Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Ranking na podstawie głosowań

Noble - MM
6
11%
GO4X - MM
2
4%
TMS - STP/ECN
8
14%
XTB - STP/ECN
0
Brak głosów
Bre - STP/ECN
24
43%
BZWBK - STP/ECN
4
7%
XTB - MM
3
5%
Bossa - MM
9
16%
 
Liczba głosów: 56

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Uznałem, że może komuś przyda się tego typu opinia/ranking na temat brokerów z Polski.
Stworzony na podstawie doświadczeń własnych..
Nie jestem związany z żadną z wymienionych firm..itd.. zwykłe spostrzeżenia i przemyślenia na przestrzeni lat.

Obrazek

Mam nadzieje, że przyczyni się to do polepszenia ofert, warunków i ktoś tam wyciągnie wnioski i da to pewien pogląd na wymagania czy też inny zbiorczy feedback.
Gdybym miał tworzyć dla poprzednich lat.. nie wiele by się zmieniło.. pojawiła się nowa konkurencja..

Miałem lepsze nadzieje na bossafx,ale idą ścieżką starego xtb.
Zaskoczyło mnie pozytywnie go4x (może powinni zacząć szkolić kadry), ale poza tym ok.
Wiąże duże nadzieje z Bre, mogliby przeskoczyć xtb i tms w wersji STP/ECN, ale to się samo nie stanie od tak.
Noble wciąż jest dla mnie liderem - broker na miarę ogólnych warunków spełniający minimum (powinni skupić się na kwestiach technicznych, infrastrukturze)
BZWBK daje ciała pełną linią.. nowy broker.. co się dziwić (od umów po kwestie najbardziej istotne jak konfiguracja serwera) - mogli zacząć od konkursu demo żeby się dograć, a nie puszczać na real żeby ponosić ryzyko problemów.
Warunki dla xtb i tms w wersji STP/ECN są odmienne więc ciężko tu komentować, wydaje mi się, że brokerzy nie umieją przekonać do tej oferty ani nie szykują żadnego pomysłu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Ciekawe porównanie i jeszcze tylko trzeba zaktualizować dane dotyczące depozytu, dostępnych instrumentów oraz dodać koszty transakcji (efektywny spread) ;)

Od kilku tygodniu szukam swojego polskiego brokera ale on za cholerę nie chce się dać znaleźć. Trafiłem też na Noble (zarówno MM jak i STP). Mają dosyć ciekawą ofertę ale nie na tyle abym przestał szukać. Czego poszukuję?
  • Instrumentów jak w Noble MM
    Spreadów jak w BRE Forex ECN (od 0 pipsów)
    Prowizji jak w XTB Proffesional (0,003%)
    Dźwigni jak w TMS (1:200)
    Depozytu od 3000 PLN
    Stop Out na poziomie 30%
Gdyby do tego dodać platformę cTrader byłbym w siódmym niebie ;) Znacie kogoś takiego?
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

MostWanted
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2012, 02:54

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: MostWanted »

cytrynek pisze:Ciekawe porównanie i jeszcze tylko trzeba zaktualizować dane dotyczące depozytu, dostępnych instrumentów oraz dodać koszty transakcji (efektywny spread) ;)

Od kilku tygodniu szukam swojego polskiego brokera ale on za cholerę nie chce się dać znaleźć. Trafiłem też na Noble (zarówno MM jak i STP). Mają dosyć ciekawą ofertę ale nie na tyle abym przestał szukać. Czego poszukuję?
  • Instrumentów jak w Noble MM
    Spreadów jak w BRE Forex ECN (od 0 pipsów)
    Prowizji jak w XTB Proffesional (0,003%)
    Dźwigni jak w TMS (1:200)
    Depozytu od 3000 PLN
    Stop Out na poziomie 30%
Gdyby do tego dodać platformę cTrader byłbym w siódmym niebie ;) Znacie kogoś takiego?
Niestety nie ma takiej oferty (obecnie) jak podajesz w swoich wymaganiach.
cTrader jest w TMS w ofercie PRO -> oferta obejmuje pary walutowe + złoto i srebro. Spread jest właściwie na dobrym poziomie (nawet podczas danych). Egzekucja zleceń jest dobra. Depozyt od 3k PLN. Stop out - nie wiem, na szczęście nie sprawdziłem :D

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

MostWanted pisze: Niestety nie ma takiej oferty (obecnie) jak podajesz w swoich wymaganiach.
cTrader jest w TMS w ofercie PRO -> oferta obejmuje pary walutowe + złoto i srebro. Spread jest właściwie na dobrym poziomie (nawet podczas danych). Egzekucja zleceń jest dobra. Depozyt od 3k PLN. Stop out - nie wiem, na szczęście nie sprawdziłem :D
Potwierdzam to co napisałeś bo mam konto real w TMS Pro od 6 miesięcy ;) Gdyby tylko jeszcze mieli tyle instrumentów co BRE Forex ECN to byłoby super :)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Cóż.. nie wiem czy gafą nazwać, czy niedopatrzeniem.. próbuję złożyć winę na Noble. Ja nie wiedziałem, że mają opcję STP! :mrgreen:
Wejdzcie na ich skrzętnie reklamowany FB... odszukajcie na stronie link do newsó.. czy kanału rss.. nawet nie wiem czy na forum było o stp.. bo mnie minęło.. Nie dane mi było sprawdzić, więc w rankingu nie ma :D
Nikt do mnie nie dzwonił.. nie informował.. A szkoda.. pewnie dlatego ma to swoje procentowe odbice w stosownej kolumnie.

