DayTrading: Środa 05.01.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3000
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Nieśmiało wysunę tezę ze mozemy byc właśnie po korekcie na nasdaqu i mogą chcieć zrobić powrót do 16400 z docelowym poziomem 16706 . A nawet nowym ATH.
Wszystko w rękach SP . Bo jak sie bedzie tak motać dalej w tej konsoli i nie wybije 4800 co gorsze, wróci kolejny raz na poziom 4756 to w końcu połamią to wsparcie i pójdą w dol na 4730 a moze nawet na 4690 i tam dopiero możliwe L ....
No to wtedy Nasdaq do piachu ze hohoho

Psia mać ....niech sie coś dzieje wreszcie :roll:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

a moim zdaniem czas żeby odpocząć od tych szalonych wzrostów, korekta 10% byłaby mile widziana

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Byc moze . Sapina nie wyglada jakoś specjalnie wzrostowo , patrząc na D1 czy H4 nawet .
Tylko niech sie w końcu określą :roll:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
Tony S.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 455
Rejestracja: 07 lut 2014, 21:50

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Tony S. »

Ski na Nasdaqu niestety zamknięte z przyzwoitym zyskiem. Niestety, ponieważ nie doceniłem potencjału DAXa i muszę uwalniać i przenosić tam kapitał. Tym bardziej, że potencjał do spadków jest teraz zdaje się większy na niemcu bo nasdaq już swoje wczoraj oddał. Zobaczymy
...Liczy się tylko TU i TERAZ... nie mów mi jutro, że była okazja !!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

EU 1316-20 MOO ?

US500 moim zdaniem powtórne wybicie 4800
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2022, 11:53 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 2 razy.

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Tony S. pisze:
05 sty 2022, 11:06
Ski na Nasdaqu niestety zamknięte z przyzwoitym zyskiem. Niestety, ponieważ nie doceniłem potencjału DAXa i muszę uwalniać i przenosić tam kapitał. Tym bardziej, że potencjał do spadków jest teraz zdaje się większy na niemcu bo nasdaq już swoje wczoraj oddał. Zobaczymy
Twoim zdaniem do ilu podpompują DAXa?

arniarni
Gaduła
Gaduła
Posty: 208
Rejestracja: 07 maja 2010, 12:17

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: arniarni »

Dax koniecznie chce nowe ath zrobic podwojny top i lecimy?
Dobrym sygnalem by bylo na spadki jakby im sie jednak tego ath nie udalo zrobic

Awatar użytkownika
Tony S.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 455
Rejestracja: 07 lut 2014, 21:50

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Tony S. »

dopra pisze:
05 sty 2022, 11:26
Tony S. pisze:
05 sty 2022, 11:06
Ski na Nasdaqu niestety zamknięte z przyzwoitym zyskiem. Niestety, ponieważ nie doceniłem potencjału DAXa i muszę uwalniać i przenosić tam kapitał. Tym bardziej, że potencjał do spadków jest teraz zdaje się większy na niemcu bo nasdaq już swoje wczoraj oddał. Zobaczymy
Twoim zdaniem do ilu podpompują DAXa?
Wg mnie - wyrównają szczyty ( u mnie to 16294), potańczą trochę góra / dół.
Jak skumulują się grube Ski to zapewne pojadą w górę 16400 / 500 ?? Sky is no limit :)
Na drugim komputerze, do którego nie mam teraz dostępu wyrysowałem sobie grubo ponad rok temu kanał , w którym porusza się DAX.
Sam jestem teraz ciekawy, w którym miejscu na tamtym wykresie jesteśmy obecnie. Później tam zerknę
...Liczy się tylko TU i TERAZ... nie mów mi jutro, że była okazja !!

Awatar użytkownika
Tony S.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 455
Rejestracja: 07 lut 2014, 21:50

Re: DayTrading: Środa 05.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Tony S. »

Smutno / śmieszne jest to, że sam pisałem w grudniu, że DAX chcę rozegrać etap 1 - zamknięcie luki 15900, etap 2 - przebicie pułapu 16000, etap 3 (życzeniowo) - 16300.
Nie było konsekwencji i rozegranie zakończyło się na etapie 1 i częściowo 2. Większość eLek skasowałem po 15955 (brane ok 15200 ).
Zysk bardzo przyzwoity (grudzień u mnie top miesiącem w roku) , jednak niekonsekwencja trochę drażni.
Po przebiciu 16k zacząłem ustawiać Ski :(
Część zamknięta a reszta krwawi. Teraz nie ruszam nic aż do potwierdzenia, że winda zawraca.
...Liczy się tylko TU i TERAZ... nie mów mi jutro, że była okazja !!

Zablokowany