coraz więcej firm decyduje się na ich wprowadzenie. Każdy z nich tłumaczy to tym samym. Zresztą jaki to zysk dla brokera żeby "okradać nieświadomego tradera" co kwartał czy rok? Think.
Skoro brokerowi nie podoba się klient, który nic nie robi to może mu przecież odesłać hajs i zamknąć rachunek.
No niestety, znowu błąd. Broker nie może odesłać mu "hajsu", "sosu", "mamony" ani niczego innego jeśli ON sam osobiście nie zleci odpowiedniej dyspozycji. A klientowi się np. nie chce, bo to "marne dwa dolce". A to koszt wypłaty byłby większy. A klient zmienił numer lub postanowił nie odbierać od zagranicznych i od zastrzeżonego. A to maile trafiają w spam i to jeszcze na skrzynkę na @buziaczek.pl, której trejder już zaprzestał używać. A to po prostu ma gdzieś tę kasę i jest obrażony na cały świat, bo zaliczył Stop-out. Jest masa przeróżnych powodów dla których ludzie tego nie robią. A to dla brokera problem.

Oczywiście, rozumiem stanowisko tradera, bo sam nim jestem (i też mi się nie chciało wypłacać marnych groszy :) ). Też najchętniej nie płaciłbym za nic. No ale akurat w tym przypadku bardziej bolałaby mnie regularna danina za wypłatę niż za brak aktywności na koncie przez min. rok. Jak handluję to nic mnie to nie kosztuje, a jak nie handluję to wypłacam wszystko i tyle.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