DM BZWBK - model ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
13%
Poza paroma minusami są ok
1
13%
Przeciętny
2
25%
Mają wiele wad
2
25%
Stanowczo odradzam:
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
InvestoronlineFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 18 cze 2012, 17:54

DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: InvestoronlineFX »

Witamy,


Jest nam niezmiernie miło, iż możemy dołączyć do rynku Forex w Polsce. Długo przymierzaliśmy się do uruchomienia tej usługi i po rozważeniu wszystkich możliwych wariantów, zdecydowaliśmy się wdrożyć model ECN oraz sprawdzoną platformę MT4, jako narzędzie transakcyjne. Jest to rozwiązanie, które umożliwi nam świadczenie wysokiej jakości usług na rynku walutowym.

Postawiliśmy na przejrzystość naszych usług. Model ECN, który wybraliśmy, ogranicza konflikt między klientem, a domem maklerskim, gdyż dom maklerski nie jest stroną transakcji w takiej formie, jak to ma miejsce w modelu Market Maker. Z naszego punktu widzenia najistotniejszą kwestią jest przekazanie czystych warunków rynkowych, tak by klienci mogli koncentrować się jedynie na rynku i realizowaniu swoich strategii inwestycyjnych.

W naszej usłudze możliwy jest handel na 47 parach walutowych:
http://forex.dmbzwbk.pl/_items/forex.dm ... ikacja.pdf
Rynek walutowy jest dla nas priorytetem. Rozważamy również wprowadzenie kontraktów CFD w najbliższej przyszłości.

Chcielibyśmy w tym miejscu zapewnić Państwa, iż rozważaliśmy wszelkie możliwe formy dostępu do międzybankowego rynku walutowego, gdzie zawarta jest najaktualniejsza oferta na pary walutowe. Jedyną taką formą dostępu jest „maching”, a więc transakcja łączona między klientem detalicznym, Domem Maklerskim, a zbiorem dostawców płynności. Wśród nich są takie banki jak Deutsche Bank, UBS, Barclays, Morgan Stanley oraz wielu innych. Struktura takiej transakcji wygląda tak, iż najlepsze oferty kupna i sprzedaży nieustannie przekazywane są do aplikacji klienckich. Na podstawie „zapytania” klienta Dom Maklerski dokonuje transakcji na walutowym rynku międzybankowym i jednocześnie dokonuje transakcji z klientem. Operacje te odbywają się automatycznie i realizują się we frakcjach sekundy. Dom Maklerski występuje jako podmiot zapewniający prawidłowe działanie całej usługi, a także gwarantuje i rozlicza je na walutowym rynku międzybankowym z Prime Brokerem. Nie istnieją inne formy dostępu do dostawców płynności, których udział w obrotach na rynku walutowym wynosi ponad 95%. Zapewniamy Państwu dostęp do banków, których kwotowania wyznaczają aktualne trendy rynkowe.

Dom Maklerski BZWBK pobiera prowizję od obrotu w wysokości 0,0045% wartości transakcji. Koszty pełnej transakcji (kupna i sprzedaży) wynoszą 0,009% i pobiera się ją w momencie zawarcia transakcji (charakterystyka platformy MT4). Szczegółowa Taryfa:
http://dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk.pl/pdf ... taryfa.pdf