Co do depozytu.. ująłem zakres praktyczny i sugerowany. Fakt, że w noble obniżyli z 0.1 ale..

I teraz tak.. powiedzmy to szczerze.. każdy liczyć umie i nie powinno się płacić 30-40% kosztów za mulenie przy wejściu i wyjściu do tego z poślizgiem. A tak to szacuję. Albo spread albo prowizja.. muszą się zdecydować. Dobrym przykładem tutaj, ale w negatywnym cieniu jest tu BZWBK.. tam spread to ciągle chyba jest tylko poglądowy..
Prowizje straszą.. a wystarczy, że dają poczuć lepszą egzekucję, warunki i myślę, że wielu dałoby się przekonać do tego typu ofert. Podpowiem.. lepiej płacić 0-0.5 spread i 0,003-5%
Dźwignia 1:200 jest bardzo elastyczna i ma swoje korzyści. Brak zrozumienia na ten aspekt, to ciągłe bycie w d. :lol:
Depozyty ciąg dalszy.. przy prowizjach.. i raczej odejściu od aktywnego DT raczej nie powinno być mowy poniżej 25-50k.
Sprawa SO.. też można by ją dograć i 30% dałoby się rozegrać.. jeśli ktoś lub tak się lewarować..

Mowa jest tu o mt4. cTrader to ciągle krzak.
"stop out - nie wiem, na szczęście nie sprawdziłem" - to świadczy o brokerach.. i to jak konstruują kluczowe parametry ofert..

Czuję, że bossa pewnie pójdzie po rozum do głowy i uknuje model STP.. tyle, że... SZ to myslenie bucketowe.. kroić.. kroić.. będą musiały 2lata minąć nim zrozumieją, że coś jest nie tegos. Bo zaufanie się długo zdobywa.. czasem trzeba 3-6mcy potrejdować by uznać, że spokojnie można dalej. Czasami nie ma warunków żeby zrobić tych min 1-2k transakcji.. czas się odkłada.

Jeśli ktoś chciałby coś napisać o Noble STP, Xtb, Tms to chętnie poczytam.. bo opinii nie wiele.

Comparicowi zostawiać przygotować xml, który brokerzy będą mu aktualizować z ofertami :mrgreen:

Jeśli chodzi o PL+ to kwestia dotyczy konwersji podatkowych.. ma swoje plusy być gdzieś.. a znać prawo lokalne :wink:
Jednak liczę teraz na temat.. http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... 23996.html
..bo widzę, że walka z Polską oferta to ta z wiatrakami.. przekonajmy UK do depozytów w PLN :lol:
Już kilka osób się pytało i kilku sugerowałem jak tam an firme sprawy rozwiązać..

Podsumuje to tak.. brokerka w Polsce mało myśli i nie walczy o klienta w sposób wystarczający (acz rośnie konkurencja), a jest to żaden koszt w mojej ocenie. Po prostu bazują na gotowych modelach i tylko temu jakoś funkcjonują. Jeśli zewnętrzne czynniki szfankuja to oni też.. i tak ten biznes wygląda..
Co zaś się tyczy UK.. bogatszy klient, to i łupać go aż tak nie trzeba, bo model jest optymalny. A u nas tylko taki pomysł jest.. ciupać detala póki się da.

Chciałem zrobić alternatywny dla zagranicznych.. ale z czego..
Ugruntowany był Fxpro..ale reputacja siada.. Aramda się nie kwalifikuje wg mnie.. IronForex to broker zjawisko.. HotForex jest jak pryszcz.. Varengold też w kule zaczął lecieć.. Oanda i Alapri jeszcze jakoś trawię.
AM dalej rżnie głupa - mieli fajny panel klienta to go zrąbali.. pod tym względem został jeszcze Insta i FXOpen ale razem z UWC/Mayzus to broki miny - bez zabezpiecznia prawnego nie podchodzić. Dobrą opinię ma u mnie jeszcze Nordfx i Robofx. Masterforex i GCapital z Rosja dla hardcorów :lol: Acz ten pierwszy robi postępy pozytywne, drugi pójdzie pod młotek pewnie. FBS i Liteforex to kombinatorzy tacy sami jak EasyFx.
Za sprawą Hikariego męcze jeszcze 3 broków na Niemieckiej licencji i o dziwo nie jest źle.. ale nie zdradzę wam hehe.
Myślę o zakończeniu kariery z lataniem po nowych ofertach :P :p bo to już nic nowego nie przynosi i przypięciu się do UK jeśli już.
Generalnie za dużo negatywnych opinii a za mało pozytywnych.

