PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
kris290586
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:39

PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: kris290586 »

Witam serdecznie kiedys juz zakladalem temat o gaz ziemny, duzo szukalem informacji i szczerze powiem ze dalej prawie nic niewiem, moglibyscie mi pomoc odpowiadajac na te pewnie banalne dla was pytania.

1. Skad zmiennosc w ciagu dnia tego instrumentu, rozumiem ze np rosnie przez pare dni pozniej spada, ale skad te skoki w ciagu dnia, nieraz po 100 pipsow
2.Czy sa osoby wsrod was ktorzy sie zajmuja tylko tym instrumentem i czy day trading na nim jest mozliwy chodzi mi tez o przewidywalnosc tych ruchow da sie to przewidziec


narazie te 2 pytania, dodam ze bardzo zainteresowal mnie ten instrument, co prawda przegralem na nim troche z powodu niewiedzy, ale nauczylem sie na bledach i odrabiam straty, zaczalem stosowac zawsze stop loss czego wczesniej nie robilem , wyciagam wnioski, wg mnie to dochodowy instrument tylko czemu to taki ze tak powiem temat tabu, prosze o proste odpwiedzi, probowalem tez grac na walutach, jednak mniejsza zmiennosc, i mniejsza kasa
pozdrawiam serdecznie

highqualitytrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2013, 12:49

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: highqualitytrade »

Witam Cię
Zmienność tego waloru ostatnimi tygodniami jest bardzo duża, to z powodu ostrej zimy w USA, również w czwartki są publikowane dane o zasobach. Ten rynek moim zdaniem jest bardzo płynny jak ropa i złoto, daytrading na tym walorze jest dość trudny, ale jeśli jest ciekawy setup to na pewno skorzystam :), ruchu ostatnimi czasy są dużo większe niż 100p :). Osobiście wolę kilku dniową pozycję, tak jak na każdym surowcu daje lepiej zarobić niż na walutach. Ja tylko się zajmuję ropą złotem i gazem.
Pozdr.
WWW - w profilu.

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Na Nat Gazie jest tak, że można zarobić albo stracić Mercedesa w ciągu dnia. Był taki jeden który założył Armajaro hedge fund i najpierw zarobił ale potem smutno skończył.

highqualitytrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2013, 12:49

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: highqualitytrade »

tak jak na wszystkim :))
WWW - w profilu.

kris290586
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:39

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: kris290586 »

dziekuje za odpowiedzi szczególnie highqualitytrade, pozno odpisuje troche, pozdrawiam

filemonczyk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2014, 22:03

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: filemonczyk »

Zeby nie tworzyc nowego tematu zpaytam w tym wątku

Czy ktoś z tutaj obecnych probował grac na czwartkowych danych? Jesli tak to jak na tym wyszedl??

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Z dwóch surowców tj. ropa naftowa (cl) i ngas wolę ten drugi, ponieważ rzadko występuje dywergencja pomiędzy odczytem wielkości zasobów a ruchami na cenie. Zasobów mniej - cena w górę, analogicznie w drugą stronę. Mam nawet jakiś luźno sporządzony system na dane. Generalnie Gaz ziemny wykazuje stałe ruchy w określonych porach. Orientuje się ktoś jaki broker ma najkorzystniejsze spready na Natural Gas?

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Orientuje się ktoś dlaczego natural gas tak spada?

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Pozwolę sobie wrzucić swoje spojrzenie, bo akurat sam przeanalizowałem Natural Gas.

Chociaż na wykresie 3 MN (3 miesięczny) mamy wyraźny trend spadkowy, to cena po usunięciu ostatniej strefy Popytu zrobiła bardzo mało w ruchu kontynuującym spadki i myślę że jest duża szansa że powróci do poprzedniej strefy Podaży w okolice 4.00 i tam zrobi kolejne mocne odbicie w dół.
Tymczasem obserwuję sobie.
NAT.GASMonthly.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: PYTANIA NA TEMAT INSTRUMENTU gaz ziemny (N GAS)

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Najsilniejszy okres wzrostu cen TEGO gazu wypada na okres letni, ja z kolei spodziewałbym się raczej spadków biorąc pod uwagę horyzont najbliższych trzech miesięcy. Z tym, że mam podejście czysto fundamentalne

ODPOWIEDZ