FxPrimus - rewelacyjne spready i egzekucja

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

FxPrimus - rewelacyjne spready i egzekucja

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Witam

Jako, że dość długo szukałem dobrego brokera i można powiedzieć, że praktycznie od 3 lat jestem niezwykle zadowolony z FxPrimusa (początkowo przez FxSalt, ale o tym za chwilę) postanowiłem założyć o nim temat bo o ile właśnie przy FxSalt było o nim wspomniane to własnego tematu nie posiada a uważam, że na to zasługuje.

Są STP/ECN - a przynajmniej tak się określają.

Spready mają wręcz rewelacyjne bo w głównych godzinach handlu 0,1 - 0,6 na EUR/USD oraz 0,3 - 1,1 na GBP/USD.
Do tego dochodzi prowizja 1pips czyli 10usd za lota, co nie jest małą wartością bo konkurencja ma 0,2 - 0,3 mniej, ale spready wynagradzają z nawiązką różnicę.

A to co daje ogromną przewagę FxPrimusowi to błyskawiczna egzekucja - na prawdę najlepsza jaką widziałem u brokera MT4, oraz brak poślizgów przy SL i buy/sell stopach - a co to oznacza dla skalpingu nie muszę nikomu mówić.


2 lata temu zachwycaliśmy się FxSaltem. Wtedy kiedy właśnie był White Label FxPrimusa, czyli dokładnie posiadał spready i egzekucję z Primusa.

Po tym jak przeszedł na swoje tak różowo już nie było.

A Primus w międzyczasie jeszcze zmniejszył spready.

Kolejna rzecz to na prawdę mały spread w martwych godzinach handlu oraz na zamknięcie/otwarcie rynku.

Byłem zszokowany kiedy 10min po otwarciu rynku spread na kablu był niecałe 2 pipsy, podczas gdy u innych 3 brokerów było 8.

To dla osób korzystających z różnej maści robotów handulących po sesji w USA a przed tą w Azji.

Jednym słowem mogę na prawdę polecić:

https://www.fxprimus.com/



A jako, że jest tak dobrze od kilku lat po długim zastanawianiu się (na prawdę wahałem się prawie rok) wreszcie zdecydowałem się na zostaniem IB jakiegoś brokera i mój wybór w oczywisty sposób padł na FxPrimus bo jest najlepszy z przetestowanych przeze mnie brokerów (a konta live miałem praktycznie u wszystkich najbardziej znanych brokerów)

Ze swojej strony zapewniam support przez skype, zarówno dotyczący brokera, jak i pomocy z MT4 etc.

Jako, że linków referencyjnych dawać nie można podaję link do mojego bloga i tam są wszelkie bardziej dokładne informacje:

http://tinyurl.com/d6un3n4

Spready można obejrzeć na stronie głównej (teraz są z zamknięcia rynku)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Vilde
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:30

Nieprzeczytany post autor: Vilde »

Widzę że oferują trzy konta: fixed, variable i ecn premier.
Jest jakaś różnica pomiędzy dwoma ostatnimi, pomijając prowizję w ecn premier?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Vilde pisze:Widzę że oferują trzy konta: fixed, variable i ecn premier.
Jest jakaś różnica pomiędzy dwoma ostatnimi, pomijając prowizję w ecn premier?
Przede wszystkim kwotowanie do pipsa przy Variable, a przy ECN do 0,1pipsa.

Te Variable to dziwny twór, który tak na prawdę nie wiem po co w ogóle jest.

Spready dziwnie są zaokrąglane co widać np teraz przy porównaniu spreadów:

https://www.fxprimus.com/new-forex-trad ... -3-spreads

Edek na ECN 1,9pipsa na zamknięcie rynku (przyznacie, że dobra wartość) a przy Variable spread 4pipsy - czyli zaokrąglenia są nieciekawe.

A przy ECN na prawdę wszystko chodzi bardzo dobrze - egzekucja oraz brak poślizgów (oczywiście przy mega danych mogą się zdarzyć), więc tutaj nie widzę powodu do bawienia się w Variable już prędzej Fixed.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

mają DAX (DE.30)? bo na pierwszy rzut oka nie widzę:

https://www.fxprimus.com/premier-forex- ... nformation

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

wojtasek pisze:mają DAX (DE.30)? bo na pierwszy rzut oka nie widzę:

https://www.fxprimus.com/premier-forex- ... nformation
Nie. Jeśli chodzi o instrumenty to nie ma szału- tutaj głównie do FX bym polecał.
Poza tym jest S&P, DJ, oczywiście Oil, Złoto, Srebro oraz Soja, Kawa etc.

