DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3016
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

TESLA to będzie spektakularna bańka.
Cała Ameryka nie będzie jeździć Teslami, tym bardziej cały świat. Rynek motoryzacyjny to nie monopol, wielkie koncerny już przygotowują się do elektryków. Kwestia czasu i samochody elektryczne to będzie codzienność.
Jesli chodzi o plotkę o Hertz to właśnie o tym myślałem, że ludzie poglupieli i należy sprzedawać fakty.
Nie dość że bankrut to "podobno" ma zamówić auta za około 5 mld dolarów (załóżmy marże na czysto 20% to zysk 1 mld dolarów). A kurs w górę na historyczne szczyty a kapitalizacja o ponad 100 mld dolarów.
Chyba ja czegoś nie rozumiem i muszę przestać myśleć oraz zacząć działać jak tłum.
Od dawna gram i zdrowy rozsądek, zatem głowa to podstawa aby zarabiać. Ja zamierzam shortowac do 1200, jeśli wyjdą wyżej to wtedy pomyślę co dalej.
Powodzenia wszystkim.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

WCZORAJ ktoś mnie prosil byl podal zalozenie na dolara do konca roku?
napisze tak to optymistyczna wersja ,bo wszystko zalezy co powie fed w listopadzie?
/CHYBA 12TEGO/
i jesli nie wystraszy sie spadkow na INDEKSACH???????
a zrobi to co powinien czyli zapowie ograniczenie Qe to
moze byc tak z dolcem
to dluga na d1
https://zapodaj.net/d4b8a8ccf5d08.jpg.html
to sredni czas na h4
https://zapodaj.net/777ed2b3ecab2.jpg.html
mam dolary realnie i trzymam ale podam wersje normalna jak powinno byc z edkiem
a jak bedzie a to jak przewidziec gre w 3 karty????
edek teraz
poki rynek pod 1,1908 to mamy spadki /WYJSCIE NAD TO MAMY POZYCJE NEUTRALNA ZE WSKAZANIEM NA WZROSTY/
i cel jesli bedzie spadac
to 61,8fbo
Z FALEK 1,0635 do 1,2348 jest 1,1289???????????????????????????
czy to mozliwe a to moge napisac ZOBACZYMY
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

XAB pisze:
26 paź 2021, 09:09
Z FALEK 1,0635 do 1,2348 jest 1,1289???????????????????????????
czy to mozliwe a to moge napisac ZOBACZYMY
1.15 muszą zaliczyć zanim pójdą w górę. 1.14 również do zrobienia. 1.13 to mój najbardziej pesymistyczny wariant, mało prawdopodobny w tym ruchu.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

P4W3L pisze:
26 paź 2021, 08:54
TESLA to będzie spektakularna bańka.
Cała Ameryka nie będzie jeździć Teslami, tym bardziej cały świat. Rynek motoryzacyjny to nie monopol, wielkie koncerny już przygotowują się do elektryków. Kwestia czasu i samochody elektryczne to będzie codzienność.
Możesz to rozwinąć ?
technicznie jest ok

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

Tomasz196407 pisze:
26 paź 2021, 10:02
P4W3L pisze:
26 paź 2021, 08:54
TESLA to będzie spektakularna bańka.
Cała Ameryka nie będzie jeździć Teslami, tym bardziej cały świat. Rynek motoryzacyjny to nie monopol, wielkie koncerny już przygotowują się do elektryków. Kwestia czasu i samochody elektryczne to będzie codzienność.
Możesz to rozwinąć ?
technicznie jest ok
Bańki ocenia się po fakcie. Jednak wskaźniki fundamentalne są mega przewartościowane
Po wczorajszym wzroście myślę że Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie (oczywiście na papierze).
Cytat z jednego artykułu "Tesla w ten sposób dołączyła do elitarnego grona firm o wartości rynkowej przekraczające 1 bilion dolarów. Należą do niego jeszcze: Facebook, Amazon, Alphabet (Google), Microsoft i Apple." To jest fenomen, znaleźć się w takim gronie, produkując tak mało aut w porównaniu z konkurencją, dodatkowo jakość pozostawia wiele do życzenia, pracownicy narzekają na warunki itp itd.
To nie realna wycena spółki typu grow. Zarabia na prawach emisji, kredytach, krypto walutach. Zyski ze sprzedaży core są śmieszne w porównaniu z sektorem. Spółka wyceniana dużo wyżej niż giganci motoryzacyjni Volkswagen, Toyota.
Tutaj nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla tak absurdalnych wzrostów. Jedynie pęd owiec na rzeź.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

