Złoto dla bogaczy

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Złoto dla bogaczy

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Co myślicie o platynie na ten moment. Według mnie Strong L. Powody?
+ We wrześniu br. wprowadzają nowe ograniczenia emisji spalin (które i tak nie są bardzo niskie) pod tytułem EURO6c
+ WPIC (World Platinum Investments Council) prognozuje wzrost popytu ze strony rynku motoryzacyjnego, jubilerskiego oraz spadek podaży
+ Ratio Platinum-Gold jest na rekordowo niskim poziomie, ostatni raz na tym poziomie było w 1984r. po czym natychmiast się odbiło.
+ Obecna cena znajduje się grubo poniżej kosztu wydobycia (tak, tak)
+ RPA (główny producent) to kraj o bardzo wysokim ryzyku politycznym i walutowym, ostatnio nasiliły się strajki robotników pracujących w kopalniach.
+ HSBC wycenia złoto na 1075$ na ten rok (to już tak humorystycznie wrzuciłem :564: )

Macie jakieś inne ciekawe informacje?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Złoto dla bogaczy

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Choćby z samego względu na fakt, iż platyna i pallad mają szerokie zastosowanie w przemyśle mają większy potencjał od złota.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Złoto dla bogaczy

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Mustafa pisze:Choćby z samego względu na fakt, iż platyna i pallad mają szerokie zastosowanie w przemyśle mają większy potencjał od złota.
Owszem, racja, ale platyny i palladu Chiny nie skupują jako rezerw ;), tak samo ludzie nie lokują części swoich oszczędności w platynę, pallad, czy coś tam, tylko właśnie w fizyczne złoto.

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Złoto dla bogaczy

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Ciekawe czy złoto dalej będzie spadać

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Złoto dla bogaczy

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Afiliat pisze:Ciekawe czy złoto dalej będzie spadać
tak :P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