Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Od jakiegoś czasu interesuje się spreadami kalendarzowymi na kontraktach terminowych futures. Zanim jednak się w to zaangażuje, chciałbym spróbować popykać na koncie demo. I tu zaczyna się problem, bo szukając w internecie nie znalazłem nikogo kto by coś takiego oferował. Może ktoś zna sposób w jaki można by nabyć troszkę doświadczenia na rynku spreadów kalendarzowych?

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

cześć, masz na mysli calendar spreads? ja trochę inwestuje w oparciu u te strategie ale na rynku opcji- rynek amerykanski(opcje na akcje,opcje na indeksy).
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Tak, chodzi o calendar spreads. Otwarcie pozycji zwykle dokonywane jest w ramach jednego instrumentu, np. long na kontrakcie z dłuższym terminem zapadalności i short na kontrakcie z krótszym terminem zapadalności. Można grać również kupując surowiec na jednej giełdzie i w tym samym czasie sprzedając na innej. Ile osób tyle strategii. Szukam możliwości spróbowania własnych sił w takim tradingu.
W przypadku opcji dochodzi chyba pojęcie premii opcyjnej co w jakiś sposób pewnie zmienia mechanikę tradingu? Mógłbyś napisać czy na opcjach grasz przez jakiegoś brokera, czy może bezpośrednio na giełdzie? :)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

tak, wiem co to calendar spread ;) ja bazuje tylko i wyłącznie w oparciu o relacje implied Vol. versus Historical Volatility, do tego strategie typu debit spreads i credit spreads. Inwestuję przez tego brokera : http://www.optionsxpress.com/
tak, w opcjach w strategiach bierze się pod uwagę wartość premii opcyjnej na którą ma wpływ wiele czynników
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Po tym co napisałeś o strategiach, myślę że masz dużo większe pojęcie o spreadach niż ja. :) Dzięki za link do brokera. Na szybko sprawdziłem że są u niego dostępne futuresy.

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

Dobrze, tam można grać na opcjach. Ale jeśli chcielibyśmy pograć na krótkoterminowej stopie procentowej na Euriborze, Eurodolarze czy Sterlingu przy pomocy spredów kalendarzowych, to chyba nie bardzo ktoś nam przedstawi warunki. Trzeba by chyba uderzyć do jakiegoś zagranicznego brokera z dużą kasą.
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

caroliscool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 08 maja 2013, 09:28

Re: Spready kalendarzowe na futuresach - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: caroliscool »

Siema,
zależy z jakiego miasta jesteś bo 2 firmy w Polsce zajmują się handlem właśnie tylko na calendar spreadach. ProTrader (w której pracowałem) i OSTC (chyba). Potrzebują takich traderów. W ProTraderze używaliśmy CQG. Jak coś to służę pomocą :)

ODPOWIEDZ