Naszym partnerem technologicznym jest firma Integral, obecnie jedna z dwóch najbardziej znanych na rynku, specjalizująca się w łączączeniu handlu detalicznego ze światem profesjonalnym. Meta Trader 4 w tym ujęciu, nie oznacza wcale, iż nie tworzymy rynku ECN. W naszym modelu banki nie handlują ze sobą, co niejednokrotnie jest zaletą dla klientów, gdyż może wystąpić tzw. ujemny spread. Sytuacja ta zdarza się, kiedy jeden z banków dokonuje dużej transakcji na parze walutowej czyli kupuje parę walutową powyżej ceny jej sprzedaży (lub na odwrót). W danej chwili inwestor detaliczny można dokonać transakcji na bardzo korzystnych warunkach.
Jednym z ważniejszych elementów łączących MT4 z technologią ECN jest tzw. „most” zapewniający przełożenie języka platformy na język pozostałych programów. Integral ciągle inwestuje i aktualizuje swoje rozwiązania, a jego serwery zlokalizowane są w ‘data centrach’, tych samych, w których zlokalizowane są serwery dostawców płynności. Nasz partner jest dobrze rozpoznawalny wśród globalnych banków, a także odpowiedzialny jest za agregację płynności, przez co mamy pewność, iż rozwiązania tej firmy są zawsze na czasie.

Transakcje z bankami realizowane są w module „market execution/ partial fill” co oznacza, iż ostateczną ceną jest cena wypadkowa ważona wolumenem, jeżeli jej realizacja przypadnie na więcej niż jeden poziom cenowy. Na większości par walutowych na pierwszym poziomie cenowym istnieje wystarczająca płynność, by pokryć większość transakcji.
Nie pokazujemy głębokości rynku z powodów bezpieczeństwa. Przyjęliśmy rozwiązanie od firmy MetaQuotes w jej oryginalnej formie. Głębokość rynku można wprowadzić przez dodatkowe aplikacje – trwają badania nad bezpieczeństwem takich rozwiązań.

Pragniemy również ogłosić, iż codziennie od poniedziałku do piątku około godziny 9 i 15 wychodzi komentarz rynkowy zawierający krótki opis dotyczący sytuacji ekonomicznej oraz analizę techniczną wybranych par walutowych. Informacje sporządzane są przez analityka DM BZWBK mającego wieloletnie doświadczenie na rynku. W nietypowych sytuacjach pojawiać się będzie u nas dodatkowy komentarz „alert rynkowy”, który pomoże w interpretacji danych oraz potencjalnego wpływu na rynek walutowy.
http://forex.dmbzwbk.pl/analizy-fx/wspa ... yczne.html

Narzędziem niezbędnym dla inwestora rynku Forex jest kalendarz ekonomiczny. W DM BZWBK publikujemy kalendarz tygodniowy. Kolorem zielonym oznaczyliśmy tematy, które będą komentowane:
http://forex.dmbzwbk.pl/analizy-fx/kale ... arium.html


Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące naszej usługi zawarte są na stronie:
http://forex.dmbzwbk.pl/jak-zaczac/jak-zaczac.html

DOM MAKLERSKI BZ WBK S.A.
pl. Wolności 15
60-967 Poznań
Infolinia: 801 36 46 46
lub 48 61 856 44 44
Dostęp 24h/dobę od niedzieli 23:00 do piątku 23:00
http://forex.dmbzwbk.pl


Nasza usługa powstała w odpowiedzi na wyraźne potrzeby inwestorów oraz niedoskonałości dostępu do rynku walutowego w Polsce. Będziemy ciągle pracować nad dostarczaniem Państwu najwyższej jakości usługi, przez co ważnym elementem będą Państwa uwagi i sugestie.

Z poważaniem
,

// 27.10.2016 Dodano ankietę z ocenami użytkowników dotyczących tego brokera.
// Admin
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 21:07 przez InvestoronlineFX, łącznie zmieniany 1 raz.
Zespół Forex
Dom Maklerski BZ WBK

Awatar użytkownika
nufnuf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:09

Nieprzeczytany post autor: nufnuf »

Wygląda to na tyle ciekawie, że już złożyłem u Was wniosek, ale zrobiłem to trochę w ciemno, nie znajdując paru ważnych informacji:

1) Jaka jest minimalna wpłata przy otwieraniu rachunku?
2) Czy można otworzyć jednoczesne, przeciwstawne transakcje (hedż)?
3) Czy można otworzyć więcej niż jeden rachunek? (to ma znaczenie, jeśli odpowiedź na pytanie 2 brzmiałaby "nie")
4) W jakich walutach można otworzyć rachunek?
5) Jak długo można korzystać z wersji demo?
 

