Złoto -obliczenia zysku.

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Cadermo

Złoto -obliczenia zysku.

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Witam ,ostatnio zacząłem interesować się handlem złotem . Jak wygląda sprawa kupna złota .Mając np 2880$ ,ile lotów mogę kupić złota za taki kapitał ? ile wtedy jest wart jeden pips?
Dźwignia 1:200
Mamy więc 2880 $ x 200 =576000 $ ,czyli 5,7 lota.
Powiedzmy ,że sprzedaję 1 uncję za 1886 $ .W takim razie mam ich 305 sztuk .Zamykam pozycję na cenie 1876$. Na jednej uncji zarobiłem 10 $ tak ? Czyli reasumując łącznie mój zysk wyniesie 3050 $ ?

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Sprawdź w specyfikacji instrumentów danego brokera ile to jest 1 lot złota. Może to być np. wartość 100 uncji (albo inaczej cena uncji pomnożona przez 100$). Upewnij się też co do dźwigni. Nie musi być taka sama jak dla par walutowych. No i raczej nie da się otworzyć pozycji za cały kapitał na koncie, ponieważ braknie środków na utrzymanie takiej pozycji.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Dzięki bardzo :) Lewar jest taki sam jak przy operacjach walutowych.

Spot Gold and Silver are ideal for both long and short-term speculative investing.

Gold/US Dollar, XAUUSD, Spot: 100 Troy Oz
Silver/US Dollar, XAGUSD, Spot: 5,000 Troy Oz

You can also trade from as low as 0.01 lots to easily control your exposure. Spot Commodities allow you to short sell as easily as taking a long position and can also be traded by Market, Limit, Stop and Trailing Stop orders.
Co oznacza ten Spot i Troy OZ ?

Jeśli chce kupić złoto ,to lewar jest dollarowy czy na euro ? (mam konto w euro ) ,lewar 300 ,100 euro na koncie .
30000 euro ,czy 426 000 $ ?

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Spot oznacza cenę natychmiastową (bieżącą) instrumentu. Oznacza to, że broker pokazuje na wykresie cenę złota, a nie np. cenę kontraktu terminowego na złoto.
Troy OZ to inaczej uncja trojańska, czyli 31,1034768 gramów. Są też inne uncje, ale w jubilerstwie używa się trojańskiej.
Lewar dotyczy wartości otwartej pozycji (a ta jest wyliczana w walucie kwotowanej - w przypadku złota w dolarach). Jeśli otworzysz 1 lot na parze XAU/USD, to wartość otwartej pozycji wyniesie około 183000 dolarów USA. Dźwignia 200 mówi nam, że broker pobierze z Twojego rachunku 1/200 wartości pozycji (inaczej 0,5% od 183000 $) jako depozyt zabezpieczający. Po zamknięciu pozycji kwota ta zostanie zwrócona. Jeśli masz konto w euro, to broker automatycznie przeliczy dolary na euro.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 23:25 przez adapi, łącznie zmieniany 1 raz.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

adapi pisze: Oznacza to, że broker pokazuje na wykresie cenę złota, a nie np. cenę kontraktu terminowego na złoto.
Czym się to różni ?

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Zazwyczaj cena kontraktu terminowego różni się od ceny instrumentu bazowego. Poczytaj o kontraktach futures, to wszystko stanie się jasne.
Poprzedni post uzupełniłem.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Dzięki :)
Dostałem następujące info :
1 lot = 100 troy ounces . Czyli 100 jednostek uncji mogę kupić tak ?
Przykładowo mam już zlewarowane 190 000 $ ,cena obecnie stoi na 1900 $/uncje. Mogę więc kupić jednego lota prawda?

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Tak naprawdę niczego nie kupujesz (nie staniesz się właścicielem złota fizycznego) a tylko otwierasz pozycję na wzrost lub spadek kursu. Dla jednego lota wartość pozycji to około 190000 $, więc z Twojego konta (zakładam, że masz 2000 euro) zostanie pobrana suma około 660 euro a pozostałe 1340 euro będzie próbowało utrzymać otwartą pozycję. Jeśli cena wahnie się o około 200 pipsów w niekorzystnym dla Ciebie kierunku, to broker zamknie Twoją pozycję (prawdopodobnie ze stratą tych 1340 euro) i odda Ci na konto pobrany wcześniej depozyt 660 euro.
Przypatrz się dobrze wahaniom cen złota w czasie dnia i zastanów się, jaką pozycję otworzyć by nie nie zostać wyrzuconym z pozycji.
Uwaga: wszystkie kwoty są bardzo orientacyjne (podane "na oko"). Broker zamyka stratną pozycję zgodnie z własnym regulaminem. U każdego jest to inaczej liczone.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Dzięki jeszcze raz :)

ODPOWIEDZ