Chwilę miał to się wyprodukowałem :p
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Karamba

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: Karamba »

Dobra robota reptile, dlaczego pominąłeś aliora? a co z ofertą domu maklerskiego efix? Za kilka dni/tygodni na forex wejdzie ing securitas, może chcesz zostać mięsem armatnim i przetestować nowego broka .

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

reptile
Na rynku jest dużo brokerów i jeszcze sporej liczby nie testowałeś.
Ja szukam brokera z ofertą na towary z giełdy ICE i Londyńskiej pod Mt4. Takiej jak kiedyś miało Broco Trader.
Jeszcze nie znalazłem i myślę, że jest nisza na tym rynku, bo nie ma wysoko lewarowanych towarów ze spreadami prosto z giełd towarowych.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Karamba pisze:Dobra robota reptile, dlaczego pominąłeś aliora? a co z ofertą domu maklerskiego efix? Za kilka dni/tygodni na forex wejdzie ing securitas, może chcesz zostać mięsem armatnim i przetestować nowego broka .
Alior ma mt4? Pewnie nie..
Cóż.. Protrader ma wizje.. jednak niejaki inzynier kosmiczny może powinien zając się na tym na czym się zna hehe.. patrząc po problemach z Aliorem i platformą. Barclays ma w ofercie.. ale stoi to jak zabytek w garażu. Idea była szczytna.. jednak skala zbyt duża i teraz taski ich gonią a odbija się to na jakości. Że tak powiem.. klient nie powinien być beta testerem. Choć i mt4 idzie tą samą drogą już jakiś czas.

Efix się nie kwalifikuje z mt4. Ponieważ robili za IB (coś się zmieniło?), doszło do tego że warunki poza nimi były lepsze i konto tam zostało otwarte. Wygląda jakby mt4 miało być alternatywą, ale że im się to mało opłaca to skupiają się na tej własnej platformie. Mam nadzieje, że ich support na tej domyślnej platformie jest lepszy.
IB to taki brand.. a kilka tu jest jeszcze takich. Jednak nie widzę sensu opisywać jakości firm z poza Polski mających tylko support do zaoferowania i to tak jak wyżej..

@Szwajcar
Na pewno : ) Ale 160 kont (mt4) u różnych brokerów już miałem w ciągu tych kilku lat :mrgreen: Rozpisywać mi się nie chce o doświadczeniach. Saxowy wynalazek znam tylko z demo, z efixem trochę walczyłem ale jednak to nie to. cTrader ma szanse, ale..
Mineło mnie BrokerStars itp..inne, ale kilka bankrutów też mi się trafiło :lol:
Z broco wiesz jak było. Jeśli chcesz taką ofertę, to jest jeszcze kilka brokerów na bazie OEC - plugin. Można wypytać komu oferują, bo są to zwykle oferty vip. Natomiast lepiej w tej kwestii szukać z mt5.

W sumie warto wg mnie znów przypomnieć FTT pod dukascopy, bo chyba zmądrzeli i jakoś to działa. Dukas powinien przestać się upierać z javą tylko dać przepisać wszystko do c# byle by nie zrobili tego tak jak cTrader.. ja wciąż uważam, że NET to problem i stare aplikacje win32 były bardzo dobre. :P
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Wszystko ładnie pięknie, podziękowania za trud i wysiłek włożony w pracę sie jak najbardziej należą, ale jak dla mnie ranking mało zrozumiały, przesadnie skomplikowany ( zresztą jak twoje wypowiedzi reptajl ;) ), co oznaczają te procenty? skala jest od -100% do 100%, chyba nie bo sa rubryki - i +? co brałeś pod uwagę że w wyszło tobie AŻ -1% ? i co to w ogóle znaczy? i kolejna sprawa dlaczego mamy rubrykę -% i +%? nie łatwiej było zrobić dziedzinę i w niej punkty dla brokera od 1 do 10 ?

reasumując nic z niej nie rozumiem ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Ranking Polski - Porównanie brokerów z MT4 [2013]

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Wielcy byli często po latach zrozumiani :mrgreen:
Czekałem aż ty lub cyb mi wywali..

Metoda ala SWOT w zakresie negatywnych i pozytywnych czynników i ich zasieg w danej kategorii.
Do skali pakowałem wszystkie dobre i złe praktyki, wynalazki itd i oceniłem sobie gdzie co i jak wyglądało.
Np.
w Noble kwestia wypłat..
BZBWBK lider w komplikacjach. Wspomniane już kwestie prawne dot. danych osobowych, reklam.. zakamuflowane i niejasne umowy plus narzut, nieczytelne pliki - nazwy.. stąd nie mają też +10% lecz -10% za generowanie dodatkowych problemów.
Skoro było czynników 25 to uznałem, że lepiej to procentowo potraktować niż robić 1/25.
Wliczone jest nawet ile razy, w ciągu roku był telefon, e-mail itd.. :lol:
Także nie marudź.. możesz przygotować kryteria.. i pomóc z tym na przyszły rok. :wink:
Nie miałem czasu to opisywać..

Ty Ink.. to też szczególny jesteś. Fx lubi takie przypadki. :lol:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