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

InvestoronlineFX
Widzę, że w końcu udało się zamieścić post, to dobrze, bo od razu mam pytanie :)
InvestoronlineFX pisze:Nie pokazujemy głębokości rynku z powodów bezpieczeństwa.
Można to rozwinąć? Na czym polega ryzyko pokazywania swoim klientom MD do którego rzekomo mają mieć dostęp?

Dodano po 49 sekundach:
InvestoronlineFX pisze:Rozważamy również wprowadzenie kontraktów CFD w najbliższej przyszłości.
A to już raczej wejdzie w kolizję z modelem, który chcecie przyjąć/przyjęliście przy walutach...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Raposo juz chyba wyhaczyl najistotniejsze niescislosci - tez chetnie uslysze wyjasnienia.

Po sciagnieciu dema nastepujace wnioski:

Spready swietne - na realu jestescie w stanie dac to samo?
Swapy na parach niezlotowkowych tragiczne - dlaczego?

Kiedy real rusza?

Awatar użytkownika
InvestoronlineFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 18 cze 2012, 17:54

Nieprzeczytany post autor: InvestoronlineFX »

nufnuf pisze:Wygląda to na tyle ciekawie, że już złożyłem u Was wniosek, ale zrobiłem to trochę w ciemno, nie znajdując paru ważnych informacji:

1) Jaka jest minimalna wpłata przy otwieraniu rachunku?
2) Czy można otworzyć jednoczesne, przeciwstawne transakcje (hedż)?
3) Czy można otworzyć więcej niż jeden rachunek? (to ma znaczenie, jeśli odpowiedź na pytanie 2 brzmiałaby "nie")
4) W jakich walutach można otworzyć rachunek?
5) Jak długo można korzystać z wersji demo?
 
Opowiedzi na pytania:
ad1) Otwarcie rachunku Maklerskiego - darmowe. Otwarcie rachunku Forexowego - darmowe. Minimalne zasilenie rahunku Forex - 400pln
ad2) Można posiadać otwarte pozycje zahedżowane.
ad4) Obecnie prowadzimy rachunki w PLN, w dalszej przyszłości będą to USD i EUR
ad5) Demo ma ważność 30 dni od uruchomienia. W każdej chwili można odnowić takie konto.

Pozdrawiam,

Dodano po 35 minutach:
raposo pisze:InvestoronlineFX
Widzę, że w końcu udało się zamieścić post, to dobrze, bo od razu mam pytanie :)
InvestoronlineFX pisze:Nie pokazujemy głębokości rynku z powodów bezpieczeństwa.
Można to rozwinąć? Na czym polega ryzyko pokazywania swoim klientom MD do którego rzekomo mają mieć dostęp?

Dodano po 49 sekundach:
InvestoronlineFX pisze:Rozważamy również wprowadzenie kontraktów CFD w najbliższej przyszłości.
A to już raczej wejdzie w kolizję z modelem, który chcecie przyjąć/przyjęliście przy walutach...
Wdrożyliśmy rozwiązanie z firmy Metaquotes. Jak wszyscy wiemy głebokość rynku jest kwestią dodatkowych aplikacji pochodzących od firm trzecich. Nasze podejście do bezpieczeństwa w DM BZWBK jest bardzo restrykcyjne, w związku z czym na dziś nie mamy potwierdzonych informacji, jak dodatkowa aplikacja wpływa na działanie programu właściwego i jaki ma kod źródłowy. Oczywiście wiemy, że na pierwszy rzut oka wszystko powinno być ok, ale musimy dbać o bezpieczeństwo. Rozważamy to rozwiązanie i wdrożymy je, jak tylko będzie ono w naszej ocenie właściwe.

