DayTrading: Piątek 14.06.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3001
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

ropa po zamknieciu dnia - dywergencja na wzrosty na h4, dywergencja na wzrosty na dziennym, sygnał kupna na dziennym pojawił sie po zamknieciu świecy wiec co najwyżej jakaś mała korekta jeszcze i oczekuję ruchu w górę. Spodziewam sie w przyszłym tygodniu testu 56$. Dobrej nocy
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

A to jest cala odpowiedz nna te wiedze tajemna o trendach spadkowych wzrostowych i wejsciach w pozycje
pomylkach na krotkich czasowkach
bo mozna tu rozwazac o ble ble ble
ale wtedy gdy sie chce dobrze zarobic to trzeba wejscia w pozycje dopilnowac i doglaskac po ty by pozniej zbierac zniwaaaaaaaaa
w tym wypadku akurat nalozyl sie i dax fut i ropka dlatego to troszke bylo trudne
ale nie znaczy ze nieosiagalne git i git reszta to juz tylko dt i umiejetnosc realizacji zysku
ropa wti
https://iv.pl/images/43482745117175498935.png
ropa wti wykres m10
https://iv.pl/images/79859916772975609474.png
dax germany
https://iv.pl/images/30858757997829767610.png
wykr m10
https://iv.pl/images/51101488180379498957.png
zas dla osob traktujacych forex z doskoku pozostaje slynny tekst
HALLO KUBA a jak to sie robi >?
udanego trejdu a ja powolutku zbieram pipsy
i jeszcze wykres daxa na m30 by bylo najjasniej
GERMANY 30
https://iv.pl/images/25104156053880726483.png
Ostatnio zmieniony 14 cze 2019, 06:27 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
14 cze 2019, 05:40
A to jest cala odpowiedz nna te wiedze tajemna o trendach spadkowych wzrostowych i wejsciach w pozycje
pomylkach na krotkich czasowkach
bo mozna tu rozwazac o ble ble ble
ale wtedy gdy sie chce dobrze zarobic to trzeba wejscia w pozycje dopilnowac i doglaskac po ty by pozniej zbierac zniwaaaaaaaaa
w tym wypadku akurat nalozyl sie i dax fut i ropka dlatego to troszke bylo trudne
ale nie znaczy ze nieosiagalne git i git reszta to juz tylko dt i umiejetnosc realizacji zysku
ropa wti
https://iv.pl/images/43482745117175498935.png
ropa wti wykres m10
https://iv.pl/images/79859916772975609474.png
dax germany
https://iv.pl/images/30858757997829767610.png
wykr m10
https://iv.pl/images/51101488180379498957.png
zas dla osob traktujacych forex z doskoku pozostaje slynny tekst
HALLO KUBA a jak to sie robi >?
udanego trejdu a ja powolutku zbieram pipsy
Xab
dla buy dwa razy wiekszy sl niż dla pozycji sell
oczywiscie na dana chwile
tak mysle
ale wejsc nigdy bym nie wszedł
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tomasz, nasze wieczorne posty także uważam za zakończone. Odniosę się do tych popołudniowych i tego co zaobserwowałem tutaj od początku roku, bo wtedy postanowiłem, że będę was czytał. Moje spostrzeżenia będą subiektywne, bo nie będą poparte postami - po prostu nie chce mi się ich szukać, a będą bazowały na pamięci. Widzę tutaj podział na miszczów, czyli amatorów do których i siebie zaliczam i mistrzów do których zaliczam m.in. ciebie. Pierwszy problem który dostrzegam to taki, że mistrzowie nigdy nie popełniają tutaj błędów. ? Przecież to niemożliwe. Ze swojego doświadczenia wiem, że mam passę z wyjątkową celnością, po której zdarza się coś co miałem na początku czerwca. Otóż w wyregulowaniu pomagają mi wasze posty - wcześniej trwało to o wiele dłużej. Pokazałem wczoraj na wti, że wejścia były "w punkt" i były w kluczowych momentach - statystycznie były to miejsca gdzie wykres się "zastanawiał" wg mnie. Oczywiście, to, że poszedł "w moją stronę" to przypadek. Natomiast przyznaję: W tej chwili na edku czy kablu nie mam zielonego pojęcia jak zachowa się wykres.
Problem pierwszy mistrzów: Moje FE, PA, fibo, kreski itd. jest zawsze dobre, twoje, to inne, jest złe. Niby czemu tak ma być? Kolejny to brak możliwości przyznania się do błędów i potwierdzenia racji adwersarza. Bo coś się stanie?
Będę cię cytował z wczoraj:
"wczoraj napisałem Ci o korektach płaskich
tam było rozliczrnie FE" - dla miszczów jakbyś naniósł na wykresie fale, podfale i podfale podfal z literkami i cyferkami i skończył widzę S czy L to było by wyjątkowo jasne. Zobacz na dole. Czyta to wiele osób, z 0 liczbą postów, czy gości.
"dziwie sie Kermitowi" - tutaj muszę się z tobą zgodzić. Też mu się dziwie. Od początku roku, jak tutaj jestem, to szczerze zobaczyłem u ciebie flustracje i zdenerwowanie. Dałeś miesiąc luzu i wróciłeś inny. Ale Kermit. Zapodaje w postach wykresy i przedstawiają one jakiś wkład pracy. I nie ma z tym nic wspólnego czy są celne czy nie. Nie o to chodzi. Pokazuje wizje na wielu instrumentach. Dostrzegłem to i opowiem ci o swoim zachowaniu. Nic za to Kermit nie chce. Więc chociaż postanowiłem podziękować mu symbolicznie. Żeby mod się nie czepiał, zapytałem Kermita o jakieś wykresy. Kermit narysował mi je na forum i w starej wersji strony były pochwały. Zgłosiłem to do moda. Ze zdziwieniem dostrzegłem, że Kermit miał (chyba) jedną pochwałę. Moja była druga? To przykre zachowanie wg mnie w stosunku do niego. Wszystkich. Ludzie czytacie go i NIKT nie wpadł, na najprostszy sposób podziękowania, który kosztuje 0 zł? Ostatnio Kermit zapodał wykresy z UJ. Napisał, że może być różnie. Wyjątkowo wrzucił, że zajął pozycję, przed czasem wrzucił skrina. Przyszły dane. Najważniejsze: nie wiedział, czy będą czerwone, czy zielone. I zarobił na tych danych i się zaczęło. Bo jak coś zapodał wykres to ma się trzymać do usranej śmierci?
