ropa

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

ropa

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cześć. jakie czynniki/ dane makroekonomiczne wpływają na cenę ropy? spora część moich setupów dokonywana jest właśnie na tym instrumencie dlatego fajnie by było poznać ten instrument "na wylot".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Łukasz Skiba porusza temat dosyć dogłębnie na webinarach Admirals na ich kanale YT.

Dziś o 20:00 też jest o ropie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Marek999
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2023, 11:40

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: Marek999 »

Na ceny ropy silnie wpływa szereg czynników makroekonomicznych. Oto kilka kluczowych elementów, które warto monitorować:
podaż i popyt, wydarzenia geopolityczne, Dane dotyczące zapasów ropy, Dane o produkcji i eksportach ropy,
Stan gospodarki światowej- wzrost gospodarczy globalny zwykle zwiększa popyt na ropę, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Recesja natomiast może prowadzić do spadku cen.
Pozdrawiam, Marek :D

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

azyl pisze:
04 paź 2022, 18:39
Cześć. jakie czynniki/ dane makroekonomiczne wpływają na cenę ropy? spora część moich setupów dokonywana jest właśnie na tym instrumencie dlatego fajnie by było poznać ten instrument "na wylot".
Pozdrawiam
Żadne czynniki - jak we wszystkich instrumentach dane służą tylko do popchnięcia zleceń do ustalonych poziomów między dużymi kontrahentami

Resztę analitycy i mądre głowy dorabiają do faktów.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Z punktu widzenia daytradingu czy swing tradingu na niskim interwale (chodzi mi tu o w miarę krótki termin zamykania pozycji) pewnie masz rację. Dane nadadzą tylko dodatkowe tempo. Ten ruch będzie szybszy przez co cena szybciej dotrze do tego "określonego" poziomu. Jednak w dłuższym terminie wydaje mi się, że dane są istotne. To przez dane płynące z gospodarki powstają długoterminowe trendy. Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. W necie jest za dużo informacji, 90 procent z tych info jest za przeproszeniem o dupe rozbić. W każdym razie dzięki za odpowiedz.
PS. już na ropę nawet nie zaglądam ale obiło mi się o uszy, że Cad jest dosyć mocno z ropą powiązany.
i ten "określony" poziom to wcale nie jest jakiś pewniak. grubasy też odnotowują czasami straty.

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

azyl pisze:
22 kwie 2024, 23:42
W necie jest za dużo informacji, 90 procent z tych info jest za przeproszeniem o dupe rozbić. W każdym razie dzięki za odpowiedz.
no to zależy na co się w takim razie nastawiasz

na wielomiesięczne czy wielotygodniowe trzymanie pozycji ? To wg mnie czysty hazard - co zrobisz jak otworzą się po weekendzie z luką 600 pips ???

I oczywiscie ze 90 % informacji to gówno i szum. Dorabianie teorii do faktów. Nawet oficjalne informacje są gówno warte na każdym instrumencie. Bezrobocie wzrasta ??? No to logika mówi że waluta powinna się osłabić. A ile razy jednak idzie do góry ???

Dane nie mają ŻADNEGO logicznego znaczenia z punktu widzenia merytoryki. Bo co ? Ktoś mi powie że tye i tyle zapasów ropy spowoduje ruch o 0.17% a jednak milion ropy w magazynie spowoduje 0.23% ??? To BZDURY - zapomnij o takim myśleniu

liczą się TYLKO poziomy zleceń po których coś ma zostać zrealizowane.

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

Masz tu przykład dosłownie sprzed chwili

indeks PMI dla USA - raczej naprawdę ważne dane nawet na Forexfactory zaznczone na czerwono jako ważne

gorsze od przewidywan o 1-2%

reakcja indeksu DJ30 największych firm w USA ?

120 pips w górę - i to wyjebali tak że wyrwało lukę w zleceniach - a czemu nie 131 ? A czemu nie 98 ?

i teraz ciekawe co powiedzą mądre łby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1190
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Michal_Szczecin pisze:
23 kwie 2024, 14:19
Nawet oficjalne informacje są gówno warte na każdym instrumencie.
Takie uogólnienia są nic nie warte.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ropa

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Michal_Szczecin pisze:
23 kwie 2024, 14:19
azyl pisze:
22 kwie 2024, 23:42
W necie jest za dużo informacji, 90 procent z tych info jest za przeproszeniem o dupe rozbić. W każdym razie dzięki za odpowiedz.
no to zależy na co się w takim razie nastawiasz

na wielomiesięczne czy wielotygodniowe trzymanie pozycji ? To wg mnie czysty hazard - co zrobisz jak otworzą się po weekendzie z luką 600 pips ???

I oczywiscie ze 90 % informacji to gówno i szum. Dorabianie teorii do faktów. Nawet oficjalne informacje są gówno warte na każdym instrumencie. Bezrobocie wzrasta ??? No to logika mówi że waluta powinna się osłabić. A ile razy jednak idzie do góry ???

Dane nie mają ŻADNEGO logicznego znaczenia z punktu widzenia merytoryki. Bo co ? Ktoś mi powie że tye i tyle zapasów ropy spowoduje ruch o 0.17% a jednak milion ropy w magazynie spowoduje 0.23% ??? To BZDURY - zapomnij o takim myśleniu

liczą się TYLKO poziomy zleceń po których coś ma zostać zrealizowane.
-dużo zależy od instrumentu którym handlujesz. jeżeli kupujesz akcje i to na rynku kasowym to nie będziesz jej trzymał przecież godziny czy dwóch.
-ja osobiście jakieś tam akcje mam kupione i trzymam to dłużej niż tydzień czy dwa.na Edku zdarza mi się utrzymywać pozycje przez kilka dni a na nasdaqu dawno nie trzymałem pozycji dłużej niż kilka godzin i o godzinie 16 czasu NY nie ma mnie już na rynku. tak jak mówię, cholernie dużo zależy od instrumentu. jedne się poruszają zdecydowanie szybciej niż inne.
na weekend najrozsądniej jest wszystko pozamykać jeżeli używasz dźwigni i działasz na forexie, towarach czy indeksach.
-jeżeli ktoś by mi powiedział, że coś się zmieni o konkretną wartość procentową to z miejsca bym zakończył dyskusje bo to jakiś szarlatan! precyzja precyzją ale nie ma opcji że ktoś mi poda cenę co do pipsa czy punktu i zrobi to za każdym razem bezbłędnie.
w pełni się zgadzam z anomalią. nie możemy a raczej nie powinniśmy wrzucać wszystkiego do jednego worka.

ODPOWIEDZ