Jeśli chodzi o kontrakty CFD to rozważamy poszerzenie naszej oferty dla klientów chcących mieć możliwość handlu na rynku towarów czy indeksów. Rozważamy różne warianty i na pewno poinformujemy o szczegółach inwestorów po wybraniu właściwego modelu współpracy. Dodam tylko, iż tworzą się powoli projekty podobne do rozwiązań ECNowych.

Pozdrawiam,
Zespół Forex
Dom Maklerski BZ WBK

kru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2010, 08:57

Nieprzeczytany post autor: kru »

trzymam kciuki i czekam na pierwsze recenzje uzytkownikow. szczegolnie interesuje mnie jakosc "mostu" Integrala

Athcos
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:27

Nieprzeczytany post autor: Athcos »

Moglibyście napisać coś więcej o wpłatach i wypłatach z rachunku forex? Gdzie są prowadzone rachunki? Jak zrobić na nie przelew? Ile kosztuje przelew z forex na rach w innym banku?

Co z kwestią podatkową? Czy będę musiał osobno rozliczać gpw i forex jeżeli wszystko będę robił w wbk?

chudy8827
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2012, 17:56

Witam

Nieprzeczytany post autor: chudy8827 »

Witam przydałyby kontrakty na indeksy cfd, kiedy
mozna sie ich spodziewac?? 2 tyg??

muad
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49

Nieprzeczytany post autor: muad »

Ja mam konto maklerskie w bezecie od 1999, postanowiłem więc że zobaczę co za forex oni mają. Wcześniej miałem konto real w xtb, a demo na różnych. Dodam, że jestem niedzielnym foreksowiczem głównie działam na gpw.
Pierwsze wrażenia neutralne, w sumie MT4 jest praktycznie taki sam. Są niskie spreedy na edku czasem jest zerowy (nie wiem jak to możliwe - bo teoretycznie jak spotykają się przeciwstawne oferty o tej samej cenie to dochodzi do transakcji),

Duży plus za spreed na USD/PLN np teraz o godzinie 21,06 jest tylko 13,7 pipsa!!! w xtb wieczorem dawali 100 pipsów. Za dnia wynosi czasem nawet 2 pipsy, nawet z prowizją to jest śmiesznie mało. Prowizja od edka 0,1 lota to 3,82 zł, a od usd/pln 3,01 (zlecenia dziś). Także dziwnie niskie są swapy na eur/usd (na innych na razie nie rolowałem).

Przy okazji odpowiadając na ww pytanie to, aby założyć rachunek forex trzeba podpisać umowę maklerską i otworzyć rachunek giełdowy - bezpłatny (gdy nie kupujemy instrumentów z gpw), a przelew robi się z tego rachunku giełdowego (ibanowski 26 cyfrowy), w drugą stronę trzeba złożyć dyspozycję i następnie oni z forexu przelewają na rachunek maklerski z którego można sobie przelewać na swój zdefiniowany w umowie. Przez neta koszt 1,5 zł (suma nie ma znaczenia) do bezeta jest przelew za free. Można także wypłacić w pok.

Jak na razie to nie jest źle (szczególnie koszty i swapy), minus że nie ma cfd no i nie ma aplikacji na telefon, ponoć kiedyś ma być. Mam nadzieje że będzie lepsza od xtb, ja na androidzie używam demo trade interceptor, działa super, mam nadzieje że się na niej będą wzorować.


Uwaga, powyższy post został napisany przez pracownika BZ WBK

Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

muad pisze: ja na androidzie używam demo trade interceptor, działa super, mam nadzieje że się na niej będą wzorować.
a ja mam cichą nadzieję ,że to własnie będzie Trade Interceptor Mobile :)
- Co ja tutaj robię ?
- Gdzie są ci co powinni tu być ?
- Co robią ci , których nie powinno tutaj być ?

ODPOWIEDZ