DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3000
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

dax germany 30 wykres m10
jak mowia wielcy nawet z tego portalu - co rosnac mialo urosnac musi
straty- srednia 12600 i 8-pozycji ss wiec musze skalpowac zas rozpike podam jak sie wykruszy i cos tam moze skroce moze zostawie
XAB. mnie tak samo złapali na 12600, ale jeszcze trzymam i spróbuje z tego wyjść. Może jutro rzuca koło ratunkowe z rana.. :lol:

Ps. Generalnie wyszło na to co pisali Tomasz i Kermit, mieli racje. Ja widziałem spadki.. Żadne układy świecowe mi się tu nie sprawdziły. Nawet te na dużych interwałach. Chyba nie ma się co nimi tak sugerowac na przyszłość.. Może trzeba rzeczywiście te falki trochę opanowac??? 5 w górę, 3 w dół, potem znowu 5 w górę.. To nie jest chyba takie trudne :wink: , a jednak działa. No bo co innego wskazywało na dalsze wzrosty??? Formacje świecowe na pewno nie.. :idea:
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
04 lip 2019, 00:23

Ps. Generalnie wyszło na to co pisali Tomasz i Kermit, mieli racje. Ja widziałem spadki.. Żadne układy świecowe mi się tu nie sprawdziły. Nawet te na dużych interwałach. Chyba nie ma się co nimi tak sugerowac na przyszłość.. Może trzeba rzeczywiście te falki trochę opanowac??? 5 w górę, 3 w dół, potem znowu 5 w górę.. To nie jest chyba takie trudne :wink: , a jednak działa. No bo co innego wskazywało na dalsze wzrosty??? Formacje świecowe na pewno nie.. :idea:

A patrzyles na swieczke miesieczna na dax? Nie sprawdziła się? Wczesniej był orgr, po jego wybiciu i retescie żadna z 6 świec dziennych nie była spadkowa. Bardziej technicznie sie już chyba nie dało. Szukaj trendu, a nie go zawracaj to sie odnajdziesz. Poza tym widzisz, ze Ci nie idzie to szukaj, szukaj i szukaj az znajdziesz sposob. W Twoich wykresach i sposobie tradingu IMO nie widac nic czego nie bylo 2 lata temu. Jakbys zarabiał to bym to zrozumial ale jesli ciagle wtapiasz to testuj na jednym koncie demo jedna metode, na innym druga, na kolejnym jeszcze cos innego i w koncu znajdziesz punkt zaczepienia najbardziej odpowiadajacy Tobie. I nie podniecaj sie 100 lotami tylko skutecznoscia. Nawet 1 lotem ale do przodu. Zacznij od formacji kontynuacji trendu i wejsc tylko pod kontynuacje...nie szukaj zawracania. Jak nie ma okazji na jednym instrumencie to szukaj na innym. Skupianie sie na jednym to IMO najwiekszy blad bo na sile szukasz setupu żeby tylko coś zagrac, a jak przegladasz wiecej instrumentow to setupy same wpadaja.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

To prawda, że do wykresu często podchodze bardziej życzeniowo niz technicznie i musze na to znaleźć bezwzględną metode. To musi być metoda niezależna od wszelkich poziomów, świec itd. Z tym szukaniem setupu na siłe to też 100% racja. Zdarza mi się dość często i nigdy nie kończy sie to dobrze. Mam jeszcze jedno konto , gdzie gram long termy na D1 i tam zyskuje. Ale taka gra, gdzie jest trzymanie przez tydzień np. na -20% konta byłaby ciężka w realu. Ale masz racje, że moja metodologia nie jest jeszcze za dobra i trzeba szukać dalej..
Skalpowanie często dobrze mi idzie, potrafie zrobić po 10 udanych transakcji pod rząd. Nawet myślałem, ze to jedyna metoda dla mnie, zeby zarabiać. Jednak wymaga ciągłego przebywania przed kompem i jest męcząca. Natomist zostawianie większych pozycji na sporych TP i SL kończy sie w 90% przypadkaów ..SL.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