P4W3L pisze:
26 paź 2021, 11:36
Tomasz196407 pisze:
26 paź 2021, 10:02
P4W3L pisze:
26 paź 2021, 08:54
TESLA to będzie spektakularna bańka.
Cała Ameryka nie będzie jeździć Teslami, tym bardziej cały świat. Rynek motoryzacyjny to nie monopol, wielkie koncerny już przygotowują się do elektryków. Kwestia czasu i samochody elektryczne to będzie codzienność.
Możesz to rozwinąć ?
technicznie jest ok
Bańki ocenia się po fakcie. Jednak wskaźniki fundamentalne są mega przewartościowane
Po wczorajszym wzroście myślę że Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie (oczywiście na papierze).
Cytat z jednego artykułu "Tesla w ten sposób dołączyła do elitarnego grona firm o wartości rynkowej przekraczające 1 bilion dolarów. Należą do niego jeszcze: Facebook, Amazon, Alphabet (Google), Microsoft i Apple." To jest fenomen, znaleźć się w takim gronie, produkując tak mało aut w porównaniu z konkurencją, dodatkowo jakość pozostawia wiele do życzenia, pracownicy narzekają na warunki itp itd.
To nie realna wycena spółki typu grow. Zarabia na prawach emisji, kredytach, krypto walutach. Zyski ze sprzedaży core są śmieszne w porównaniu z sektorem. Spółka wyceniana dużo wyżej niż giganci motoryzacyjni Volkswagen, Toyota.
Tutaj nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla tak absurdalnych wzrostów. Jedynie pęd owiec na rzeź.
Nie mam napewno zamiaru rozmawiać o przewartościowanych wskaźnikach fundamentalnych.
Wiele razy pytałem tu i jeszcze w innych miejscach jak na AF wchodzi sie w rynek?
czyli ja mam na AT np rgr a tam na AF jest no np ta twoja banka albo wskaźnik przewartościowany
i wchodze w s, Tak?
ZAwsze tu od postoforumowiczów dowiadywałem sie po fakcie zaistniałym czyli przysłowiowe jestem w S i juz mi rynek nie zaszkodzi bo ja juz mam zarobek. Powiedz kiedy wchodzisz na AF jeden z drugim
Tylko tyle chce
a o bańkach dajmy sobie spokój :D

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ropa wti
zostaje 0,05 ktr na s
https://zapodaj.net/ccb63ef31be35.jpg.html
edek
dalej ska jest wiodąca
https://zapodaj.net/cececad0901b2.jpg.html
Ostatnio zmieniony 26 paź 2021, 12:14 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

Tomasz196407 pisze:
26 paź 2021, 11:52
...
Dla mnie najważniejszy aspekt to intuicja. Stosuję AT, rzadko fundamentalną. Dodam tylko że końca bańki ani analiza techniczna ani fundamentalna nie wskaże. To się ładnie rysuje i opisuje po fakcie, tak jak wspomniałeś.
Ja uważam że każdy powinien kierować się swoją metodą, nie ważne czy AT, AF czy szklana kula. Ja nigdy nie trafiam w górkę/dołek, ale kapitał i cierpliwość pozwalają na wyjście z pozycji z zyskiem (w większości przypadków). Dlatego też nie będę udowadniał swojej racji czy wyższości jednej metodologii nad innymi.
Moim zdaniem TESLA formuje długoterminowy szczyt 1040-1080 i wrócimy na 800-820.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 26.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

P4W3L pisze:
26 paź 2021, 09:51
XAB pisze:
26 paź 2021, 09:09
Z FALEK 1,0635 do 1,2348 jest 1,1289???????????????????????????
czy to mozliwe a to moge napisac ZOBACZYMY
1.15 muszą zaliczyć zanim pójdą w górę. 1.14 również do zrobienia. 1.13 to mój najbardziej pesymistyczny wariant, mało prawdopodobny w tym ruchu.
zas co do edka dalej jako byk dolarowy jestem za zrobieniem 1,10XX choc gdyz uwazam ze wiekszy w sumie smrod ciagnie za sobą eurolandia niz usa
edekD1
OPTYMISTYCZNIE
https://zapodaj.net/0de3ff446b79b.jpg.html
HAMERYKA podwyzszy oprocentowanie to z dlugu na upartego moze sie wygrzebac
zas jedyne co pozostanie eurolandii to umarzac dlugi takiej grecji np czy powiedzmy hiszpannii
RGR NA EDKU
JESZCZE troszke i bedzie bardzo wyrazny :568:
i tak miarka grubasa spadek od ostatniego szczytu 10procent to dla niego bajka i to jego bajka :idea:

zas co do dt na edku to na 1,1624 zgasilem lke i mam tylko ski juz :568:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany