DayTrading: Piątek 12.05.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3000
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6867
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

ropka wti
3lki zostawiam nara
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Ponownie USD/PLN tym razem niskie interwały.
M30 - tutaj możliwy retest okolic prostokąta
H1 - tutaj po raz czwarty próbujemy pokonać pierwszą taśmę. Jeżeli zostanie pokonana, to jest szansa na większe osłabienie złotego (który w mojej ocenie jest wybitnie mocny)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: navik »

WTI
Zbliżamy sie do poziomu 70.11 . Nizej mam tez 69.88, który wypadałoby pomacać. Niekoniecznie musi pójść odbicie , ale wykluczyć go nie mozna ( odbicia) . Mi wyglada wykres bardziej spadkowo niż wzrostowo. Jeżeli połamiemy 70 $ i nie bedzie ochoty wracac powyżej 70 to poziom 68.12 tez mozemy przywitać. Patrzac na H1-H4 , taki poziom wcale nie jest abstrakcyjny. Jeżeli połamiemy 70 i nie bedzie jakiejs mocnej świecy wzrostowej, która „ wywróci stolik” i da mocny sygnał wzrostowy , to w kolejnym tygodniu będę brał pod uwagę poziom 66,50. :!:

Z tylu głowy powoli rysuje mi sie tez scenariusz negujący tą świece wzrostowa ( H4) z długim dolnym cieniem z 04.05 i dojście do 60.50 ale to raczej dłuższa perspektywa i za wcześnie żeby taki scenariusz brać pod uwagę.
Tak czy siak na H4 jest krzyż śmierci na średnich , sygnał wygenerował sie początkiem maja ( 8-go w sumie to juz nie taki początek :lol: ) , czyżby to był znak do „ sell in may” ?
Jak zwykle czas pokaże.
Dla mnie zrobiło sie jakby spadkowo, co nie znaczy ze nie bedzie podbić w górę.
Oczywiście to tylko mój punkt widzenia , mogę byc w błędzie. :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Fux
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 03 cze 2020, 15:38

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: Fux »

Po mojemu powinni ze 100 pip odreagować WTI

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6867
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

Fux pisze:
12 maja 2023, 09:06
Po mojemu powinni ze 100 pip odreagować WTI
szkoda rozmyslac
zasuwamy w gore i tyle
70 nie ruszyli to juz nie rusząąąąąąąąąąąą
to juz po skrotach drugi raz up
wyjda powyzej 100 pip to pozamiatane
zastanawialem sie co to za numer ze sp500 nie rosnie a trzymaja na sile poziom
a teraz juz wiem
im chodzilo o to by us 100 wywalic na 4500 :P i od wczoraj tylko jego podciagali :idea: :idea: by szereg wyrownac 4492 jest i esy mam
tu nowe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2023, 09:39 przez baxik, łącznie zmieniany 2 razy.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

landsber3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2009, 00:14

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: landsber3 »

H4 WTI.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6867
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

landsber3 pisze:
12 maja 2023, 09:35
H4 WTI.jpg
dalej formacja głowna to kanał z zasiegiem na 50 :P ale powolutku bo to nie ta chwila
zartowalem z h4 zasieg 67 :P ale 5x,00 to cel głowny
do wieczora moze jakims fuksem te 70 jeszcze rusza ale ja nie zakladam :568:
najwyzej dowale lki u 2go broka jeszcze :P
musza teraz wyjsc nad 71,25 to bedzie luks cel z mki 70,9 to fbo
poniedzialek to rozliczanie kontraktow miesieczych :568: :568: :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2023, 10:04 przez baxik, łącznie zmieniany 1 raz.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: navik »

Po mojemu tak bardziej DT ( pomijając ten wywód wyżej który moze byc za chwile scenariuszem głównym!) to:
Jeżeli mają iść w górę to wg mnie najpierw powinni zrobić test poziomu 70 . Czyli ja próbowałbym pierwsze eLki brac na poziomie 70.11 i 69.88 bardzo ostrożnie te eLki stawiać bo odbicie jakieś powinno byc z tych poziomow , pytanie jak mocne i do ilu wystarczy im pary ?
Jeżeli te poziomy nie wygenerują mocnego odbicia to zapomniec o L i trzeba szykować sie na 68.12 !
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6867
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 12.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

navik pisze:
12 maja 2023, 10:00
Po mojemu tak bardziej DT ( pomijając ten wywód wyżej który moze byc za chwile scenariuszem głównym!) to:
Jeżeli mają iść w górę to wg mnie najpierw powinni zrobić test poziomu 70 . Czyli ja próbowałbym pierwsze eLki brac na poziomie 70.11 i 69.88 bardzo ostrożnie te eLki stawiać bo odbicie jakieś powinno byc z tych poziomow , pytanie jak mocne i do ilu wystarczy im pary ?
Jeżeli te poziomy nie wygenerują mocnego odbicia to zapomniec o L i szykować sie na 68.12 !
nie widze potrzeby by dotykali 70 :P bo to otwieraz sygnal na spadki
no chyba tylko po to by twoje lki weszły :P
a po co maja spadac 63 juz zrobili :!:
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Zablokowany