DAX
https://iv.pl/images/62038159121298934285.png
https://iv.pl/images/40406365846213309760.png
Szkoda sie rozpisywac bo wszystko widac
a do swiezego
majac pozycje rozdrobnione w sumie prawie zawsze mozna sobie poradzic
nawet tak jak ja
popierniczylem zalozenie ale przy tych ruchach daxa nawet zarabiam choc wale pod prad
i to? niestety dpo godz przy kompie wtedy
ale przyjdzie moment ze jak bede z gory bedzie pelny luz no chyba ze na daxie zaczna wzrosty wzrosty
bo fakt moje zalozenie zaczyna ciut trzeszczec ale poki niet strat to jeszcze potrzymam
zrobia pierwsza korekte mocniejsza bedzie widac w co grali
wiele osob i ja uwaza ze dax daje zarobic szybko ale do grania jest ciezki NIESTETY
SWIEZAK a ty niestety dla ciebie zachwycasz sie tym ze np postawilsz 5l czy 10 i zarobisz te 10che
a jak pisze kermit moglbys kilka razy wiecej zarobic grajac gora 1 lotem bo wtedy slka cie nie wystraszy bo przesuniesz i tyle
i dolozysz i poskracasz az pojda za swieca twoja
propozycja moja majaca sens przestaw sobie w historii nie kase a pipsy to zaczniesz wreszcie patrzec normalnie na zyski :idea:
EUR/DOL
jakos tak kombinuje z edkiem choc go nie gram bo czekam az sie rozjasni a mam ske na dolcach ale to straznik ceny tylko
dolce sprzedalem na realnym rynku czyli inaczej w kantorze pow 3,85 i poniewaz to moj konik to mam problem bo tylko 15 procent odkupilem na zysk
a problem wiadomo kupowac i liczyc zysk czy czekac na tanszy :?: :?: :(
https://iv.pl/images/58896102182450930277.png
https://iv.pl/images/70983089556110236823.png
ropa wti
tu mam problem bo zrobilem pieknie 60 na 56
z 56 na 57 i znowu na 56 lki i powiedzmy cel 58 ale co dalej ? bo jak wyzej 60 to powinienem trzymac a nizej 55 puszczac :?: :?: :?: ale czy wchodzic z gory na podbiciu NIE WIEM
narazie luzik 2 srednie lki i zarabiaja dobrze juz

https://iv.pl/images/86351009866496399552.png
i o daxie
podam jeszcze wykres na m15 bo to na dzis
w sumie napackane kresek ale widac o co idzie gra
https://iv.pl/images/05705998809484880890.png
zejscie nizej nieb to juz neutralnie a czerwonej linii to mozna na wakacje tak mysle :D
a inaczej to znowu po poludniu moze 700-720 nawet :mrgreen:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

W rocznicę największego polskiego zwycięstwa, życzę wszystkim żebyśmy zawsze żyli w wolnej Polsce. Szczęścia w życiu i wielu pipsów.
wti - https://invst.ly/b6722 - na razie nie ma rozstrzygnięcia, aczkolwiek nie dotarł wykres do 0,382 - mogą pojawić się dalsze spadki, ale to tylko moja wróżba. Wczoraj niestety wywaliła mnie ropa na BE. :(
gbpusd - https://invst.ly/b675i - taki kanał widzę, https://invst.ly/b675u - takie wsparcie bym widział, na okrągło 1,25, ale jest jeszcze małe wsparcie z końca maja. Ale. Jeśli dzisiejsza świeczka nie przykryje wczorajszej to może wykres dalej spadać.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

2566-2557 strefa wsparcia imo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tomasz piszesz o kablu, czy o jakimś indeksie? Wydaje mi się, że o kablu, ale nie oglądam indeksów :? Niby tend spadkowy nie jest oczywisty, ale wzrostowego też nie ma. No i są wakacje. :564:
Wyjaśniło się w międzyczasie :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 08:24
Tomasz piszesz o kablu, czy o jakimś indeksie? Wydaje mi się, że o kablu, ale nie oglądam indeksów :? Niby tend spadkowy nie jest oczywisty, ale wzrostowego też nie ma. No i są wakacje. :564:
Wyjaśniło się w międzyczasie :D
Na wykresie GU

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DayTrading: Czwartek 04.07.2019

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Świeżak44 pisze:
04 lip 2019, 03:56
To prawda, że do wykresu często podchodze bardziej życzeniowo niz technicznie i musze na to znaleźć bezwzględną metode. To musi być metoda niezależna od wszelkich poziomów, świec itd. Z tym szukaniem setupu na siłe to też 100% racja. Zdarza mi się dość często i nigdy nie kończy sie to dobrze. Mam jeszcze jedno konto , gdzie gram long termy na D1 i tam zyskuje. Ale taka gra, gdzie jest trzymanie przez tydzień np. na -20% konta byłaby ciężka w realu. Ale masz racje, że moja metodologia nie jest jeszcze za dobra i trzeba szukać dalej..
Skalpowanie często dobrze mi idzie, potrafie zrobić po 10 udanych transakcji pod rząd. Nawet myślałem, ze to jedyna metoda dla mnie, zeby zarabiać. Jednak wymaga ciągłego przebywania przed kompem i jest męcząca. Natomist zostawianie większych pozycji na sporych TP i SL kończy sie w 90% przypadkaów ..SL.
Świeżak44, przeczytaj to kilka razy, może znajdziesz jakieś odpowiedzi.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany