Gdzie zacząć?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Damian2
Gaduła
Gaduła
Posty: 248
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:48

Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: Damian2 »

Witajcie,
na giełdzie gram od miesiąca, na razie na markets.com Jednak zastanawiam się nad zmianą tego brokera na coś innego.
Instrumenty jakie mnie interesują:
EURUSD
USDJPY
ROPA
MIEDŹ
ZŁOTO
SREBRO
Depozyt: 300 tysięcy złotych
Platformy jakie mnie interesują to przede wszystkim web trader, dodatkowo meta trader oraz cos mobilnego by sie przydalo takze. Nie wiem czy powinienem podać coś jeszcze bo jak mówiłem dopiero w tym raczkuje :)
XTB proponowało mi całkiem dobre warunki jednak opinie są o nich średnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Wymagania, które podałeś spełnia większość brokerów FX (są po prostu bardzo podstawowe) dlatego jeśli napiszesz na czym jeszcze Ci zależy, jakie warunki zaproponował Ci dany broker i jakich sam byś oczekiwał,, skoro te były dla Ciebie tylko "całkiem dobre", to wtedy łatwiej będzie coś doradzić ;).

W markets.com akurat można powiedzieć, że słabo trafiłeś lub raczej drogo... Jedne z najwyższych prowizji na rynku. Opinie też różne.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Damian2
Gaduła
Gaduła
Posty: 248
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:48

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: Damian2 »

Od XTB dostałem takie warunki:
Obrazek

Markets łatwi mi jakieś konto vip już od tygodnia(co mnie irytuje i właśnie skłania do zmiany) wtedy spready na markets są trochę lepsze jednak te z xtb biją je na głowę. W markets mam oczywiście opiekuna rachunku oraz dostep do trading central, na tym także mi zależy, poza tym wiadomo, że spready są kluczowe jeśli innych opłat podobno nie ma. O xtb czytalem ze potrafia troche za bardzo rozszerzac sobie spready... ale znowu zacheca to ze sa zarejestrowani w Polsce i podlegaja pod knf.
Obrazek

Awatar użytkownika
statik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2013, 00:55

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: statik »

Dukascopy Bank ma dobre warunki, ja nie mogę narzekać a gram u nich już trochę.
Jeśli jesteś na rynku dopiero od miesiąca to 300 000zł depo nie jest dobrym pomysłem.
Wrzuć na razie niewielką część, a jak dopracujesz swoją strategie i zobaczysz po kilku czy kilkunastu miesiącach że dobrze Ci idzie to zrób dopłatę ale w żadnym wypadku nie wpłacaj takiej kwoty od razu.
Dobrze Ci radzę, na rynku jestem od wielu lat i wiem co mówię.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fakt, w Dukascopy Bank przy takim depozycie można mieć chyba najlepsze warunki na rynku. Prowizja 0,00116%, czyli można zamknąć się w kosztach transakcyjnych na poziomie 0,5 pipsa.

I kolega dobrze radzi. Co prawda, to Twoje pieniądze i zrobisz z nimi co zechcesz jednak 300 tyś. PLN na start to sporo i może warto przemyśleć podzielenie tego na chociażby 3 części.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Damian2
Gaduła
Gaduła
Posty: 248
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:48

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: Damian2 »

Taki depozyt jest tylko dlatego, aby na wypadek dziwnych spadków nie osiągnąć margin level, ponieważ grać to gram 10-20% depozytu więc są to znacznie skromniejsze kwoty
Obrazek

GIGNFR78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2013, 18:23

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: GIGNFR78 »

Za krótko grasz aby grać takim depozytem , szybko go stracisz. Lepiej graj mniejszym.

Damian2
Gaduła
Gaduła
Posty: 248
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:48

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: Damian2 »

GIGNFR78 pisze:Za krótko grasz aby grać takim depozytem , szybko go stracisz. Lepiej graj mniejszym.
A jaka jest różnica w graniu 2 tysiącami przy wpłacie 30 tys, a graniu 20 tysiącami przy depozycie 30 tys
Obrazek

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Damian2 pisze:
GIGNFR78 pisze:Za krótko grasz aby grać takim depozytem , szybko go stracisz. Lepiej graj mniejszym.
A jaka jest różnica w graniu 2 tysiącami przy wpłacie 30 tys, a graniu 20 tysiącami przy depozycie 30 tys
Zasadnicza. Stracisz tylko 30 tys. A nie 300.

Koledzy dobrze Ci radzą, skoro nie ma według Ciebie różnicy to wpłać mniejsze sumy i na nich zdobywaj doświadczenie. Jeśli grasz od miesiąca to jesteś raczej zielony.
Powiedz mi czy przykładowo jesteś w stanie stwierdzić: jaki depozyt potrzebny jest dla otwarcia 0.5 lota srebra, i jaką stratę poniesiesz przy tej pozycji jeśli srebro spadnie o 100 pipsów ?

A co do brokerów osobiście lepiej bym spał gdyby taka kasa leżała w XTB niż w markets.com. Z tymi ostatnimi bywały dziwne "jazdy", było tu na forum....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Gdzie zacząć?

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Damian2 pisze:XTB proponowało mi całkiem dobre warunki jednak opinie są o nich średnie.
Z opinią jak z dupą. Każdy ma własną. XTB ma świetną platformę mobilną xTab (Android, iOS). Mają też rózne rachunki, w tym STP NDD (PROFFESIONAL) gdzie prowizja wynosi tylko 0,003 bez żadnych promocji a myślę, że z kwotą 300 000 PLN mógłbyś wynegocjować jeszcze lepsze warunki handlu. W moim przkonaniu ich oferta PROFFESIONAL jest dobra ale.... tylko dla profesjonalistów. Jeśli zaczynasz to powienieneś na poczatku grać mikrolotami....itp, itd. Koledzy dobrze Ci radzą. Sam idę taką ścieżką rozwoju. Najpierw testowałem DEMO, potem REAL + małe DEPO i szlifowanie strategii. Po roku (co nie jest długim okresem) myślę o depozycie na pozimie 10000 PLN i przejście na miniloty. Powodzenia!
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

ODPOWIEDZ