Broker lub platforma do Ropy

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Broker lub platforma do Ropy

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Polecicie coś?

Chcę zakupić ropke za około 5-10k dolków na rok dwa i nigdy nie bawiłem się surowcami.

Co będzie najtańsze w długim terminie? Kiedyś grałem na admiral market ale to chyba niedobre do ropy.

Awatar użytkownika
sokol27je
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 07 kwie 2014, 20:32

Re: Broker lub platforma do Ropy

Nieprzeczytany post autor: sokol27je »

ja kupiłem własnie rope na xtb w sumie nie wiem czy to najlepszy wybór ale puki co nie narzekam :)
zakup swap 0.04 pips
trzymanie pozycji 0zł
max czas trzymania pozycji 365dni (ja rozwiąże ograniczony czas w taki sposób ze jak za rok nie będzie dobrej ceny, zamykam pozycje i otwieram za chwile nowa na rok :) koszty to nowy swap zakupu w moim przypadku zakup 0.40lot około 60zł)
yield roll - zmienia cene co około miesiąc ale nie ma to wpływu dla nas bo zmiana ceny jest wliczana wiec przy zamknieciu nie ma znaczenia...
ja kupiłem WTI bo tansza mam na koncie około 50% wartości co na chwile obecna daje mi SL na 11$

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Broker lub platforma do Ropy

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Możesz też kupić ropę w tms Brok.
Jest nie ograniczony czas trwania treidu.
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Broker lub platforma do Ropy

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

kupic rope latwo ale zarobic na tym to juz nie :D juz byli tacy co sie ostatnio przejechali na longach i wcale nie chodzi tu o ujemne ceny ale o CONTANGO. ostatnio trafilem na dobry artykul ktory wszystko mowi o tym jak mozna trejdowac na ropie. przeczytaj zebys sie nie wpakowal na mine

https://forexclub.pl/jak-kupic-rope-wsz ... -poradnik/

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Broker lub platforma do Ropy

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Juz sie wpakowal.. kupil w xtb kontrakt chyba lipcowy czy sierpniowy.. wti tansza.. ale wieksza szansa na spadek bo to tylko usa w praktyce.. a usa sie predko nie otworzy..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

ODPOWIEDZ