FXOpen

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Witam,

Czy ktoś korzysta/korzystał z tego brokera?

https://www.fxopen.com

Z tego co widzę ma kilka różnych kont:

1) Micro
- Depo od 1$
- 28 currency pairs, gold, silver
- Brak prowizji
- Spread: Fixed. From 2 to 4 pips on the major currency pairs.
- Dźwignia 1:500
- Min pozycja: 0.1 Micro lot (100 units of the base currency

2) Standart
- Depo od 25$
- 28 currency pairs, gold, silver
- Brak prowizji
- Spread: Fixed. From 2 to 4 pips on the major currency pairs.
- Dźwignia 1:500
- Min pozycja: 0.1 lot (10,000 units of the base currency)

3) STP
- Depo od 100$
- 50 currency pairs, gold and silver
- Brak prowizji
- Floating depending on the buy and sell orders in the FXOpen ECN http://www.myfxbook.com/forex-broker-quotes/fxopen/85 Tutaj tabelka ze spreadami STP
- Dźwignia 1:500
- Min pozycja: 0.01 lot (1,000 units of the base currency)

4) ECN
- Depo od 100$
- 50 currency pairs, gold and silver
- **2.5 units of base currency for 100,000 (1 Lot) for accounts with Net Deposit up to USD 50 000;
- Floating depending on the buy and sell orders in the Marketplace. The minimum spread for all pairs from 0 pips.
- Dźwignia 1:100 dla konto DO 1000$, od 1000$ do 25k$ dźwignia jest od 1;1 do 1;500
- Min pozycja: 0.1 lot (10 000 units of the base currency)

5) PAMM
6) Crypto


Pozdrawiam, Midas

Camaro69

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

ECN jest od 1000 USD

-Najlepsze obok Interaktywnych spready

-Wzorcowa płynność - połączenie Lmax Currenexu Hotspotu i integrala w jednym

-szybkość realizacji zleceń (oczywiście mowa tylko o MT4) niedostępna nigdzie indziej

- genialne prowizje

Broker wzorcowy jeśli idzie o tych opartych na Mt4.W kategoriach bezwzględnych zaraz za IB.

Czy ma wady ?Nie,trzeba jedynie uważać na sposób wpłaty/wypłaty środków,broń boże nie robić tego zwykłym przelewem bankowym ;-)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Ups, to mój błąd. Jedno zero za mało wpisałem. Prosiłbym moda o zmianę na 1000$.

Zakładam u nich właśnie konto STP, zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości :)

Pozdro

Camaro69

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

e tam literówka ;)

Nie wiem jak wygląda STP,ale co do ECN to referencyjny broker pod MT4.Nie ma pośród nich odpowiednika i tyle.Istnieją tylko dwa biura maklerskie - FxOpen jesli ktoś musi mieć Mt4 i dla ultra wymagających jest IB.Reszta to tylko substytuty ;-)

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: psV »

Camaro69 opisz jak możesz co w nich takiego niezwykłego. Jak z poślizgami w czasie gwałtownych ruchów? Ile trwa przeciętnie egzekucja zlecenia?
Parę lat temu była afera z ich udziałem jak wymazywali zyski z kont MM, może teraz się poprawiło.

Camaro69

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Jak piszę wyżej,moje uwagi odnoszą sie tylko do konta ECN - nie mam pojecia jak wyglada to na innych.
Jak na standardy MT4 to egzekucja jest natychmiastowa i nie ma wiekszego znaczenia volumen transakcji,na danych większego rozszerzenia spreadów nie ma (u nich rozszerzenie maksymalne oznacza takie spready jak normalne/całodzienne dla Lmax) .Chociaż..od paru dni spread na USD/JPY potrafi rozszerzyć się nawet do 0.3/0.4 pipsa co jest dla nich wartością tragiczną i nie spotykaną od dawna...

Awatar użytkownika
KenArf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2012, 00:22

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: KenArf »

Camaro69 pisze:ECN jest od 1000 USD



Czy ma wady ?Nie,trzeba jedynie uważać na sposób wpłaty/wypłaty środków,broń boże nie robić tego zwykłym przelewem bankowym ;-)

mógłbyś napisać dlaczego?

Camaro69

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

FxOpen ma rachunki w egzotycznych z punktu widzenia Polski krajach i bankach - jak np rosyjskich.Więc i opłaty przy zwykłym przelewie są wysokie,np gdyby ktoś otworzył rachunek ECN za podstawową kwote i chwilę pózniej wycofał środki.. stracił by na tym około 8 % wartości rachunku :-) (1000 USD minus wszystkie opłaty przychodzące/wychodzące) .Wszystko znika jednak przy każdej innej formie wpłaty i wtedy broker jest bezkonkurencyjny.

alexi13
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2013, 09:12

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: alexi13 »

Postanowiłem sprawdzić demo ECN i spready bez rewelacji (np. EURUSD średnio 0.5 pipsa). W czym może być problem? Bo zakładam po przeczytaniu powyższych postów, że należy spodziewać się czegoś więcej po tym koncie.

GawronB
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:57

Re: FXOpen

Nieprzeczytany post autor: GawronB »

Ludzie , zanim wpłacicie kasę pomyślcie ,zadajcie sobie minimum trudu i użyjcie google + odrobiny logiki.
Ten brok jest, ma siedzibę w raju podatkowym konkretnie w takim to państewku : Saint Kitts i Nevis na morzu Karaibskim tu macie cały adres firmy ;
FXOpen Markets Limited
P.O. Box 590, Springates East, Government Road,
Charlestown, Nevis
Warto też przeczytać umowę jaką zawierasz zakładając konto mi zabrało to raptem 30 min i nie wpłaciłam bym tam 1 grosza.
Nie twierdzę że to złodzieje, oszuści itp. Zastanówcie się tylko ile zyskacie na tych rzekomo lepszych warunkach , niższych swapach, spredach. FX to ciężka praca ( jeśli poważnie ktoś podchodzi do fx) i ryzykowna , po co dodatkowo zwiększać ryzyko i wysyłać $ na egzotyczną wysepkę. Co z tego że mają licencje z N. Zelandii , jak nadzór N.Z też nie ścignie ich w raju podatkowym, nie takie potęgi walczą z rajami i na pewno nie dla przyjemności samego walczenia.
Ale cóż wolna wola ;)

ODPOWIEDZ