DayTrading: Środa 18.05.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3000
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział Prognozy, komentarze, analizy
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje Regulamin Forum

Reklama: Czy cena bitcoina dziś wzrośnie?

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6863
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

krotko
po głebokim przemysleniu / przespalem nocne otwarcie/ ha ha
doszedlem do prostego wniosku
wszelkie stawianie esek na indeksach mija sie z celem
bo po prostu nie masz pewnosci ze rynek do twoich esek wroci jesli pojdzie wyzej
to wszystko to dalej poziomy zbyt wysokiego ryzyka by pakowac piramidki ssssss
mozna jak pisze dopra stawiac ske na np nygusie bo moze spadnie na 15100??/ ale duzo madrzej jest poczekac na ten spadek i postawic lke czy duzo eleczek
short moze jest dobry ale na 1dzien jak to na razie robi NAVIK
dopoki taki nasdaq nie wejdzie w poziomy choc 16k to ski dluzej nie maja logiki
bo nie wazne co pisza czy mowia wielcy
rynek fx ma rosnac a nie spadac
i grac nalezy z głowa a nie z palcem w dpie czy na cynglu
PODAM przyklad i moze nygus
mam elke na 11700 i spie bardzo bezpiecznie bo rynek moze na te 15100 spasc i co z tego
ja dalej nic nie trace a postawie ski na 155xx to jak mam pewnosc ze kolejna nocka nie bedzie kursu 156xx czy 158xx
czy sporo wyzej 16k czyli co nocka czuwanie bo nawet elka po 15500 to mniejsze ryzyko niz eska EOT
dalej w eski sie jednak nie bawie i nie polecam no chyba ze na np ropie
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6863
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

ropa lki
https://zapodaj.net/6ed89b05bbb52.png.html
i slynne bp
i tak bez juz zbednych pokazywanek nie mam esek na indeksach dzis juz
tzn teraz juz nie mam pap
https://zapodaj.net/032f3d8eccdec.png.html
bp
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6863
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

pozycje zamkniete dzis
https://zapodaj.net/80b5ebe2d5093.png.html
i to by bylo tyle nara
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Baxik widzę że Twoje granie się sprawdza a moje nie. Słuchając wczoraj Powella myślę że banksterka doskonale wie co się świeci, cały czas mydli oczy tą samą retoryką, pytanie jak długo utrzymają rynki w ryzach. Ja cały czas myślę że raczej jednak nas czekają spadki niż wzrosty, ale to Twoje L-ki zarabiają moje shorty na czerwono.

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6863
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

dopra pisze:
18 maja 2022, 06:13
Baxik widzę że Twoje granie się sprawdza a moje nie. Słuchając wczoraj Powella myślę że banksterka doskonale wie co się świeci, cały czas mydli oczy tą samą retoryką, pytanie jak długo utrzymają rynki w ryzach. Ja cały czas myślę że raczej jednak nas czekają spadki niż wzrosty, ale to Twoje L-ki zarabiają moje shorty na czerwono.
spadki-- jesli to rynek robi to szybko i bolesnie ale zawsze nawet wbrew logice wymysla by rosło :shock:
zwlaszcza gdy do szczytow na indeksach sporo jeszcze brak , oj sporo jeszcze
Uwazam ze dno juz bylo i teraz to tylko beda kombinowac by do niego nie wrocic :?:
dlatego shorty to krotka pilka i na dt i dlugo jeszcze bede sie upieral przy tej ocenie rynku
bedzie spadac ale rosnac rynek musi bo tłum musi miec zachete by akcje kupowac
mykam bo nic sie nie dzieje :564: TEZ KIEDYS LUBILEM TYLKO SHORTY GRAC :( ale forex uczy jak błędow ciągle nie robic i to czasem bolesna nauka
Teraz lubie spadki , bo moge wtedy na spoko lki pakować :P i to jak ostatnio bezboleśnieeeeeeeeeee
bo nawet jak za wczesnie zaczynam to i tak rynek szybko wraca i idzie w gore
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6863
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

dopra a najlepiej zapytaj navika co on mysli o shortach
bo to jego zalozenia szybko pojąłem i dobrze realizuje
on ma odwieczny problem
jak rynek spada to zawsze chce by spadl do jego punktu wejscia i zawsze sporo glebiej by chcial
ja tego problemu nie mam bo mam wieksze depo i wczesniej lkuje
choc uwazam ze moglby robic to samo tylko zmniejszyc pozycje powiedzmy 5 razy przynajmniej a najlepiej z 10 razy
to tez denko by zawsze chwycil :564: bo na takim nygusie rozrzut wejscia na 100 pipow to wg mnie normalka bo zarabia sie 300 lub wiecej niz 500 na powrocie w gore na szybko a 200 to cofaja czesto juz tego samego dnia
ramy na nygusie
jest zaproszenie na 300 ale wg mnie pojda znowu na przekor czyli w gorę
https://zapodaj.net/a630d728bf2de.png.html
piekna lka :P
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

No ok, ale sam widzisz w ostatnich miesiącach że jak jadą w dół to głęboko, skąd wiedzieć jaka to głębokość?

Chociaż jak patrzę na notowania akcji to spadają ale szybko odbijają i potem jest ciągnięcie w górę. Hmmm muszę spróbować, bo mi te S-ki coś nie wychodzą ostatnio

Niby odrabiam straty, ale potem znowu w punkcie wyjścia. Depo się nie powiększa tylko ciągle na podobnym poziomie. Bez sensu ta moja gra

Może inaczej, jak widzisz że to już denko? Na jakich interwałach widzisz zbliżające się odbicie?

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

Indeks Dolara czerwony kanał albo idziemy niżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Środa 18.05.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB . Podawanie mnie jako przykład to słaby pomysł :lol:
................
Ale generalnie racji jest w tym co piszesz całkiem sporo .
Ja szukam dokładnego „ punktu” odbicia - taki aptekarz ze mnie i to mnie gubi.
Chciałbym znaleźć i trafić w punkt do którego juz nie wróciliby przez kolejne miesiące, a moze nawet nigdy. Bo patrząc historycznie to przecież indeksy są ciagle w trendzie wzrostowym. I stworzone są po to żeby piąć sie w górę. Dlatego myśle ze te założenia które miałem w zeszłym tygodniu o spadkach i które wyrzuciłem do kosza.....kto wie czy nie trzeba bedzie wrócić do nich za jakiś czas. Bo poziom 3500 na SP wydaje mi sie ze byłby bardzo dobry żeby zapakować sie w L na dłużej i nie zaglądać na platforme przez dłuższy czas ( aż broker sam nie zamknie pozycji i oby to nie było MC ) :lol:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany