Broker do crossów jena i złota

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Szukam brokera z najniższym spreadem na pary jena i złoto. Ponadto zależy mi na jak najlepszych swapach... kiedyś miałem tabelę porównawczą punktów swapowych jaką oferują brokerzy, ale gdzieś mi umknęło. Może ktoś podrzuci?

Bardziej jednak zależy mi na empirycznych doznaniach grających głównie na jenie i złocie, gdzie gracie i dlaczego?

Ja osobiście mam m.in. Admirala i Armadę, ale szukam alternatywy...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na Myfxbook bodajże było zestawienie ze swapami ale brakowało kilku brokerów i nie jestem pewien czy stawki były aktualne oraz pochodziły z kont rzeczywistych. Między demem a realem często swapy bardzo się różnią, mimo, że dotyczy to tego samego brokera.

Popatrz na stronach kilku bardziej wiarygodnych, interesujących Cię brokerów jakie oferują stawki. Jeśli grasz długoterminowo to małą wagę przykładałbym do kosztów takich jak spread/prowizja...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: Baton »

To nie ma nigdzie profesjonalnego porównania ofert wszystkich czy też większości brokerów (swap)? Jeśli nie to niedobrze bardzo :-(

Odnośnie spreadu/prowizji masz rację, najbardziej zależy mi na korzystnych swapach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ma i wynika to z faktu, że trudno byłoby wszystko na bieżąco aktualizować. Brokerzy zmieniają swapy kiedy chcą i nie informują o tym klientów więc teoretycznie, nie dość, że trzeba by mieć konta rzeczywiste u wszystkich brokerów to jeszcze monitorować to raz dziennie - trochę kłopotliwe :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: Baton »

No to widzę 'niszę' na taką usługę... Można by próbować wówczas jakiegoś hedgingu... zresztą był chyba taki system czy jakiś 'inwestor' co opracował taką właśnie grę na różnicę w swapach...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Byli i są tacy inwestorzy tylko, że jest to o tyle niekomfortowe, że brokerzy, szczególnie MM, którzy oferują zbyt korzystne swapy, często zmieniają je od razu po tym jak tylko jakiś trader to zauważy i spróbuje wykorzystać - sam tego parę razy doświadczyłem ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Tu jest porównanie, pytanie czy aktualne:

http://www.myfxbook.com/forex-broker-sw ... arkets/414

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie. Już kilka razy gdzieś na forum o tym pisałem.

Prawdopodobnie MyFxBook automatycznie pobiera dane o swapach... Ale z kont demo, a te różnią się od stawek z reala. Sprawdzałem kilku brokerów z ich zestawienia i wartości się nie pokrywały, czyli cały ranking nie jest nic wart.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Karamba

Re: Broker do crossów jena i złota

Nieprzeczytany post autor: Karamba »

Najniższy spread na parach z jenem otrzymasz w IC Markets, odnośnie złota to masz do dyspozycji dwa instrumenty papierowe XAUUSD, XAUEUR oraz cfd kontrakt z CME ze spreadem 3 tiki podczas sesji amerykańskiej. Najlepsza obecnie oferta handlu dla detalicznych.

ODPOWIEDZ