ING FOREX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

Czy ktoś z was ma otwarty u nich rachunek? Ciekawi mnie wysokość SWAP na EUR/USD, ponieważ na stronie nic o tym nie wspominają. Prowizja naliczana tylko przy zamknięciu, więc są chyba o połowę tańsi od mForex. Gdyby jeszcze wprowadzili platformę MT4, można by z oferty skorzystać :) Brokerzy w PL ostatnio pojawiają się jak grzyby po deszczu ;)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Mylisz się. Prowizje płaci się przy otwarciu i przy zamknięciu, czyli jest łącznie 0,007%. No i platforma ProTrader.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

kaktus3000 pisze:Gdyby jeszcze wprowadzili platformę MT4, można by z oferty skorzystać :)
Wręcz przeciwnie, MT4 uniemożliwia DMA, więc to raczej wada niż zaleta. Jedyną zaletą MT4 jest... popularność wynikająca nie wiadomo z czego :P

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Jedyną zaletą MT4 jest...popularność wynikająca nie wiadomo z czego.
Głównie z ceny i stosunkowo łatwej implementacji.

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

Szwajcar pisze:Mylisz się. Prowizje płaci się przy otwarciu i przy zamknięciu, czyli jest łącznie 0,007%. No i platforma ProTrader.
Przeczytałem poniższy opis z ich strony i jakoś zrozumiałem, że dopiero przy zamknięciu pozycji pobierają ;)

"Czy prowizja od transakcji naliczana jest w momencie złożenia zlecenia czy po jego realizacji?
Prowizja od transakcji obciąża rachunek klienta dopiero po jej zrealizowaniu. Oznacza to, że w przypadku złożenia zlecenia, które nie zostanie zrealizowane, klient nie zostanie obciążony prowizją od transakcji."

-- 18 lut 2014, 19:10 --
kaktus3000 pisze:...Ciekawi mnie wysokość SWAP na EUR/USD, ponieważ na stronie nic o tym nie wspominają...
Myliłem się odpisali na mail i się okazuje, że mają tabelę SWAP na stronie:
http://www.ingsecurities.pl/forex_tabel ... powych.xml

Dla EUR/USD aktualnie punkty to 0,1 pozycja długa i -0,4 pozycja krótka. mForex kroi mnie -2,9 długa i -3,1 krótka, więc chyba obecnie najlepsze SWAP w krajowych ma Alior i ING?
Pablo90 pisze:
kaktus3000 pisze:Gdyby jeszcze wprowadzili platformę MT4, można by z oferty skorzystać :)
Wręcz przeciwnie, MT4 uniemożliwia DMA, więc to raczej wada niż zaleta. Jedyną zaletą MT4 jest... popularność wynikająca nie wiadomo z czego :P
DMA/STP mają większe spready jednak ja potrzebuję głównie języka mql4 a z tego co odpisali to dopiero pracują nad możliwością programowania automatów:
"W chwili obecnej nie planujemy wdrażania kolejnej platformy transakcyjnej na rynek OTC. W niedługim czasie planujemy natomiast udostępnić klientom dodatkowe narzędzie AlgoStudio wbudowane w system ING ProTrader, które również umożliwia programowanie w MQL4 oraz dodatkowo w C#. Dzięki temu będzie można tworzyć i wykorzystywać własne strategie automatyczne na platformie ING ProTrader."
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 18:15 przez kaktus3000, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Załóż konto choćby demo a rozwiejesz wątpliwości odnośnie prowizji. Jest jak pisałem przy otwarciu i zamknięciu biorą, bo zamyka się przeciwną pozycją.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Prowizja naliczana jest od obrotu (wartości transakcji), a obrót to otwarcie + zamknięcie więc ostatecznie prowizję płacisz dwa razy tak jak jest to w standardzie. Tak też mają to opisane na stronie :).

No ciekawe czy będą mieli podobne jazdy z PT jak Alior...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

Niech lepiej Alior i ING udostępnią platformę MT4.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

rafino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:17

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: rafino »

kaktus3000 pisze:Myliłem się odpisali na mail i się okazuje, że mają tabelę SWAP na stronie:
http://www.ingsecurities.pl/forex_tabel ... powych.xml

Dla EUR/USD aktualnie punkty to 0,1 pozycja długa i -0,4 pozycja krótka. mForex kroi mnie -2,9 długa i -3,1 krótka, więc chyba obecnie najlepsze SWAP w krajowych ma Alior i ING?
Spójrzcie teraz w tabelę swapową :D Prawie się nabrałem na te ich korzystne swapy. W tamtym tygodniu EUR/CHF long ponad +0,5 punktu, dzisiaj patrzę i -1,7. W czwartek dzwonił konsultant, pytałem o taką sytuację, zapewniał że żadnych cyrków nie będzie. Cóż, widocznie był niedoinformowany. Obecna tabela niczym nie przypomina tej poprzedniej, i wcale nie wynika to ze zmian stóp procentowych. Dzisiaj chciałem składać wniosek, ale podziękuję.

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: ING FOREX

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

rafino pisze:
kaktus3000 pisze:Myliłem się odpisali na mail i się okazuje, że mają tabelę SWAP na stronie:
http://www.ingsecurities.pl/forex_tabel ... powych.xml

Dla EUR/USD aktualnie punkty to 0,1 pozycja długa i -0,4 pozycja krótka. mForex kroi mnie -2,9 długa i -3,1 krótka, więc chyba obecnie najlepsze SWAP w krajowych ma Alior i ING?
Spójrzcie teraz w tabelę swapową :D Prawie się nabrałem na te ich korzystne swapy. W tamtym tygodniu EUR/CHF long ponad +0,5 punktu, dzisiaj patrzę i -1,7. W czwartek dzwonił konsultant, pytałem o taką sytuację, zapewniał że żadnych cyrków nie będzie. Cóż, widocznie był niedoinformowany. Obecna tabela niczym nie przypomina tej poprzedniej, i wcale nie wynika to ze zmian stóp procentowych. Dzisiaj chciałem składać wniosek, ale podziękuję.
Jak zależy ci na dobrych swapach i stabilnych , nie zmienianych na "widzimisie " prezesa lub innego ćwoka to rozważ Armada Markets. Spreedy niskie,prowizja też ,brak rekwot, zero awarii, konto w PLNach, wzorowy supot.
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

ODPOWIEDZ