Broker opcje waniliowe

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Witam

Poszukuje wiarygodnego brokera oferującego opcje binarne na waluty z możliwości wykonania przed terminem. Z tego co mi wiadomo saxobank odpada ponieważ posiadają tylko europejskie opcje waniliowe.
Czy znacie innych brokerów oferujących powyższe opcje ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

xtb?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Odnośnie opcji to odradzam tego rodzaju inwestycje. Opcje oferowane przez brokerów fx są opcjami syntetycznymi wyliczanymi przynajmniej teoretycznie wg. pewnych wzorów. W 2009 testowałem na demo opcje w XTB i nabrałem wtedy pewności, iż te opcje są tak skonstruowane, że albo nie da się na nich zarobić, albo ewentualny zysk będzie sporo mniejszy niż w przypadku kontraktów CFD.
Jeśli opcje to tylko i wyłącznie te notowane na giełdach. Należy założyć rachunek maklerski i korzystać tylko z takich opcji.
Wtedy ma to sens i szanse powodzenia.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

MarioDM
Czy mógł byś rozwinąć temat bo za bardzo nie rozumie. jeżeli chodzi o opcje binarne to kurs musi dotknąć/bądź nie dotknąć danej "ceny" o ile dobrze to rozumie.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:MarioDM
Czy mógł byś rozwinąć temat bo za bardzo nie rozumie. jeżeli chodzi o opcje binarne to kurs musi dotknąć/bądź nie dotknąć danej "ceny" o ile dobrze to rozumie.
Postaram się to wytłumaczyć w miarę prosto.
Opcje u brokerów fx są instrumentem sztucznym. Chodzą wg. pewnych wzorów oraz instrumentu bazowego.
W przypadku np. opcji na Wig20 notowanych na GPW masz element emocji. Tak jak na rynku forex. Część uczestników zakłada wzrost, a część spadek. W kluczowym momentach na walutach na forexie są silne ruchy częściowo wywołane przez zamykających stratne pozycje. Podobnie jest na opcjach tych np. z GPW. Ruch w niewłaściwą stronę powoduje stratność błędnych pozycji, a przy tym silne ruchy instrumentu bazowego (rosnąca zmienność) powodują wzrost depozytu co wraz z rosnącą stratą na błędnych pozycjach powoduje przymus zamknięcia tych opcji co powoduje dynamiczny wzrost/spadek ceny opcji. Kilka razy dzięki temu uzyskałem nieco ponad 10 lat temu bardzo dużą stopę zwrotu. O ile dobrze pamiętam to w ciągu 3 tygodni zysk wynosił około 200-300% . Takie sytuacje nie zdarzają sie oczywiście ciągle. 2-3 razy w ciągu roku.
Te zyski były wynikiem pewnej określonej strategii, ale nie czas na tego typu opisy. Istotne jest to, że na opcjach od brokerów fx nie uświadczysz tego. Tam nie zadziałają emocje i zamykanie stratnych pozycji. Opcje będą dalej wyceniane wg. określonego wzoru. Testowałem te opcje na demo w XTB przez kilka miesięcy bo liczyłem, że będzie podobnie jak na GPW. Bardzo się zawiodłem. Ewentualne zyski były mniejsze niż gdybym po prostu zajął pozycję na kontraktach CFD o zbliżonej wielkości. Te opcje to po prostu ściema. Zaufaj mi bo na opcjach swego czasu "zjadłem zęby".
Podkreślam przy tym, że ostatni raz na opcjach z GPW grałem w 2006 . Od tamtego czasu nie tykam GPW, więc nie wiem jak teraz "chodzą" te opcje. Raz czy dwa zerknąłem na notowania i z przykrością stwierdzam, że płynność na opcjach bardzo zjechała. Jeśli już opcje notowane na giełdzie to chyba raczej giełdy amerykańskie i opcje na ich indeksy oraz akcje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zupełnie się z tym nie zgodzę, co napisał Mario. Nie handlowałem zbyt długo na opcjach ale nie dlatego, że nie można było na nich zarobić, bo można było. Mój dobry kolega w 2008-10 roku całkiem dobrze sobie radził z tym, że jest jedna kluczowa kwestia. Opcje waniliowe nie zostały stworzone do zero-jedynkowej gry typu "albo góra, albo dół". To instrumenty o bardziej złożonym przeznaczeniu - powstały, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem a nie do spekulacji (chociaż można je z sukcesem wykorzystać i do tego). Przy zwykłym buy/sell faktycznie mogą być nieopłacalne patrząc na ponoszone koszty ale przy odpowiednich strategiach i zrozumieniu jak działa put/call w połączeniu z buy/sell otwiera się ogrom możliwości. Powstała niejedna książka o strategiach opcyjnych, a jak ktoś jest kumaty to zaczyna tworzyć swoje własne wariancje tych strategii i handlując na wielu rynkach równocześnie otwiera sobie spektrum niemalże nieograniczonych możliwości.

Tyle, że zdecydowanie to nie dla osób lubiących prostotę, czyli też nie dla mnie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Zupełnie się z tym nie zgodzę, co napisał Mario.
Z jednej strony się nie zgadzasz, ale z drugiej sam przyznajesz, że nie warto. Rozdwojenie jaźni w jednym poście ? :lol:
Zanim zacząłem grać na opcjach na GPW przez rok je obserwowałem i przeczytałem w tym czasie kilka książek o opcjach.
Mogę Cię zapewnić, że większość tych strategii opisanych w książkach to czysta teoria bo takie sytuacje nie występowały w praktyce. Nie wystepowały na GPW ze względu na małą płynność i nie występują u brokerów forexowych ze względu na to, że to instrument u nich nie rynkowy . Pozostają tylko strategie mieszane, gdzie kontraktowi CFD przeciwstawiasz opcje. Tyle, że takie strategie są zwykle skomplikowane, trudne do zorientowania się w nich dla osób postronnych i do tego mało zyskowne. Wg. mnie one są dobre dla osób, które lubią komplikować sobie życie.
Nie jestem przeciwny opcjom. Chętnie bym na nich pograł bo mimo, że to bardzo trudny instrument do grania to jednak byłem na nich na plusie. Nie polecam tylko opcji od brokerów fx. Warto grać na opcjach, ale tylko na realnym rynku. Najlepszym rynkiem będą giełdy w USA. Niestety nie wiem z jakimi kosztami się to wiąże, ani z jakim kapitałem minimalnym.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Daleko mi do rozdwojenia jaźni ale za to nauczyłem się patrzeć na wiele rzeczy z różnej perspektywy, nawet tej, z którą sam mam niewiele wspólnego ;). Dlatego widzę wiele zastosowań dla opcji, aczkolwiek nie w kontekście mojej (czy ogólnej) spekulacji, co jasno zaznaczyłem. Ty skreśliłeś je całkowicie, czyli "nie warto i koniec", a to bzdura. Są skomplikowane, na pewno bardziej niż "buy/sell", które mamy na MT4 i nawet nie ma tu o czym mówić. I oczywiście, że w książkach mamy teorię. A w książkach o FX niby sama praktyka...? :) Trzeba zwyczajnie nauczyć się tym posługiwać i znaleźć odpowiednie rynki do ich zastosowania. Sieci neuronowe też są bardziej skomplikowane od strategii na przecięcia dwóch MA, a chyba każdy już wie jak ta druga strategia działa ;). Ale nieważne czy coś jest skomplikowane czy nie tylko czy my będziemy umieli to wykorzystać do naszych potrzeb (jak praktyka pokazuje większość ma problemy z samym buy/sell), a być może hank4 ma tu jakiś pomysł, który chce sprawdzić i być może uda mu się go rozwinąć na tyle, że w przeciwieństwie do nas skończy jako milioner ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Również uważam że opcje powinny służyć przede wszystkim zabezpieczeniu.
Nadal ponawiam prośbę.
CZY ZNACIE BROKERA KTÓRY OFERUJE OPCJE WANILIOWE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYKONANIA PRZED TERMINEM ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze:Również uważam że opcje powinny służyć przede wszystkim zabezpieczeniu.
Nadal ponawiam prośbę.
CZY ZNACIE BROKERA KTÓRY OFERUJE OPCJE WANILIOWE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYKONANIA PRZED TERMINEM ?
Odpowiedź już padła - XTB. Nie ma zbyt wielu firm, które je oferują...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