Coffee

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Coffee

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

PipsKong pisze:Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Owszem, może tzn aż do 0 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

mlody87 pisze:
PipsKong pisze:Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Owszem, może tzn aż do 0 ;)
jak to ?:)
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Młody po pierwsze nie inwestycja a spekulacja a sekundo to jak kolega wyżej napisal cena moze spaść w teorii do 0.01$
Ale tak w rzeczy samej to kurs obecni jest na wsparciu W1 więc wydaje siębyć dobrą okazją do pozycji dlugiej biorąc pod uwagę stosunek straty do ewentualnego zysku. To z technicznego aspektu.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
maniutek
Gaduła
Gaduła
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2014, 13:18

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: maniutek »

Panowie, czy myślicie że kawa teraz pójdzie w góre, czy jeszcze jej cena będzie spadała? Proszę o jakąś podpowiedz
biedny to ja jestem od urodzenia...

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

yeahman pisze:Młody po pierwsze nie inwestycja a spekulacja a sekundo to jak kolega wyżej napisal cena moze spaść w teorii do 0.01$
Ale tak w rzeczy samej to kurs obecni jest na wsparciu W1 więc wydaje siębyć dobrą okazją do pozycji dlugiej biorąc pod uwagę stosunek straty do ewentualnego zysku. To z technicznego aspektu.
poszło ładnie ;]

nie rozumiem dlaczego może spaść do 0 ?? Tonie jest realna cena danego surowca w realu ??

-- Dodano: pt 28-02-2014, 16:40 --
maniutek pisze:Panowie, czy myślicie że kawa teraz pójdzie w góre, czy jeszcze jej cena będzie spadała? Proszę o jakąś podpowiedz
przydała by się jakaś korekta,
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
interio
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2017, 11:42

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: interio »

Witam Wszystkich, może mała reaktywacja? ;)
"If you are good at something, never do it for free"

Arek1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 11:07

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: Arek1 »

mysle ze tak

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

1. Plantatorzy kawy oficjalnie oświadczyli, że jeżeli cena kawy nie wzrośnie do poziomów z początku poprzedniego roku (bodajże 1,55$ za funt) to będą ją przetrzymywali w magazynach. Oświadczyli też, że spodziewają się sprzedaży tejże w Nowym Roku Księżycowym (przełom lutego)
2. Konsumpcja kawy na świecie nieustannie wzrasta w tempie 1.5 -2 %. W Chinach konsumpcja rośnie w tempie 20% (dwadzieścia!) rocznie przez ostatnie 5 lat.
3. Warunki klimatyczne są słabe a ostatnie (doskonałe skądinąd) zbiory kawy są już wliczone w cenę.
4. Kawa co kilka lat zalicza nagły wzrost (cykliczne problemy pogodowe), jesteśmy raczej w dołku.

Dla mnie rachunek jest prosty, siedzę od jakiegoś czasu :D

lolekfx
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2012, 16:02

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: lolekfx »

Mały off top ! Macie jakiegoś brokera z dobrym spreadem na płody rolne ? Kawa, cukier, kakao. Forexowi mają coś koło 30 na kawie, czyli 6 poziomów na kontrakcie i odpowiednio 8 na sugar i 14 na cocoa. Ktoś coś korzystniejszego ?

ODPOWIEDZ