Pszenica- wpływ na cene

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
prostokąt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2014, 17:10

Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: prostokąt »

Witam!
Może ktoś mi wyjaśnić co brać pod uwagę w celu przeiwdzenia ceny pszenicy ?
Znalazłem taki raport z USA, niektóre strony tematyczne powołują się na niego i chciałem to wykorzystać:
Tutaj jest tabela z tymi raportami:
http://future.aae.wisc.edu/wasde.htm

A tutaj ten z kwietnia tego roku:
http://future.aae.wisc.edu/outlook/wasde540.pdf
strona 8, tam są tabele.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

falwic
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2008, 12:47

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: falwic »

Kupujesz przyszlosc... bierz pod uwage pogode i gdzie moze dojsc do zaklucen zbiorow... nie jest to latwe... w PL byla teraz susza taki masz przekaz medialny... ale wplynelo to na zbiory tylko gdzieniegdzie... w innych miejscach byly podobno 2,5 raza lepsze... Pomorze Zachodnie...

Wiec musisz nauczyc sie bardzo duzej liczby zaleznosci... takze z rynkiem finansowym plus cyklami... kazda hossa na akcjach konczy sie poczatkiem hossy na soft commodities... wiec jesli uwazasz ze jest koniec hossy na equties to gotuj sie na torpede na softach...

plus gra na softach to nie opcja pozycja na tydzien... raczej 3mies - 2 lata

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Witam,
Jestem w trakcie analizy wejścia w pszenicę. Wiem jak inwestować w pszenicę notowaną na giełdzie w Chicago, chciałbym się dowiedzieć jak móc zainwestować(perspektywa wyjścia z inwestycji max 10 lat, minimum 2 lata) na rynku najlepiej polskim lub ewentualnie europejskim. Macie jakieś pomysły?
Rozważam również ryż i kukurydzę, więc te produkty również są mile widziane.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Płoć pisze:Witam,
Jestem w trakcie analizy wejścia w pszenicę. Wiem jak inwestować w pszenicę notowaną na giełdzie w Chicago, chciałbym się dowiedzieć jak móc zainwestować(perspektywa wyjścia z inwestycji max 10 lat, minimum 2 lata) na rynku najlepiej polskim lub ewentualnie europejskim. Macie jakieś pomysły?
Rozważam również ryż i kukurydzę, więc te produkty również są mile widziane.
A może taki certyfikat?
http://stooq.pl/q/?s=rcwhtaopen.pl&c=3y&t=l&a=lg&b=1

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Z tego co się orientuję ten certyfikat odwzorowywuje cenę pszenicy notowanej w Chicago. Ja chce postawić na wzrost na rynku europejskim.

Halny
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:23

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: Halny »

Przestudiowałeś ten raport? A znasz się w temacie pszenicy? Nie ma co ryzykować jeśli nie ma wiedzy

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Odświeżam temat.
Co myślicie obecnie na temat pszenicy US?
Według ostatnich raportów mamy teraz klęskę urodzaju. Gdzie według was może oprzeć się cena? Jaki jest najbardziej realny poziom wsparcia?
Czy gra ktoś z Was regularnie na płodach rolnych typu: pszenica, kukurydza, soja?

Awatar użytkownika
AdamG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 15 sie 2011, 11:41

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: AdamG »

że tak powiem...boli mnie tylna część ciała. Tak się czuję dymany na pszenicy. Co miesiąc dodają ujemne punkty swapowe dla L-ek. Otwierają odpowiednio wyżej i potem zjazd. Gdyby ominąć SWAP to cena pszenicy jest już chyba ujemna....

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

AdamG pisze:że tak powiem...boli mnie tylna część ciała. Tak się czuję dymany na pszenicy. Co miesiąc dodają ujemne punkty swapowe dla L-ek. Otwierają odpowiednio wyżej i potem zjazd. Gdyby ominąć SWAP to cena pszenicy jest już chyba ujemna....
Ahh gdyby ominać swap... W pszenicę 'wirtualną' możesz zainwestować na 2 sposoby:
-kontrakty terminowe BEZ SWAPA, wtedy musisz się liczyć z tym, że kontrakt trwa kilka miesięcy a następnie wygasa, tj. pozycja zostaje zamknięta. Możesz wtedy wejść w kolejny kontrakt kupując go ręcznie, czytaj: nie ma automatycznego rolowania kontraktu.
Poniżej masz kontrakty na pszenicę US:
https://pl.investing.com/commodities/us-wheat-contracts
- lewarowane CFD automatycznie rolowane. Pozycja nie zostanie zamknięta z końcem kontraktu ale musisz się pogodzić ze swapem.

Tak naprawdę idzie tu tylko o dobór strategii. Według mnie pozycja na CFD powinna być trzymana TYLKO pomiędzy 9-11 każdego miesiąca i nie dłużej niż 30 dni... Chodzi oczywiście o raporty WASDE, wtedy da się zarabiać. Wiem z autopsji.

Awatar użytkownika
Maksimus
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 04 kwie 2014, 14:14

Re: Pszenica- wpływ na cene

Nieprzeczytany post autor: Maksimus »

Swapa na pszenicy nie ma od niedawna w XTB.

Kontrakty w fxpro, są swapy.
Time is Money.

ODPOWIEDZ