Większego wyboru Indeksów ani CFD nie ma.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Akhh pisze:Szukasz sprawdzonego brokera ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www
Tak mi się to rzucilo w oczy.. wiesz,że reptajl to doktorat z tematu zrobił..

Jak dopiszesz

Szukasz sprawdzonego brokera pseudo ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www

to mogę to tolerować.. w innym wypadku na pogardę zasługuję :D ulg nie ma nikt.. :lol:

ja wam dam ECN.. użesz... wy tam :mrgreen:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

reptile pisze:
Akhh pisze:Szukasz sprawdzonego brokera ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www
Tak mi się to rzucilo w oczy.. wiesz,że reptajl to doktorat z tematu zrobił..

Jak dopiszesz

Szukasz sprawdzonego brokera pseudo ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www

to mogę to tolerować.. w innym wypadku na pogardę zasługuję :D ulg nie ma nikt.. :lol:

ja wam dam ECN.. użesz... wy tam :mrgreen:
ECN/STP - reklamują się jako ECN - to że mogą najpierw kojarzyć oferty - później wysyłać do Lp lub inną drogą to niestety w dzisiejszych warunkach na ECN (poślizgi, poślizgi, poślizgi i jeszcze jedno - poślizgi, które realny spread przy buy/sell stopach i SL potrafią podnieść 2-3 a nawet 10krotnie) na pewno oferta jest godna uwagi.

Tym bardziej, że to oferta którą sam sprawdziłem w przeciągu tych prawie 3 lat - oraz mam porównanie z większością najpopularniejszych brokerów.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

reptile pisze:
Akhh pisze:Szukasz sprawdzonego brokera ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www
Tak mi się to rzucilo w oczy.. wiesz,że reptajl to doktorat z tematu zrobił..

Jak dopiszesz

Szukasz sprawdzonego brokera pseudo ECN z niskim spreadem, znakomitą egzekucją i bez poślizgów zapraszam na blog. click na www

to mogę to tolerować.. w innym wypadku na pogardę zasługuję :D ulg nie ma nikt.. :lol:

ja wam dam ECN.. użesz... wy tam :mrgreen:
Też potwierdzam. Jest to bardzo dobry broker pod FX. Szczególnie, że nie ma poślizgów przy zleceniach oczekujących. Jedynie na danych miałem z nim problemy kilka razy, ale luki były wtedy pokaźne.
I nie ma co marudzić. Mnie nie obchodzi czy to ECN czy STP, ważne że realizuje zlecenia bez poślizgów i ma dobry dostęp do rynku (niskie spready).
reptile nie pomyślałeś kiedyś o stopniu animacji rynku przez samego brokera?
Jak zacząłem grać w FxSalt wcześniej, a to przecież datafeed od FxPrimusa był to sam byłem pod wrażeniem, że nie robią problemów i tyle biorą na swoją klatę w kwestii animacji. Tzn. na tickach widać perfidnie lukę a zlecenie wchodzi po cenie ustalonej. To się ceni.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Szwajcar pisze: To się ceni.
Ja bym sie bał.. ale ide to sprawdzić.

Jeszcze nie było takiego mt4, ktory dawalby sie tak kroic do konca.. bez konca :wink:

Wiecie czego sie czepiam.. przyklejanie znaczku BMW na malucha..
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

reptile pisze:
Szwajcar pisze: To się ceni.
Ja bym sie bał.. ale ide to sprawdzić.

Jeszcze nie było takiego mt4, ktory dawalby sie tak kroic do konca.. bez konca :wink:

Wiecie czego sie czepiam.. przyklejanie znaczku BMW na malucha..
Tyle, że ECN to żadne BMW... a raczej duży fiat w porównaniu do STP - tyle że FxPrimus jest takim maluchem z dużo lepszym silnikiem niż duży fiat ;)

Szwajcar masz konto w Primusie po przejściu FxSaltu na wielu LP?
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