Tomasz, prosiłbym ciebie i innych o wrzucanie wykresów z rozpisanymi literkami i cyferkami FE, jeśli tylko ci się chce, nic na siłę. Mi na pewno pomoże i nie oznacza to, że będę grał z twoim obrazkiem bo nie zawsze się z nim zgadzam. Tak, przyznaje to. Myślę, że będą osoby którym pomożesz. Co cię za to spotka? Znajdą się i tacy którzy na ciebie będą pluli bo się pomyliłeś. Takie coś po prostu trzeba ignorować i tyle.
"krab ja rysowałem FE
to był taki atak na mnie tu
ze dałem spokój" - nic się nie zmieni, bo życie pokazuje, że mamy wokół siebie wielu flustratów, którzy patrzą tylko i wyłącznie do czego można się doczepić, nie dostrzegając tego co im się udało.
Dam ci przykład Ryszarda. Nigdy go nie obraziłem, tylko droczyłem się z nim kontekstami seksualnymi "lufa w górę, w dół, trafi na sufit, skapnie na podłogę". Może i to nie było właściwe, przyznaje, ale taki jestem. Natomiast przyszedł moment kiedy wykres Ryszarda totalnie poszedł w drugą stronę. Napisałem posta, żeby się trzymał i jakoś inni nie obrzucili go błotem. Były tylko fajne i wesołe zdjęcia "griluj z Ryśkiem (z Klanu)". Natomiast mam duży szacunek do Ryszarda. Przyznał się do totalnej porażki.
Wracając do ataków na forum. Sam dostrzegam, że są osoby, które zajmują pozycje np w L, po czym wykres spada, a one piszą następnego dnia/po paru dniach, że zarabiają bo miały S, lub na odbiciu "zaczynają" brać L. Rozumiem, że są "strażnicy" którzy chcą to pokazać. Róbcie to, ale zachowujcie poziom kulturalny i merytoryczny bo to wam pomoże w waszym odbiorze przez innych.
Na koniec napiszę, że nie starałem się w tym poście kogokolwiek obrazić. Jeśli tak to przepraszam.
W polemikę mogę wejść tylko i wyłącznie z osobami wymienionymi przeze mnie personalnie - czyli trzema osobami (łopatologicznie Tomasz napisane). Skoro zostały wymienione mają prawo odnieść się do informacji na swój temat. No i teraz zobaczymy co będzie ze mną. Dlaczego piszę publicznie? Podziękujcie czasem tym wszystkim którzy zapodają swój czas tutaj. Chociaż przyznaję, że w nowej wersji nie wiem jak się "daje" pochwały.
PS: Wczorajsze wti na zakończenie dnia. Tomasz down, Kermit up. Ja w L. Oba wasze stanowiska mi przynajmniej pomagają. Nie ma znaczenia jak wykres wygląda w tej chwili. Pewnie wrócę za chwilę do pracy i może być tak, że przez miesiąc/kwartał nic nie napiszę bo będzie "zwykła" robota, ale będę czytał. Trzymajcie się wszyscy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tomasz Tu akurat masz racje ale z tym sl u mnie tez jest roznie
bo nie zapominaj ze przy takim rozstawieniu pozycji
mozna zawsze zrobic np 70 czy 80 procentowa realizacje zysku i powiedziec no trudno tym razem zalozenie glowne poszlo nie tak mniejszy zysk tez musi cieszyc
jak widzisz ja nie bawie sie w trzymanke a scisle i skracam i realizuje swoje zalozenie
bo zawsze moglbym zaryzykowac i zostac z tym wszystkim co mi sie uzbieralo z occzekujacych a tego nie robie
bo wole miec zawsze mozliwosc dostawiac kolejne pozycje do momentu az wyjdzie rynek poza tzw bariere dzwieku
i zawsze tu jest tak ze ja przyznaje sie do bledow ktore kazdy prawie robi i so racji komus jesli ja ma
ale na fz racje ma ten tory zarabia i to tyle
Ostatnio zmieniony 14 cze 2019, 06:54 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
14 cze 2019, 06:43
tomasz Tu akurat masz racje ale z tym sl u mnie tez jest roznie
bo nie zapominaj ze przy takim rozstawieniu pozycji
mozna zawsze zrobic np 70 czy 80 procentowa realizacje zysku i powiedziec no trudno tym razem zalozenie glowne poszlo nie tak mniejszy zysk tez musi cieszyc
jak widzisz ja nie bawie sie w trzymanke a scisle i skracam i realizuje swoje zalozenie
bo zawsze moglbym zaryzykowac i zostac z tym wszystkim co mi sie uzbieralo z occzekujacych a tego nie robie
bo wole miec zawsze mozliwosc dostawiac kolejne pozycje do momentu az wyjdzie rynek poza tzw bariere dzwieku
Xab tu nie chodzi w tym o Twoje sl i czy komus sie podoba je wstawiać
Rynkiem rządzą duzi i automaty sa ustawione na 2 % zysku czyli maja i ustawione sl i tp i zawsze realizuja je bo musza zarobic bo tradera zwolnią
Krab za dużo napisane
nie wiem może sie odniose do tego
ale po szybkiemu widze ze troche to inaczej

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wsio ok
ale ty patrzysz podajac wykres na rynek dzisiaj
a to wygladalo tak
https://iv.pl/images/75943290883246573839.png
poziom czerwony bylo wejscie czarna to slki
a niebieska to realizacja zysku bo to ladne kilka procent i to jest ta roznica w ocenie chocby mojej
zas to wejscie wczoraj to juz bylo tylko ugniatanie zysku na krotkim sl i krotkim w sumie tp
isttotne sa pozycje te na dole
bo w sumie tam gdzie ty szukasz mozliwego wejscia we wzrosty jak powoli realizowal bede zyski juz i o to tu chodzi
malo tego mozliwe ze na niebieskim ja bede szukal juz pozycji na sssss moze ale nie koniecznie
Ostatnio zmieniony 14 cze 2019, 07:21 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
14 cze 2019, 07:14

a to wygladalo tak??? :)
-nie rozumie??
Xab przyjmijmy taka zasade
post -odpostowanie czyli moim zdaniem
OK
zdrowa zasada
Ostatnio zmieniony 14 cze 2019, 07:46 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 14.06.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

w tym a to wyglada tak przedstawilem ci moje widzenie rynku WTI tylko tyle
musze juz robic dt konczmy rozmowki
eurdol
krotka czasowka
https://iv.pl/images/93197465735463966419.png
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany